Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Идва момента на зловещата истината !!!!

Публикувано от Realist 
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 13:17:49
Както винаги истината е някъде по средата. Тезата на Андрешко е: публикациите, изказванията и пр. са манипулативни. Вероятно и част от пишещите във форумите също.
Вероятно има и друга част, която е манипулирана вече и пише като манипулаторите. Така е.
Но в такъв тип форуми не влизат всички участници на пазара -било за НИ, било за друг тип стока или услуга. Имам предвид, че масовият купувач, в случая -НИ ,не търси информация тук. Не съм брокер на НИ, нямам представа има ли застой, намаляване....
Прави ми впечатление, обаче, че продължават да се купуват апартаменти /малки/.
Масовата логика е: "инфлация има и ако имам някакви пари и кредит от банката -да ги вложа. Е, жилището не ми харесва -малко е, неудобно е, но пък ще съм си запазил парите после ще го заменя. Защото при тази инфлация после няма да мога да купя и това"
И тук може би е момента да се информират хората -купувачи също и строителни предприемачи -за да бъдат избегнати едни евентуални масови фалити. И това трябва да стане не във форумите, а в медиите -много ясно и категорично.
Защото ТЯ ще повлече може би всички ни -не знам...

За да се получи срива трябва да спре търсенето. Това може да бъде следствие на 2 неща: спиране кредитиране от банките и падане на борда.
Изказването на Димитър Иванов ме навежда на мисълта : служебно правителство -то обира негативите - излизане от борда и всички необходими, но "непопулярни" мерки -предсрочни избори. Не знам...

Може би наистина това ми се вижда като най-"безболезнения" вариант -като отсичане на Гордиевия възел. Иначе мълви, слухове, опашки пред банки, евентуални фалити.
Това са мои мисли. Не съм сигурна...

Въпросът "как да се опазим" е много общ с общ отговор -кеш евро в банков сейф и изчакване. Но както винаги нещата не са толкова прости и еднозначни и отговорът е твърде специфичен за всеки един в зависимост от вида дейност, от ситуацията в която се намира.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 13:42:58
всичко е ясно , но не разбирам кой ще спечели от свялянето на борда (с моя андрешковски мозък) не намирам печелившият от подобна операция , ЗАЩОТО :

кредитите са раздадени в ЕВРО !
Ако едно евро стане 4 лв - един апартамент пак ще струва на банката примерно 60 000 евро - как ще спечели банката ????
на кого ще го продаде за примерно 240 000 лева за да спечели от левовата разлика ???
при тази инфлация има ли желаещ с ПАРИ да го купи върху 4 лв за ЕВРО а и КОЙ ОТ "Пишманинвеститорите" може да купи еврата си СЕГА , да знае кога реверсира Пазара- т.е. да продаде ГОРЕ и после да купи ДОЛУ ?????
Борда може да се свали (пак по моя прост мозък) ако има НЯКОИ Институции с ЕВРА , да ги продадат на 4 лв , след което да ги купят на 1.50 ,
НО ИМА ГОЛЯМА ПОДРОБНОСТ - сега не е 1997год , сега НЯМА ЛЕВОВЕ, кашкавала е 12 лв,бензина 2.20 - няма кой да купува евра на 4 лв - парите за покупка на евра по 4 лв ги изядохме и са в канализацията !
СПРАВКА - както при Софиянски през 1997 год !
ДААААААА , но тогава банките бяха окрадени - ДОЛАРИТЕ излязоха КЕШ - продадоха се на кешовия пазар и влязоха като левове обратно в банката , а сега ЕВРАТА не са излизали от банките и са вложени в имоти !!!
Няма банка,която би искала да се клати борда-че да се обезцени апартамента,придобит следствие изпукала ипотека !
Просто Банките вече изграждат структури за УПРАВЛЕНИЕ на тези имоти чрез дългосрочни договори за наем , планът е съвсем друг , но с моя прост мозък се сещам дотук,който може да продължи !
Имам усещането,че Доларът ще спре на 1.598 след което т.н. Финансова криза ще отмине !

---------------
като питам КОЙ ЩЕ СПЕЧЕЛИ от евро=4 лв- нямам предвид желаещите да спечелят -
говоря за имащите право да спечелят !!!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-22 13:46 от андрешко.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 14:32:17
При падане на борда почти всеки ще загуби малко или много. От друга страна може да спечели малко или много, но евентуалната печалба е с много "ако" пред сигурните загуби.

"говоря за имащите право да спечелят !!!" -много дипломатично казано -съгласна съм с теб.

"Просто Банките вече изграждат структури за УПРАВЛЕНИЕ на тези имоти чрез дългосрочни договори за наем"

Т.е. готвят се за бъдеща собственост???
Това е доста притеснително. И това е поредното доказателство, че борда наистина ще падне. Въпросът е кога. Защото даже и сега губим, защото малко или много се въздържаме от определени действия, които бихме направили и ни биха донесли печалба при една нормална обстановка.

И Андрешко, ако визираш моя пост и казваш че си "прост", не си прав. Както повечето тук
търся отговори, а те най-добре изкристализирват при един диспут. Колкото повече мнения, толкова по-добре. От там нататък всеки може да си прави сам за себе си изводите и сам да си взема решения -верни или не -бъдещето ще покаже.
Но ако, например съвсем хипотетично и съвсем опростено, аз загазя индиректно ще загазят и други хора -нещата са навързани.
И ако нещо в моите писания те е провокирало да мислиш, че те смятам за прост -ИЗВИНЯВАЙ! Никога не изхождам от такъв вид презумция.

Това е една от причините да не обичам да пиша -усещането се губи- казано нещо има различно значение при различна интонация, изражение....

smiling smiley
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 14:35:31
Не знам кой ще спечели, но имам един вариант на отговор.
Спечелилите сме всички. В минало време. Просто изядохме и изяждаме разликата между фиксирания и реалния курс. Потреблението в последните години се увеличи доста. Вносът не е спрял да се увеличава.
В този случай по-правилния въпрос би бил кой ще плати сметката? smiling smiley
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 14:42:55
След като толкова подробно знаете кои ще загубят извъшете сечение на изброеното множество с множеството на всички пазарни субекти и ще получите множеството на тази които ще спечелят. По думите на андрешко съществуват заинтересесовани от идващата имотно-кредитна криза от където следва, че има двама члена наполученото множество, следователно то не може да бъде празното множество.

С думи прости наистина повечето хора ще загубят но това по никакъв начи няма да спре случващото се. Кризата настъпи поради ред причини, които сме коментирли многократно. Обикновения баламурник със заема е обречен. Останалите могат основно да минимизират загубите. А как да се спечели тук ниякой няма да ви каже дори и да знае.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 14:47:47
Без съмнение пак ние. На какъв вид стоки вносът расте? Мисля не на всички. На някои намалява, защото потреблението се свива и стоката залежава.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 14:52:49
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> При падане на борда почти всеки ще загуби малко
> или много.
От друга страна може да спечели малко
> или много, но евентуалната печалба е с много "ако"
> пред сигурните загуби.
>
> "говоря за имащите право да спечелят !!!" -много
> дипломатично казано -съгласна съм с теб.
>
> "Просто Банките вече изграждат структури за
> УПРАВЛЕНИЕ на тези имоти чрез дългосрочни договори
> за наем"
>
> Т.е. готвят се за бъдеща собственост???
> Това е доста притеснително. И това е поредното
> доказателство, че борда наистина ще падне.

> Въпросът е кога. Защото даже и сега губим, защото
> малко или много се въздържаме от определени
> действия, които бихме направили и ни биха донесли
> печалба при една нормална обстановка.
>
> И Андрешко, ако визираш моя пост и казваш че си
> "прост", не си прав. Както повечето тук
> търся отговори, а те най-добре изкристализирват
> при един диспут. Колкото повече мнения, толкова
> по-добре. От там нататък всеки може да си прави
> сам за себе си изводите и сам да си взема решения
> -верни или не -бъдещето ще покаже.
> Но ако, например съвсем хипотетично и съвсем
> опростено, аз загазя индиректно ще загазят и други
> хора -нещата са навързани.
> И ако нещо в моите писания те е провокирало да
> мислиш, че те смятам за прост -ИЗВИНЯВАЙ! Никога
> не изхождам от такъв вид презумция.
>
> Това е една от причините да не обичам да пиша
> -усещането се губи- казано нещо има различно
> значение при различна интонация, изражение....
>
>
-----------------------------------
възможно е да има някаква връзка между придобиването на собственост от страна на Банките и падането на борда но ми трябва въображение и простанствено мислене за да открия подобна връзка,макар и непряка spinning smiley sticking its tongue out
борд може да падне ако НЯКОЙ го иска - сега няма разумен субект който има ПРАВО да го иска и който би го поискал
няма пари за спекулации - за да има движение от 1.95583 до 4.00 лв-тези които решат да го правят трябва да са сигурни,че ще има кой да купува до 4.00 лв - аз не вярвам,че някой ще тръгне да купува евра по 4 лв - за какво са му ,като тогава кашкавалът от сегашните 6 евра за кг. трябва да стане 12 евра- а и още има шарани с долари по 3.20 лв от януари 1997 год.............
Всъщност който иска даспекулира с валути има много възможности да го прави и сега-проблемът е,както пиша за N-ти път , че НЯМА ЛЕВОВЕ - похарчихме ги
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 15:06:12
"борд може да падне ако НЯКОЙ го иска"
Аз не мисля така. Борда може да падне, въпреки че никой не иска!
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 15:07:26
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> След като толкова подробно знаете кои ще загубят
> извъшете сечение на изброеното множество с
> множеството на всички пазарни субекти и ще
> получите множеството на тази които ще спечелят.
1.По думите на андрешко съществуват заинтересесовани от
> идващата имотно-кредитна криза от където следва,

> че има двама члена наполученото множество,
> следователно то не може да бъде празното
> множество.
>
> С думи прости наистина повечето хора ще загубят но
> това по никакъв начи няма да спре случващото се.
> Кризата настъпи поради ред причини, които сме
> коментирли многократно.
2.Обикновения баламурник със
> заема е обречен.
Останалите могат основно да
> минимизират загубите.
3.А как да се спечели тук
> ниякой няма да ви каже дори и да знае.

...................................................................................................


Имаме участник,познал точните килограми на " предмета" - така Къци Вапцаров анонсираше поредния "щастливец-спечелил от вятъра" в едно шоу за неинтелигентници през 90-те spinning smiley sticking its tongue out :}
по точка 1 - ако имаш съмнения за това повече няма да те репликирам никога !
по точка 2- съгласен съм с теб,с уговорката,че подобни субекти (баламурници) не влизат в сметката - предварително са калкулирани като пътници !!!
по точка 3- абсолютно съгласен ,безусловно и строго препоръчително
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 15:14:43
П.С. Няколко пъти съм писал, че има голяма разлика между това което някой иска да стане, това което може да стане и това което действително става. Макар някой икономисти да си мислят, че разбират процесите и че могат да ги управляват, видно е че не е така. В историята е имало и други кризи и видни икономисти са "вземали мерки" за преодоляването им, обикновено с нулев ефект. Световната икономика е нещо необхватно, трудно се изследва, камо ли да се прогнозира и управлява. Все едно да управляваш торнадо. Тръгнат ли определени процеси.......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход