Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Идва момента на зловещата истината !!!!

Публикувано от Realist 
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 15:19:42
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------

>
> За да се получи срива трябва да спре търсенето.
> Това може да бъде следствие на 2 неща: спиране
> кредитиране от банките и падане на борда.
> Изказването на Димитър Иванов ме навежда на
> мисълта : служебно правителство -то обира
> негативите - излизане от борда и всички
> необходими, но "непопулярни" мерки -предсрочни
> избори. Не знам...

Защо свързваш изказването на Иванов с излизане от борда? Всъщност,досега нито един "официален" намек за подобно нещо,няма............отникъде......
Куп народ, от въвеждането му още си точи перата с падането му. Тук го раздъвкват "специалистите",но доколкото знам,решението е да отпадне,когато влезем в еврозоната........

> Може би наистина това ми се вижда като
> най-"безболезнения" вариант -като отсичане на
> Гордиевия възел. Иначе мълви, слухове, опашки пред
> банки, евентуални фалити.
> Това са мои мисли. Не съм сигурна...

Питам се,в този момент,кой ли има интерес да уподоби ситуацията през 1997г.?
От една страна,се предвижда крах за теглилите кредити- били много,били неплатежоспособни. От друга- ще фалират банките,защото хората ще тръгнат да си теглят депозитите- а и тези хора са много,и сумите са големи.........

> Въпросът "как да се опазим" е много общ с общ
> отговор -кеш евро в банков сейф и изчакване. Но
> както винаги нещата не са толкова прости и
> еднозначни и отговорът е твърде специфичен за
> всеки един в зависимост от вида дейност, от
> ситуацията в която се намира.
>

За хората,имащи пари в брой и банковия сейф не е сигурен. Твърдо са за вложение в НИ. Докога ще мислят така- времето ще покаже....... smiling smiley
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 15:33:50
"За хората,имащи пари в брой и банковия сейф не е сигурен. Твърдо са за вложение в НИ. Докога ще мислят така- времето ще покаже......."

Това беше и моята теза. Към НИ може да се прибави и някоя друга техника, трябва или не.

За хорото с НИ -ще загубят и другите извън хорото. Дано греша.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 15:49:03
камелия Написал:
> Защо свързваш изказването на Иванов с излизане от
> борда? Всъщност,досега нито един "официален" намек
> за подобно нещо,няма............отникъде......
> Куп народ, от въвеждането му още си точи перата с
> падането му. Тук го раздъвкват "специалистите",но
> доколкото знам,решението е да отпадне,когато
> влезем в еврозоната........

Последно да разбираме ли, че няма да има излизане от борда, а само отпадане на борда? smiling smiley
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 15:52:13
Камелия, ако борда падне, то ще е не защото искаме да падне, а въпреки нежеланието ни да падне. То ще е поради невъзможността да съществува повече. Натиска на процесите е твърде голям.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 15:56:09
П.С. не говорим за премахване на борда, когато икономиката е готова, а за ПАДАНЕ на борда.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 16:00:03
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, ако борда падне, то ще е не защото искаме
> да падне, а въпреки нежеланието ни да падне. То ще
> е поради невъзможността да съществува повече.
> Натиска на процесите е твърде голям.

Мисля си,че първо трябва да падне правителството,а бюджетният излишък,ако трябва,да подпре свличането. Стане ли това,запушените пари по програмите ще се отпушат. В края на краищата,ние не печатаме пари,за разлика от САЩ........
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 16:13:29
"Мисля си,че първо трябва да падне правителството"
Не е задължително.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 16:21:19
Ей колко простичко било. Борда пада бюджетния излишък подпира. Вие икономическите понятия за нищо ги нямате и боравите с тях вся едно са керпич или банички. Това го наблюдавам ежедневно. 90% от хората са убедени, че валутния борд рано сутрин се събужда и казва тежката си дума колко да е еврото.
Има начин еврото да се запази, но е нужно намаляване на заплатите и то рязко и категорично. За тази година ни е нужен 6% бъджетен излишък за да се попълни фискалния резерв.
До сега съм чул само едно смислено предложение за изход - инвестиране на фискалния резерв, но рискът е огромен и ако инвестирането не доведе до подобряване на конкурентноспособността и производителността на труда тогава кризата няма да е просто зловеща, а супер хупер ултра мега зловеща и затова никой не се нагърбва да поеме риска. Да не споменавам за каква инфлация става дума - нали не забравяте, че фискалния резерв регулира инфлацията посредством изтеглянето на банкноти.

Колкото и да обяснаваме все ще се пръкне някой да казже ама ТЕ решиха борда да остане и това е железен довод на който никой не може да опонира. Та нали ТЕ са казали. Как така ще пада ако ТЕ не кажат.

Както казах всички бяха предупредени. Всеки баламурник знаеше какво следва, но реши че ако се прави, че не вижда задаващата се криза и тя ще се прави, че не го забелязва.


Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 16:26:18
avatar
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Ние печатаме пари... не е вярно, че не печатаме -
> ВЪПРЕКИ, че сме във борд!


Нещо като доказателство? confused smiley
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
22-04-2008 - 16:29:50
"нужно намаляване на заплатите и то рязко и категорично"

Не виждам как ще стане:
1. Няма работна ръка.
2. При тези цени на осн. хранителни продукти, ток, газ.... На фотосинтеза ли ще карат повече от хората?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход