Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Българският лев...

Публикувано от Dimitrovski 
Re: Българският лев...
02-04-2008 - 03:59:27
Ей много нещо се изписало, човек да не се разсея за момент...

Относно долара, има и следния вариант: шортваш европейски акции и купуваш щатски. Има ЕТФ-ове за всяко, без проблем става, а и добър левъридж ще се докара защото купуваш до някъде с парите от шорта. Освен това донякъде си и маркет неутрален.

За форекс-а, ако не сме сигурни за таимлайна, препоръчвам Януари 2009 пут опции върху ЕУР/УСД форекс фючърси. Само на пръв поглед изглежда като най-сложния инструмент на земята, всъщност си е лесно да проследиш логиката му, даже има и ликвидност, няма да ви одерат с голям спред.

Прави сте че трябва катализатор за да се обърне еврото; трябва всички да си повярват и да се юрнат. Според мен ще стане като почнат да репорт-ват ЕУ компаниите загуби този куотър, и пазара им падне. Кредитната криза също -- искат или не ще трябва да си признаят че са правили глупости. Мързи ме да изреждам, куку и асен са си го казали добре, няма смисъл да повтарям...

Относно разликата в евро и лев лихвите -- това отдавна ме гложди и мен, не понасям съществуването на неексплоатиран арбитраж. Едно обяснение е липсата на доверие към БГ от чужбина или от нашите си родни банкери/политици/народ.

Възможно ли е да ги е натегнала централната банка до толкова в опитите си да свие инфлацията и парите и вдигайки резервния процент, че да се замразяват и вадят пари от обращение и да не стигат левове? Как е фискалния резерв, расте ли? Може пък приказките за липсващ левов ресурс наистина да са причината а не симптома на заболяването...






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-02 04:01 от quincunx.
Re: Българският лев...
02-04-2008 - 04:31:43
Куку, това с псевдо рекапитализаирането на банките и експатрирането на еврата обратно e доста добра теория. В унисон е с мойто мнение че вече всеки се чуди как да избяга от потъващия кораб.
Re: Българският лев...
02-04-2008 - 09:20:07
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Пич, не знам какво имаш против в. Пари, но...
> познавам 6 от репортерите, които работят там...
> зам.-главния им редактор... хората, които пишат за
> капиталовия пазар... !
>
> Та... знам много добре какво пишат... и дали някой
> им го променя или не!!!
>
> Ако имаш нещо конкретно да кажеш - давай... ама
> така!
>
> ... приказки от 1001 нощ.


аз ще ти кажа нещо кокретно от вестник пари

пареди един месец имаше на първа страница заглавие с големи букви
че Бат Бойковота мома щяла да инвестира 500 000 000 Е във Пампорово



е те това ако стане

аз черпя каквото и където кажеш

spinning smiley sticking its tongue out
Re: Българският лев...
02-04-2008 - 09:47:32
навсякъде има

навсякъде

ето една моя прогноза

2015г. Албатния,Македония,Сърбия,Турция,и Косово стават членове на европейския съюз

2020г.Франция,Германия,Испания,Италия,Холандия и всичките по-стари сили на континента .Напускат ЕС и въвеждат визов режим за страните от ЕС

:} :} :} :} :}

И съвсем сериозно мисля че след 20 год. еврото като валута няма да съществува

Аз доколколкото чета има страни които още от сега се замислят дали да се върнат към старата си валута confused smiley confused smiley
Re: Българският лев...
02-04-2008 - 10:06:30
Много хора мислят и че след 20 г. САЩ ще са се разпаднали и че долара няма да го има. За съжаление съм си забравил кристалната топка вкъщи, иначе бих сложил и аз някоя прогноза от мое име smiling smiley
Re: Българският лев...
02-04-2008 - 10:59:02
За Асен - малко данни от статистиката на БНБ

Чуждестранни активи 12.2007 - 31250 млн.лв
02.2008 - 28765 млн.лв

2484 млн. лв изтеглени от страната. - 1,273 милиарда евро.

Та само за 2 месеца чуждия капитал бяга ли бяга от БГ.
Може би затова намалява дълга като процент от БВП.
Re: Българският лев...
02-04-2008 - 14:42:34
Julius, не е нужно да се държи до Януари 2009, и опцията е американски тип. Аз нарочно съм препоръчал късна дата за да не би ако не падне еврото до Септември да изгори опцията out-of-the-money. Тогава много боли...
Плащаш малко повече заради time value, но си струва заради спокойствието (т.е. купуваш си още няколко месеца на ниска според мен цена)
Re: Българският лев...
02-04-2008 - 16:26:20
КУКУ, а след обявяването на загубата, видя ли изменението на акциите на UBS - (+6.2%)! Заради намаляването на съвкупния риск

да защото в случая очакваха по-големи загуби и маркета беше отразил вече тези очаквания...
което ще се случи (по-големите загуби) сигурно следващото тримесечие...
Re: Българският лев...
02-04-2008 - 18:47:04
Quincunx,дай да видиме нещо друго.
форекса според мен е най добрия начин за профит от бъдещото осиране на ЕС.
но проблема е ливърича.не може да се рискува с по голям ливъридж,защото временни флуктуации могат да ти изядат позициите.
кой е перфектния финансов инстумент,за да се прескочи даден период от време,както да речем фючърите и може ли да се постигне такъв ливъридж,както и принципа, от форекс маркета?
както и фючърите-не смятам,че сме единствените,които очакват след година долара да е подскочил,следва,че до голяма степен тва е рефлектирало на фучърите,като прайзд ин.
знам,че чикагската СМЕ е най голямата борса за опшъни и фючъри в света,значи,че съответно там трябва да има най голям избор.
ако не ти е проблем,обясни и смисъла на дадения инструмент и ако можеш дай пример с такъв и предложения за контракти.

аз смятам,че изборите ще са силен катализатор,както и промяната в закона за банкирането в сащ-до сега помощ от фед имаха само къмършал бенкс,но вече ще имат и инвестмънт банкс.
което значи,че няма да има много опасни новини,като от рода на беър стърнс.ако има други такива-задкулисно ще им бъде даден гръб от фед.тва,че е неморално и се поощрява риска в тези компании е друг въпрос,който в момента не ме касае.

след изборите и петрола силно ще падне,което също ще подпомогне долара.тва за петрола си е мое мнение и е в силен контраст със прогнозите на повечето световни икономисти.преди повече от половин година правих рисърч специално за петрола и попаднах на факти,които показват изкуствено даван гръб на скачането на цената,което го свързвам единствено с президента на сащ,който е петролен магнат.
има много нтерсни факти и когато имам повече време и не ме мързи ще ти напиша доста дълъг постинг.с няколко реда няма да мога да се обоснова.
та -кажи сега-с кво да замениме форекса и защо?
Re: Българският лев...
02-04-2008 - 21:31:37
Quote

И съвсем сериозно мисля че след 20 год. еврото като валута няма да съществува

Igra4 ,това и аз го четох и писах дори,но какво ще стане,ще видим.

Това ли ни очаква???
Изпратено от: javor (IP съхранено)
Дата: February 9, 2008 06:45PM

Krise Nr. 5: Der Euro-Zerfall
Разпадане на Еврото.
Такива мнения чета не за първи път.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход