Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Българският лев...

Публикувано от Dimitrovski 
Re: Българският лев...
31-03-2008 - 23:01:43
Асене,
поста ти по-горе ( от 08:02 PM ) , можеш ли да го остойностиш - колко ти струва, като време, знания, натрупан опит и т.н. ? Ако не ти струва нищо, моля не ми отговаряй!
Re: Българският лев...
31-03-2008 - 23:30:26
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене,
> поста ти по-горе ( от 08:02 PM ) , можеш ли да го
> остойностиш - колко ти струва, като време, знания,
> натрупан опит и т.н. ? Ако не ти струва нищо, моля
> не ми отговаряй!
--------------------------------------------------------------------------------------------

интересен въпрос.с прост отговор:

понеже сега се работя по любимата си професия-мързел,в която съм абсолютен професионалист,постинга ми струваше огромно количество от работното ми време(мързелуване).

защо питаш?искаш да ми заплатиш?ценовата разценка на постинга ми,специално за теб е линк към страница за картинки,като твойта-с чук и пирон,за да си пльокна и аз нещо подобно.
хайде бъди така добър да ми пратиш линкче,че да е пито,платено :loveu:
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 03:28:40
Сполай ти Асене...ушите ми се изчервиха.
На мен също ми харесва форума на този сайт защото много често се изнамира, консолидира, и синтезира полезна информация.
Ще гледам да се включвам по-често.
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 06:16:13
вери уел.уелкъм ту дЪ клаб.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-01 06:19 от acen1975.
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 07:26:29
Благодаря Асене,
И дано този "клуб" просъществува - дори и не с този интезитет!
В интересни времена живеем!
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 10:28:20
оооо,монетки.аз като малък бях страстен нумизматик.
в бг най скъпите монети са серията 50стот.,лев и два лева от 1916.след първата световна война са били изтеглени от обръщение, за плащане на репарации.
алуминиевите са 1 лев и 2 лева от 1923год.те са редки,но не са скъпи.тогава още алуминия е бил скъп метал,защото още не е имало електролитни пещи.и за тва и емисията им е била с малък тираж.
мога да се изфукам,че имам 50 стотинки от 1916.
сори за отклонението,ама тва ми беше страст.
аре,лека ви нощ
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 10:35:01
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Има много реплики на тези от '16 - дано не си се
> минал?

не съм,ама е одраскана от едната страна и то сериозно,което доста и смъква цената.
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 10:47:06
мене ми попадна от познат,от който купих цял плик с монети -от баба му в провинцията.
дори и не искал специална цена за нея,нито пък е знаел истинската и стойност.

ама тва не ми е гордоста.гордоста са ми два спесимена на банкноти с 0-ва емисия.едната от 1923 год и една сръбска.докопах се до тях точно преди да замина за сащ.а кажи виждал ли си такова нещо,както и приятелите ти номизмати?
яд ме е,че имах и още две,ама ги шитнах.сега съжалявам.
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 11:01:28
спесимен не означава запазена банкнота.означава 0-емисия-на банкнотата номерирането е 0000000.и има печат SPECIMEN от край до край на банкнотата.при вкарване на нова банкнота,по един такъв спесимен се изпраща до клон на всяка народна банка.говоря за време оно.сметни колко банкноти от такъв вид са.
двата спесимена ги продадох за 400$ при номизнатичните сбирки на раковска.беше си жив грабеж,но ми трябваха спешно кинти.

аре верно да те послушам и да лягам,че стана 2 часа......
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 16:19:08
замислям се за какъв чеп банките дават по-големи лихви по депозитите в лева и ми хрумнаха 2 идеи:

1. Банките вземат левовете на народеца и ги обръщат в евра. При предстоящото падане на борда ще платят обратно левчета и са на поне 100 процента печалба може и повече.

2. Банките вземат левовете на народеца и ги обръщат в евра. С тези евра плащат обратно капитала който са заели от банките собственици и реално излиза че и капитала в голямата си част е привлечен от Бг (в лева) и заемите са раздадени в Бг, т.е. при една криза и падане на валутния борд банките който сега прибират огромни печалби от клоновете си в Бг реално няма да загубят никакъв капитал (освен акционерния капитал който е в пъти по-малък от привлечения) и всичките загуби ще са за сметка на Бг, като в допълнение към изгарянато на депозитите (ако има фалирали банки) в левове Бг ще трябва да печати инфлирани левове за да покрие влоговете. При това забележете че раздадените кредити са в евро и банката/държавата ше си ги търси в евро, т.е надеждата че тези пари няма да се връщат е измамна...

Другояче не мога да си обясня разликата във лихвите по левовите депозити и в евро (почти 2 пъти) освен че банките усещат какво става и искат допълнително да спечелят. Ако лева беше стабилен спрямо еврото лихвите по депозитите трябва да са едни и същи.

И затова и ми се струва че е най-удачно парите да се държат в евра в депозит боксове (задължително застраховани ако може от клон на чужда застрахователна компания и то в евро). Лева нещо вятъра започна да го духа.

Трагичното в случая е че еврата с който банките ще направят далаверата идват от валутния резерв, т.е. държавата няма да има валутен резерв освен ако незабавно не разтури борда и не накисне банките. Иначе банките ще излязат донякъде чисти а народа ще го отнесе хем със здрава инфация хем със дългове във евра.

Кого си мислите че защитава финансовия министър и БНБ, държавата ли? Ако случаят беше такъв трябваше да разтурят валутния борд преди 3-4 години.

Иначе можете да си представите как вървят цените на имотите. Неуморните и бодри ентусиасти отчитат нови ръстове... Луд умора няма...

Пред няколко дни споменаха за слухове че 'според сигурен източник' се продавал апартамент за 8000 евро на квадрат на докторовата градинка сега във вестниците пишат че цените в София стигнали 8 000 евро а в Лондон били 27 000 (сигурно имат в предвив бъкинггамския дворец или Мейфеър въпреки че и там цените са в пъти по-ниски...)



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2008-04-01 16:38 от kuku987.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход