Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Българският лев...

Публикувано от Dimitrovski 
Re: Българският лев...
05-04-2008 - 03:24:27
Здравейте на всички
...Следват лични мнения, моля никой да не се връзва прекалено много...

Парцалев, Ивел,
Как е евро шорта, или още е рано да се каже? Аз мисля че ако УСА борсата се задържи силна в понеделник може би ще видим около 70-80 пипса падане на еврото. Щом и лошите данни за безработицата не събориха пазара, значи ще се наливат чуждестранни пари в щатски акции. А може и нещо да мръдне уикенда с европейските банки.

Яворе,
Ако не си продал златото още, сега е момента. После ако много го искаш ще си го купиш пак за поне $820.

Глобал,
Това с 30-те % и аз не го разбрах. Звучи сякаш имало повече левове от колкото би трябвало по заложения курс, което би означавало че лева е бил надценен.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-05 03:26 от quincunx.
Re: Българският лев...
05-04-2008 - 05:20:09
в инвестор.бг има анкета какво ще се случи с лева при евентална отмяна на борда. Защо ли?
Re: Българският лев...
05-04-2008 - 07:06:16
Аз вече се обънах на 1.574 - чакам пасивно, готов съм да стискам зъби до към 1.65 ще видим какво ще стане. Дано да си прав, и дано някой финансов чиновник не се изкаже неподготвен и накрая да се окаже, че пазара не е разбрал точно какво е искал да каже или нещо такова. smiling smiley
Re: Българският лев...
05-04-2008 - 08:51:41
nacheff и quincunx ,

Мислех, че съм се изразила много неясно, но и двамата сте схванали вярното.

Но все пак, има някои особености, с които трябва да се съобразяваме. Когато левът се фиксира, банковата с-ма бе преживяла страхотен крах. Много от валутата бе под възглавници , дюшеци и в буркани. Голяма част от нея, бе изнесена в чужбина, от някои господа. Освен това, може би тези 30 % да са били дела на сивата икономика, която внасяше нелегално чужда валута в България по това време.

Когато четох меморандума, така и не ми стана ясно поради какви причини е необходимо да има повече левове от резервната валута. Щом България подписва Меморандума с МВФ, това означаваше, че това ще се спазва. Не съм се замисляла въобще, взех направих изчисления и бързо стигнах до извода, че е време да се продават доларите на цена 2 300 лв, какъвто бе курса в момента. Може и да е случайно моето попадение, но после се удивих от доста точното познаване на курса във фиксирането.

Но така или иначе, левът имаше по-ниска покупателна способност от резервната валута. Не мога да говоря дали е подценен или надценен. Освен това, това стана преди 11 години. Сигурна съм, че нещата много са се променили от тогава.

Така, че , Начев, искаш да правим точни и обосновани прогнози дали левът е подценен или надценен, но ние нямаме точната информация. Все ми се струва, че и на висше държавно ниво, нямат и не могат да имат точната информация за импорта и експорта на чуждестранна валута в България, поради ред причини. Само единствено знам, че бордът няма да бъде отменен, защото той държи политическата класа там, където е.
Re: Българският лев...
05-04-2008 - 10:54:55
Re: Българският лев...
08-04-2008 - 21:42:00
Quote

Яворе,
Ако не си продал златото още, сега е момента. После ако много го искаш ще си го купиш пак за поне $820.

quincunx,мерси за съвета.Половината го отвързах на 980$ а останалото сте почака малко.Какво ще кажете за Среброто.Както писах веднъж наскоро,вече се чака на опашка за Сребърни монети в Германия.Преди месец,свършиха Американските,Канадските и Австралийските а преди седмица свършиха и Австрийските сребърни монети.За последната поръчка след корекцията сте трябва да чакам до месец,Ужас!!!
Re: Българският лев...
08-04-2008 - 22:15:04
Колко се чака за доставката,че ми писна да чакам за кво ли не?
Re: Българският лев...
09-04-2008 - 02:36:18
5-то левките със Фердинанд са ценни, аз имам 50 и 100 левки (истински, сребърни) със Борис 2. Колко струват в момента на маркета?

Re: Българският лев...
09-04-2008 - 03:31:53
Яворе, има ли причина да предпочиташ физическите/реални злато и сребро пред фондовия им еквивалент (GLD, IAU, SLV). Верно тези са на щатската борса, ама трябва да има подобни и в Европа. Фондовете са ЕТФ и притежават истинския ресурс, който си се пази в банка и се дава под наем за допълнителен доход. Нямаш разходи за съхранение и други подобни усложнения. Купуваш и продаваш като акция вместо да се занимаваш с банки, комисионни, чакане...
Иначе среброто не го следя, не бих казал че разбирам нещо от него.
Re: Българският лев...
09-04-2008 - 12:12:03
quincunx,
Аз затворих още в петък на 1,5740. Тази сутрин сложих ордер на 1,5780 и мисля до края на август да се правя на мечка!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход