Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Българският лев...

Публикувано от Dimitrovski 
Re: Българският лев...
03-04-2008 - 03:28:14
Асене, мисля че първия ми избор е още валиден, и перфектната стратегия за случая е купуването на пут опция върху форекс фючърс.
Спот пазара на форекса ще те изяде жив ако не се хедж-ваш или ако не играеш с толкова малко от вложените пари че да те хване яд накрая. Най-вече обаче, ние говорим за бъдещо развитие в курса - затова трябват валутни фючърси. Не че те са по-малко рисковани - съществува опасност да те изрита брокера ако паднеш под мейнтенънс марджина си, затова трябва да си следиш и левъриджа постоянно. За дългосрочна спекулация като тази за която говорим това е доста трудоемка и нерворазбиваща стратегия. Затова препоръчвам опциите, единственото което трябва да си готов да направиш е да загубиш всички вложени пари при положение че не си уцелил. Веднъж като си се примирил с тази евентуалност, само трябва да си сложиш един лимит ордър и да чакаш развитието. Нулева подръжка!!
Все пак това си е чиста проба спекулация

Относно колко е вече прайснато ин, пазара е в много лек бакуърдейшън и все още има възможност да не платиш през носа за опцията.

Също, да поясня че е пут защото се търгува ЕУР/УСД двойката. Ще се поровя и за символите на контрактите да ги видиш, нямам много време в момента...






Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-04-05 02:14 от quincunx.
Re: Българският лев...
03-04-2008 - 14:37:42
Ето ви една статия от днес за основната лихва в еврозоната

клик
Re: Българският лев...
03-04-2008 - 18:56:36
Princess Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето ви една статия от днес за основната лихва в
> еврозоната
>
> клик

-------------------

да гениялно...нека чакат......ами раздаването на 500 милиарда евро в банковата система до кво ще доведе?после се чудят от къде идвала тази инфлация......
вместо да затегнат раздаването и да свалят лихвите с цел да си джъмпстартват икономиката с евтини пари и падане на еврото е цел-конкурентноспособност,те подаряват пари на ляво,надясно.
меджудругото -раздадените пари от ЕЦБ и банк оф ингланд се равняват на 1/8 от целия външен дълг на сащ!!!!!!!!!!някой да се е замислял за това?
кой печати повече?????
и после-дъжте лихвите високи,белкем удържите инфлацията........гениално.
не знам дали аз ли се бъркам,или французина ,шеф на ЕЦБ.би трябвало аз да греша....

чака го от февруари да почне да смъква лихвите.дори и тогава след изявлението му,че няма да смъква не му повярва никой ,защото беше анти логично.и бонд маркета им падна във връзка с това тогава.
в ЕЦБ нещо става и никой не може да обясни какво
Re: Българският лев...
03-04-2008 - 19:31:18
Нещо много взе да го клати Евро/$ интрадей по 1.5 -2 цента ще го избива на някъде, на мен ми се струва надолу , ще търся възможности да се обръщам а Вие мислите ли, че ще минава 1.60 аз по рано бях убеден ма нещо започам да се съмнявам. moody smiley:
Re: Българският лев...
03-04-2008 - 19:39:55
ебаааа ли го къде е дъното.ако някой ми каже-ставам мултимилионер.......
според мен е скоро-въпроса не е кога ще се оправи сащ.въпроса е кога ще се сговняса в ЕС.
в сащ сговнясването вече е прайзд ин.няма на къде повече.а в европата още много народ си мисли,че птичките чуруликат...като се светнат и оптимстите,които си мечтаят,че еврото ще е новата световна валута и се посъбудят-почва се.
ама трябват повече новини за стадото.въпроса е да сме от първите овци,които ще побегнат.
Re: Българският лев...
03-04-2008 - 20:23:17
Така и аз мисля даже и да идем някъде към 1.65 не е фатално защото едва ли дълго ще стоим там ще се пробвам да дочакам нещто като 1.58 да се шортвам щото нещо взе да се клати много и ще го дига ли ще си стои ли увисен скоро ще разберем, мисля че това лято няма да скучая по плажовете.
Re: Българският лев...
03-04-2008 - 22:13:14
Смъртта на долара се отлага
[banks.dir.bg]

Няма житце да похапнем,нямааа.
Струва ми се интересна статия,към темата в която ровичкате.
Re: Българският лев...
03-04-2008 - 22:26:35
Ivel,
И аз се каня да шортвам утре, един час след Nonfarm Payrolls, щото ми се струва, че на японците скоро ще им потрябват долари! Пък, ако е рекъл Господ, ще се повозим малко надолу!
Re: Българският лев...
03-04-2008 - 22:32:17
Quote

Изпратено от: partzalev (IP съхранено)
Дата: April 3, 2008 10:26PM


Ivel,
И аз се каня да шортвам утре, един час след Nonfarm Payrolls, щото ми се струва, че на японците скоро ще им потрябват долари! Пък, ако е рекъл Господ, ще се повозим малко надолу!

Няма стершно Парцалев,както навремето казваше "не е важна посоката,важно е да са опънати платната"
А сега сериозно.Пожелавам ви успех.


winking smiley
Re: Българският лев...
03-04-2008 - 22:52:25
Да Яворе,
понякога при смого силен вятър цопвам във водата, но "мокър от дъжд не се бои!"
Принципа ми е "капа, по какпа - вир става!", но вир, по вир си е чисто наводнение!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход