Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Българският лев...

Публикувано от Dimitrovski 
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 21:57:58
да другия момент е в дисбаланса на лихвите между сащ и европа.сащ са смъкнали прекалено много и вече почти няма на къде.а европа-вече трябваше да са смъкнали според мен,още преди 2 месеца.ЕС ще духа супата,защото тва задържане на високи лихви спрямо сащ не им помага за инфлацията-двойно по голяма е от сащ.а отделно стават неконкурентно способни заради скъпата валута,както и не финансират икономиката с евтини пари.тва ще се материализира рано или късно.
или-сащ нямат накедЪ да смъкват още,а ЕС имат-почне ли изравняване на лихвите-тва ще е друг катализатор за долара.

а сега кажи къде мислиш, не като мен.декъ не си съгласен smoking smiley
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 21:58:41
Quote

Изпратено от: Julius (IP съхранено)
Дата: April 1, 2008 10:08AM


javor Написал:
-------------------------------------------------------
> Julius,като писах,че среброто е кат имах на
> предвид това,което се пише по статистики а и преди
> месец,като се поръчваха сребърни монети не се
> чакаше сега,някои въобще не ги предлагат вече а
> за това което се предлага се чака над 3 седмици.В
> Немския eBay се случва да купуват сребро по-скъпо
> от цената в Банката.Последното и за мен е
> необяснимо,но факт.


Tи за какво сребро говориш, приятелю? За монети... с нумизматична стойност /или нещо подобно/, така ли?

Ако ще купуваш метали - купувай само чистия метал /не и изработката/.

Julius,явно с малко се разминаваме,но ще изясня.И аз купувам на кюлчета,но злато ,защото е минимална разликата м/у курс купува и продава(2.5-3%) от 50гр. нагоре.Друг е въпросът при среброто.Тук има малко по-гомяма разлика в курсовете и одгоре на всичкото и 20% ддс,което обесмисля нещата.Сребърните монети се водят като нумизматика и се налагат с 3 пъти по-малко ДДС,но само някои в Германия,другите са като при кюлче с 20%,както в Германия,така и в Австрия.Иначе ги изкупуват в банките на цената на среброто за деня,както и при кюлче.За това изчезнаха някои монети и се чака по над 3 седмици.Всъщност не е толкова страшно,понеже от седмица са металите в корекция
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 22:03:36
ами купи си компания ,която се занимава с извличане на сребро.почти същото е.
същата ликвидност има,както и ще си намалиш значително маржа в загубата на купуеване/продаване
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 22:08:00
И аз така си мислих Асене,но като знам,че няма вечно да се качва се отказах.Тъкмо ,като я разработя и кризата ще свърши.
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 22:08:52
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Мисля, че Бернанке може да направи лихвата
> отрицателна - американците ще си плащат да им
> държат доларите в банките!

от твоята уста в божите уши.като теглиме кредит и ще ни плащат лихва,за тва.
казвам ти тогава ставам бизнес мен на годината.
и даже и събпрайма ще изчезне-и те хората ще забогатеят.крайно време е за отрицателни лихви
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 22:18:33
javor Написал:
-------------------------------------------------------
> И аз така си мислих Асене,но като знам,че няма
> вечно да се качва се отказах.Тъкмо ,като я
> разработя и кризата ще свърши.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
оооо,нищо се не знае.за тва и не пипам.
например-може да се реши проблема с ликвидността,но рецесията да се задълбочи.при такава ситуация-ще си доста печеливш.въпроса е с много неизвестни.
по принцип при много неизвестни златото скача,ама в случая глобалната липса на ликвидност му пречи.вече говорехме за тва-банки продават златни резерви за свежа валута,вместо да купуват и подкастрят психическия ефект от кризата за силно спекулиране,чрез инвестиции в благородни метали
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 22:22:13
Донякъде на това залагам.Неизвесноста,но това няма да е тази година,но с подготвям.
Re: Българският лев...
01-04-2008 - 23:27:47
По Евро/Паунд можеше да се направят бързи пари ако бяхме яхнали тренда лани есента сега се чудя ще пробива ли 1.60 Еуро/$ или днес се обърнаха нещата и аз пак закъснях да напазарувам $. От ония дни и куцо и кюраво ни уверяваше, че търпението на евро бизнеса е някъде до 1.65 и после щяло да има съвмесни действия ФЕД и ЕЦБ и нам още кой си за изправяне на $, па той ще вземе да се изправи сам, като Кин-Конг пред Евро-красавицата. А?
Re: Българският лев...
02-04-2008 - 00:08:41
Ето етимологията:
[en.wikipedia.org]

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Българският лев...
02-04-2008 - 02:40:45
доколко може да се чака помощ от Европа за Бг валутния борд...

[forum.imoti.net]
[www.investor.bg]

а цените растат ли растат според Продавач и други веселяци...
Тъжна, тъжна картинка....

Европа май беще стабилна а? В момента не щатския долар скача а еврото пада.
Крайно време беше да се разбере доколко европейските banki са накиснати в кризата със импотеките. Аз пиша ама пак кой да слуша...

След Сосиете Женерал сега тези швейцарци и Дойче Банк, после Пари Ба, Уникредито....

Следващите са японските банки.

А в България имотите растели... До края на годината лихвите по заемите щели да скочат поне с един процент. Може би с 2....





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-04-02 02:44 от kuku987.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход