Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
30-10-2008 - 18:56:28
Стефане - няма оправия. Ако ти е равно иззидано ще намерят нещо друго дето да им е сложно за да вдигнат цената, а най-лошо ако не им оставиш шанс да вдигат. Бягат и си сменят телефоните.
Изолаторджиите ако не им пречта гръцките тухли, ще ми пречи нещо друго...
Re: Цена на груб строеж
30-10-2008 - 19:06:45
Стефане, ако ти кажат, че е дебело - мажи с по-евтин материал първи пласт - така или иначе ти искат пари за "фино" (каквото и да означав това). А ако не бързаш много след декември мога да ти препоръчам човек, дето да ти направи от тухла до боядисано с бял латекс за 25лв. на кв.м. с материалите. В зависимост от дебелината изполва различни материали - нещо рядко слещано в днешно време, когато всеки се е научил да работи с определен материал и оплюва всички другиsmiling smiley
Re: Цена на груб строеж
31-10-2008 - 12:15:07
4овек, благодаря ти, много добре звучи като цена, лошото е, че вече се договорих на 16 стени, 17 тавани мазано с кнауф, трябва да почнат другата седмица, чакат картона , жичкаджиите свършват днес-утре.
За колоркита още не съм решил и боята... Проблема е, че жена ми каза, че не може още да върже цветовете, не знае какви ще са мебели и т.н., което обезмисля уговорки до боя...
Може би ще боядисвам с пистолет с дюза - на капчици, става много красиво, а и не иска основа джам. Така го правих в къщи, финиша го направиха с прозрачен лак-сатен, не е мръднало вече трета година, а имам камина... Поддържа се супер лесно - Бърше се с парцал.

Но ако нещо се промени ще свирна, благодаря още веднъж..
Re: Цена на груб строеж
31-10-2008 - 13:31:25
Стефане, я дай някой линк за този прозрачен лак-сатен, фирма производител, цена, къде....
За всички латекси ли става да се нанася отгоре ?
Re: Цена на груб строеж
31-10-2008 - 17:45:46
Здравейте,понеже съм решил да строя къща през пролетта, следя форума от 2-3 седмици.През това време проучвах цени и реших да споделя информацията ,която евентуално може да бъде от полза на някого като мен,който преди 20 дни нямаше никаква представа за стойността на строителните услуги.Уточнявам, че става въпрос за района на Ботевград.
1.Проект: 30 лв/кв (вкл. геодезията,отопл. инсталация и няккави си там планове за безопастност и хигиена).В София ми предлагат от няколко места на 18 лв без геодезията.Има и на 35 и на 40 лв.
2.Бетон Б15 е 115 лв/куб.Б20 който е важен не съм питал колко струва сега .
3.Цигли Тондах 1.27 лв/бр.
4.Желязото е 1.50 лв.кг.
5.Дървото е между 320-360 лв/куб. но е калпаво.
6.За труд за груб строеж искат около 50 лв. на кв., но не съм разговарял подробно какво включва.
7.За труд за покрив искат 35-40 лв/кв, ако има и изолация стига до 50 лв за четирискатен покрив.

Засега това съм проучил,ако имам нова информация ще ъпдейтвам.Също няма да откажа съвети ,мнения и препоръки от пишещите тук.
Re: Цена на груб строеж
31-10-2008 - 18:18:35
Ми горе-долу това са цените.Даже някой са високи.Бих те посъветвал да следиш не цените,а тенденциите.Пролетта ще бъде интересна в това отношение.
Не виждам в проучването ти транспорт,кофраж,изкопи и още 100 неща,които са около 30% още върху другото,освен ако не строиш с фирма,разбира се.
Успех!!!
Re: Цена на груб строеж
01-11-2008 - 08:42:14
Хм,наистина има разходи ,за които нямам точна информация,а само смятам "на око". За багерче за основите (80 кв) един приятел ми каза,да си смятам между 500-1000 лв., а за кофраж е платил преди 1 месец по 18 лв/л.м. По-интересно е какви мисли криеш зад думите ти да следя тенденциите? Честно казано ,нямам най-важният и скъп елемент за направата на такъв анализ- Информацията. Един казва ,че строителите ще останат без работа и цените на труда ще тръгнат надолу.Друг казва,че тези които са професионалисти ще запазят цените си,а същевремнно майсторите ,които попитах за цена ми казаха да си смятам и някакво увеличение до пролетта. Ясно, че работата е малко като в "ясновидци",но аз и идея си нямам за тенденциите.

Re: Цена на груб строеж
03-11-2008 - 10:12:19
Друже, аз в момента плащам 50 лв/кв.м труд за груб строеж, но това включва и кофриране и декофраж, врьзване арматура и зидария - 100 кв.м плоча 5000 лв. завършен етаж със иззидани външни и вътрешни стени.
Успех smiling smiley
Re: Цена на груб строеж
03-11-2008 - 10:30:29
Ivich Написал:
-------------------------------------------------------
> Друже, аз в момента плащам 50 лв/кв.м труд за груб
> строеж, но това включва и кофриране и декофраж,
> врьзване арматура и зидария - 100 кв.м плоча 5000
> лв. завършен етаж със иззидани външни и вътрешни
> стени.
> Успех

Благодаря за инфото winking smiley ,защото още нямам готов проект и не съм ходил сериозно да си договарям цените,а само сондирам ориентировъчно и действително се замислих , аджеба какво включват тези 45-55 лв/кв за груб строеж.Мисля,че и аз трябва да се договоря до 55 лв/кв all inclusive.То дали ще успея е друга тема,че в Ботевград няма 100 фирми и бригади та да си избираш,а майсторите ,с които говорих в София , искат някъде да им настаня работниците,въпреки че са на 40 мин път.
Re: Цена на груб строеж
03-11-2008 - 16:22:40
Аз плащам за труд 35000лв.От основи до покрив.Няма смисъл да ти дават цена на м2 за това толкова за онова толкова и прочие.Даваш им част конструкции и архитектура и чакаш крайна присъда, това е най доброто.И не забравяй в договора да пишеш "договорената цена включва всички съпътстващи дейности съгласно изискванията на инвеститора".И този член или точка не се коментират.ТИ плащаш и ти поръчваш музиката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход