Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
04-11-2008 - 07:42:28
Има ли някой който да ми каже нещо за двойна зидария с вата.
Re: Цена на груб строеж
04-11-2008 - 11:05:02
Руснаците строят така вилите си, масово. А там е хладничко, както знаеш...
Лошото е, че за да го направиш, трябва да ти е проектирано предварително, да се огледа отвсякъде, да се прецени къде и как идват ъглите, стените. Иначе за изпълнение не е сложно, като имаш всички посочени ит Фло преимущества, както избягването на обличане със стереопор, така и гарантираната топлоизолация - имам приятел, който направи в Бистрица легнала четворка, каменна вата и единичка след нея, дбелината на зида му дойде над 50 см с мазилката. В момента плаща за Нафта (Котел Гершман, последен писък за над 12 бона с всички глезотии и електроники, дистанционни и управление от ГСМ-а, соларна система интегрирана в към него) по 200 кинта на месец, ходи по потник вътре, а къщаъта е 500 мквадрата.... Такава инертност на стените, не е истина, докато изстине идва пролетта.
Но се прави с кадърен проектант и свестни майстори.
Дали ако работиш по стандартния начин няма да е същото като пари, барабар с всички изолации и т.н.... Друг е въпросът ефекта доколко е качествен и дълготраен, щото стереопора не евата, не е и перлит, натиснеш ли го , поддава, и т.н., да не пиша ясни идъвкани неща.
Re: Цена на груб строеж
04-11-2008 - 12:23:29
Ето и малко подробности:[www.seda2.org] има какво да се взаимства!
Re: Цена на груб строеж
04-11-2008 - 19:20:55
А как е решил проблема с термомостовете - плочи, колони, шайби, около прозорците и прочие?
Re: Цена на груб строеж
05-11-2008 - 08:25:42
Здравейте.
Помислих си,че никой няма да одобри тази идея за двойната зидария.
Намерил съм специалисти които изпълняват такова строителство.Тухлата реално се води керамично блокче.Дебелините са от 4 до 12 см.Големината е 50/70 см.Зида се със специално лепило.Стената става много равна.Това позволява директно да се шпаклова.Аз лично ще облеча от вътре стените с гипс картон.Ще го лепя за зидарията с нанасяне на лепило с гребен.Мисля,че ще стане много добре и доста бързо.От вън ще нанасям минералната мазилка директно вършу тухлата.Относно колоните и др.-Тухлата си изнася на вън от плочите с 5 см.А колоните и другите части ще ги облечат с тези керамични блокчета.По принцип при наливането на битона на колоните,от вътрешната страна на кофражното платно се слага стериодур или там както се нарича-от синия. Интересното на цялата работа е,че дограмата се монтира заедно със зидането на стените.Реално се вгражда вътре.Използва се и начална лента от еластичен материал,която обикаля целия зид и предпазва от възможни деформации на плочи и колони при олягани,земетръс и други сътресения на жилището.Тези керамицни блокцета имат и технологични канали за прекарвани на ЕЛ. ВиК,ОиВ и др.Най-хубавото в цялото това изпълнение е времето за стоителство.Грубия строеж трае 2-3 месеца зависи от застроената площ/Моята къща е на 2 етажа + мансарда-280 м2.и ще стане за 3 месеца/Почти е готова-след което тези майстори влизат и на десетия ден излизат.Остовят жилището до боя по стените и плочки,поркет и др.

Ето и сайта на фирмата.www.hispalambg.com
LKK
Re: Цена на груб строеж
05-11-2008 - 17:29:21
Здравейте!

И аз се интересувам от двойна зидария с изолационен пълнеж. Разгледах линка на Фло, както и системата, която смята да използва laki 131.
Не съм корифей в строителните конструкции нито пък английският го разбирам много добре, но искам да споделя с Вас някои моменти които ме притесняват.
1. Съгласно линка на Фло външният ред зидария лежи върху ивичестите основи /фундаментната плоча/ и се изгражда чак до покрива.
Притеснява ме неговата стабилност. Не виждам анкериране към вътрешният зид или вертикалните колони по височина на конструкцията. Руснаците, като правят двоен зид с пенобетонни блокчета на всеки три вертикални реда слагат отгоре арматурна мрежа, която да свърже двата зида. Моля за коментарии.

2. Харесват ми тухлите /керамични блокчета/ избрани за двоен зид от laki 131, най-вече това, че са с малка дебелина и при по яка изолациа между тях може да се постигне доста тънка външна стена с добра топлоизолация и яка черупка, както отвън, така и отвътре.
Притеснява ме, че така изградената стена ще контактува с вертикалните колони през изолация от XPS. Разбира се това е добре при слягане на конструкцията или провисване на плочата, но не са ли нищожни силите които държат такава стена в рамката под/таван и странични колони?
Не ми стана ясно как дограмата се монтира заедно със зидането на стените.
Не виждам как с такива блокчета може да се прави зидарска превръзка при външни ъгли /монтажните каналчета биха пречили/
Технологичните канали за прекарвани на ЕЛ. ВиК,ОиВ и др доколкото видях се получават с помощта на каналокопач. Какво му е по-лесното или керамиката при тях е по-мека?
Рязането го дават, че ставало с гилотина или ъглошлайф, ама тук май си трябва професионална машина за мокро рязане.
А тази система с изграждането на нивелирана метална конструкция, за да се осигури тяхното зидане направо ме разби и хич не ми се вижда проста за осъществяване с подръчни материали, освен ако не е някаква специална разработка към системата от блокчета, която ще струва ......

Ми накратко това е. Бъдете здрави и успехи на всички.

Re: Цена на груб строеж
05-11-2008 - 17:56:44
Виж тази статия, както и другите в рубриката
може да са ти от полза за този вид конструкции
Успех!
Re: Цена на груб строеж
05-11-2008 - 21:39:41
Здравейте на всички във форума може ли някой да ми каже дали колоните влизат в цената на кв м на плочата със зидарията или се калкулират отделно от зидарията примерно 50 лв на м2предполагам кофраж декофраж зидария и армиране или всяко се смята по отделно Моля за отговор много е важно мисля че се опитват наетата от мен бригада да хитруват Предварително много Благодаря confused smiley confused smiley confused smiley
Re: Цена на груб строеж
05-11-2008 - 22:54:09
Ти сега ли се сети за това, нямахте ли предварителна уговорка ?
Ако разбиваш дейностите на пера - само ще ти "влезе" по-дълбоко.
Кое влизало, кое не влизало....
Договаряш се за обща цена на къщата и се споразумявате на етапи - основи - толкоз, 1 пло4а - толкоз, 2 плоча - толкоз, покрив -толкоз.
Съответно си им плащаш на завършен етап и това е, какво толкова сложно има ?
Re: Цена на груб строеж
05-11-2008 - 22:55:53
Защо не обясниш как точно си се договорил с тях в началото?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход