Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
29-10-2008 - 19:18:38
Тая сметка на метър е малко крива,не мислите ли?
Я ми кажете тогава:строя първи етаж-95кв.,втори етаж-118кв.,таван/обитаем/-67кв.
Колко ми е РЗПто за да си изчисля цена/кв.м?
В проекта пише ЗП-95,РЗП-213.
Re: Цена на груб строеж
29-10-2008 - 19:28:41
Що, ти какво предлагаш , да правим изчисления на м3 обитаемо помещение ли ?
Re: Цена на груб строеж
29-10-2008 - 19:46:54
До Pike

В проекта са ти го написали правилно - 213 РЗП.

Иначе ако се замислиш дали тавана ще го правиш обитаем или не за разходите поГРУБИЯ строеж няма особено значение. Има значение после за довършителните работи и евентуално ако са направени някой "екстри" за тавана в проекта.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-29 19:48 от dedo Mrazzz.
Re: Цена на груб строеж
29-10-2008 - 21:30:25
Може би неправилно подадох информация.При мен условно казано "тавана" си е с колоните,бетоновия пояс,висок надзид,козирки и т.н. По тази причина няма будала строител който да не го таксува поне като полвин етаж,а оттам насетне покривна конструкция и прочее.Така че цената на кв.м някакси се определя вече по друг начин,а не на база 213кв.м.,нали в крайна сметка ще ползвам 280.
ПЕТРЕ,а това за м3 хич не е майтап-първи етаж ми е 3,20 висок,от които ще имам 3,00м чисти.На фона на масовото строителство с готова "височина" на стаите 2,50,дали обема не е от значение.И като събереш десет такива глезотии за кви цени на кв.м говорим.Идеята ми е че в тези 100,200 или 300 евро на кв.м всеки влага и получава различни неща и сравненията на квадрат се обезмислят.Около мен навсякъде също строят и виждам как за 100евро на м2 едни правят много,а други за 200 получават строителни недомислици.И хората се заблуждават....
Re: Цена на груб строеж
29-10-2008 - 21:40:18
В тая връзка за ценообразуващи фактори в момента съм се спрял на тухла 4ка- производителят е с база в с. Мирково.Цената е 0.70лв/бр.Днес ходих да ги гледам и честно казано на пръв поглед добре изпечени без варовик и сравнително прави.Има ли потърпевши от тая стока :] ?
Re: Цена на груб строеж
29-10-2008 - 21:48:18
Има резон наистина в това което казваш.
Ама все пак проектите ( а и офертите) са на м2 РЗП , а не на м3 обитаем обем.
Важи това което ти пише в проекта, има си коти, а пък ти как ще си видоизмениш тавана (ако ти стиска) си е отделен въпрос....
Re: Цена на груб строеж
29-10-2008 - 21:55:49
Към Карапуз:
аз съм със същите-биват.Средна хубост.Много малко брак.Понеже всеки те набутва на това,което му е удобно,поне лоши отзиви за тях не съм чувал.Но ако погледнеш примерно Монтана-изглеждат по-добре-материала вътре е по хомогенен и калъпа е по-добър,а цената е еднаква.Не съм специалист,просто лични наблюдения.И в Пловдив всички ме убеждават,че Монтаната е по-добра.Е на кой да вярваш?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-29 21:58 от pike.
Re: Цена на груб строеж
29-10-2008 - 22:19:33
Под калъп имаш пред вид геометрията ли?Да не са били криви нещо, че това най-много ме плаши.Въпреки, че мисля всичко да ми е машинно след това от мазилка до боя и вярвам, че турбозола крива зидария не го плаши!
Re: Цена на груб строеж
29-10-2008 - 22:31:56
Споко бе човек,изобщо не са криви даже.Имам предвид,че визията им простее малко.Ама то външния вид знаеш,че не е определящ.Догодина,живот и здраве,/и пари/като започнем да ги дупчим за закачане на това и онова-тогава ще се разбере.
Преди няколко години баща ми си купи няколко кубика 4-ки и ги остави непокрити лятото-беше доста дъждовно.За 2 месеца горните два реда просто се стопиха.Това е теста,ама кой да чака..
Re: Цена на груб строеж
30-10-2008 - 12:41:10
мОИТЕ стени ги зидаха с Драговищица. Много съм доволен, тухлите са прави и много здрави. Няколко стени зидаха с гръцки - точно по това време не бях в София за да си ги осигуря, както останалите и фирмата си ги докара сама - естествено най-лесното им, цената -малко по-ниска, но пачеството - ужасно, като вафли. после изолаторджиите псуваха като хамали, маса дупки направиха и дюбели изхабиха, за да успеят да хванат изолацията като хората.
Колкото до предотата на зида... Да, покрива се с машинната а и с ръчната мазилка, но едно е да е зидано право и да ти покрива равномерно на около сантиметър навсякъде, друго да тръгнеш на 0 в единия нкрай и да излезеш на плюс-минус 8 в другия - просто цената е различна и естествено, върви материал за пъслнене като за световно...
Та, като ти дойдат за назана да знаеш че първо пускат терзията (мастара) и после казват цена, вервай ми, сега съм на този етап.
Така че, избери си здрави тухли и си плати достатъчно за да ти ги иззидат право. Икономията днес ще доведи до преразход утре, това важи за всичко в строителството, ако строиш за себе си, ако не - сам преценяй на кого ще продаваш...В тия времена.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход