Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
23-10-2008 - 09:32:38
Много ми хареса термина "бетониер" на Фло, аз смело мога да претендирам за членство в асоциацита на свободните отчаяни бетониери - това лято съм забъркал на ръка не по-малко от 25 куб. метра бетон за тротоари (штампован). Нарочно на ръка - нещо като фитнес (120 кила съм ), пък и щампата беше само една и не може да се бърка по много.
А по повод грубия строеж може да се икономиса тук там разумно, повтарям разумно защото има един такъв момент икономия на груб строеж ( например посредственни, разбирай калпави майстори) следват компромиси с геометрията на стените и отливаните елементи дефекти всякъкви с излязла на повърхността арматура. После всичко това си го плащаш с лихвите на мазача освен ако не се хвърляш на гипсокартони. Според мен от основите може да се икономиса немалко ако се прави кофраж а не се налива до копано а също и от правилно оразмерена арматура (без невероятни презастраховки от страна на архитекта, обикновенно всички го практикуват, имам усещането че така ги учат последните 30 години, често ги проектират основите с елементи на бомбоубежища). И от покрива може малко от труд ако попаднете на грамотни майстори. Много е важно да се минимизира сменянето на бригадите по време на строежа - винаги е в някъква степен загуба за инвеститора ( време, нерви, пари) smoking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-10-23 10:12 от Ivel.
Re: Цена на груб строеж
23-10-2008 - 10:28:30
Ivel , здрасти !

Подписвам се под мнението ти!Напълно съгласен! Мисля,че не само можеш да претендираш за членство в асоциацията /АСОБ/,но и да я оглавиш!Внушителния външен вид респектира членовете и вдъхва доверие и уважение.Секцията щампован бетон на нашата асоциация би получила сериозен тласък и очаквам с интерес да споделяш впечатления!Аз, както казах "специализирам" леките и олекотени бетони с надеждата чувствително да намаля цената на грубия строеж на моя обект,защото ще носи основните белези на пасивната къща,но без крайности!Ровейки из тоя форум все повече се убеждавам ,че"дело тонувшых-в их собственых руках" smiling smiley и цени от 130-150 евро за м2 могат да се преодолеят с далеч по-ниски нива за груб строеж,ама драстично по-ниски.Разбира се всеки строеж си има индивидуални особенности,нещо като индивидуалния вкус,така че не е редно да се правят генерални обобщения.Поздрави!
Re: Цена на груб строеж
23-10-2008 - 13:02:23
Благодаря Фло, звучи примамливо а и защо не това може да е едно сдружение с идеална цел, неправителственно обезателно, АСОБ (асоциация на свободните отчаяни бетониери) - няма да ги нагаждаме като Слави и така си е добре най-много да добавим Българска да стане БАСОБ! За бетона съм готов да говоря с часове ама тук обсъждахме за оптимизиране на цените на грубото строителство - тема бесъмненно интересна за нови инвеститори в строителството. Тя си е доста стара тема и сигурно се повтарям някъде май преди години писах подобни съвети. Та да продължим може пък наистина на някой да му е интересно и полезно. Друг един тънък момент е кой плаща за елементите на кофража (дъски или водоустойчив щперплат) Ако си сключиш договор с фирма тогава естественно се старай да го уточниш предварително за чия сметка ще бъде, не е евтино, въпреки че ако е неминуемо ти да го платиш винаги има изход поне с дъските - отиват в обшивката на покрива, естественно някъкъв процент си е фира около 30% а подпорите ти остават и после се чудиш какво да ги правиш докато някой слънчев ноемврийски ден не палнеш резачката и ги форматираш за печката/котлето. За бетон без ДДС или наполовина без фактура - това и баба го знае. На някои им се струва че ако не отлеят втора/трета ... плоча (последната преди покрива) ще икономисатат - това е една илюзия - окачения таван с подобаваща изолация е сравним по себестойност или даже по скъп с класическа плоча с изолация и малко ослабва конструкцията. И въпреки това на мен ми се струва че за цени под 150 Евро или даже 180 на днешна дата може само да се мечтае. Съвета ми е направи си го качественно пък ако ще и с 20-30 евро по- скъпо на метър - после ще ги икономисаш тия пари.

За бетона дето го бърках това лято сега си спомням с умиление - чувствувах се идеално, всеки мускул по тялото го усещах, в организма ми настъпиха качествени промени свързани с превръщане на една маса в друга въпреки хекталитрите изпита бира. Абе очистих си организма - догодина искам пак нещо такова да ми се случи. Работя над проект за бетон пушка хибрид електромануална с педали. Ще издам една тайна на патента - използувам ексентрици с огромна маса и и за стартер постояннотоков мотор с висок стартов момент. За демонстрацията някъде напролет съм поканил Митьо Крика, професор Вучков, Стефка Костадинова и други официални лица а също и дузина китайци за въртенето на педалния модул . В последствие при смяна на Firmware на контролера (безплатно обновяване за първите 10 клиента закупили този агрегат) се предполага управление по TCP/IP протокол чрез WEB интерфейс и събиране да данни от процеса, оповестяване через Е-мейл или SMS за препълване на буфера, встроен датчик за влажноста на бетона, водене на лог с параметрите и други екстри !!! confused smiley

Увлякох се както винаги и пак някъква простотия излезе, дано да е забавно !!!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-10-23 16:42 от Ivel.
Re: Цена на груб строеж
23-10-2008 - 13:31:03
smiling smiley А, а а а а а ти ме уби,бе човек! Гласувам с две ръце да те изберем за председател на Б А С О Б smiling smiley Не е зле да спретнем една нова тема по тоя въпрос за подобряване на организационния живот,както се казва!

Съветите ти ги приемам буквално,така че ако ме подведеш ще ти спретвам пуч :}
Re: Цена на груб строеж
23-10-2008 - 18:21:36
Аз съм Нико Мутрафоне и съм 102 кила, но съм висок (длъг) 195 см - и съм строен.

(Ще ме извините за частичния превод на селски език, но пък тук сте се събрали все умни хора, а при осъществяването на подобни проекти в извънградска среда е необходимо добре да познавате културните особености на изпълнителите на груб строеж и техните подчинени)

Да - Ивел трябва да го номинираме за председател на БАСОБ (Българска асоциация на свободните отчаяни бетониери)!!! а пък брат му - баща ми - да оглави Камарата на Вманиачените до Перфекционизъм Технически Ръководители. Много е обсебен от желение да няма никакви дефекти по къщите на Ивел. Брат му навиква (чат пат псуйе и ругае) майстори - калпави (батлане, сакати, секакви пропадналяци), рита тухли, бута (бишка) стени, докато (додек) не се иззидат право и здраво. Много лют става и кисел дори, когато види лош зид или крив покрив - даже хвърля (фръга и замерга) инструменти по келевите майстори. Това лято аз и чичо ми бъркаме бетон и се мъчим (потим са като магарета), а баща ми ни се кара, затова че сме поспрели за почивка (да не са мотаем и са уфлянкваме в големата жега, оти бетоня щел да загуби здравина ако не се отлее на секундата). И е прав - такъв човек ти трябва да ти менажира строежа - изхабил е много нерви, но спестил е на чичо много пари - от "бакшиши" - да се извърши качествено. Не си плюе на имиджа, граден с години.

Братът на Ивел, също така може да бъде избран да оглави (чеърмен) на Бългаската Асоциация на Свободните Доживотни Дървари. Често "форматира" за печката (клъца, кяска и претръква) всякакви изделия от дървен произход (от ситни, мръшави, тънки пъздерки и изрезки, до грамадни трупове, кръндаци, кютуци, пънове). Или на академичен език - той оперира с най-широка гама (спектър) цепливи и нецепливи суровини, материали, възли, детайли, полуфабрикати и готови изделия на дръводобивната промишленост, в контекста на необходимостта за имплементация (осъществяване) на домашен огрев през зимата или набавяне за "фини дръвца за барбекюто". spinning smiley sticking its tongue out Истински артист с резачка в ръка и голям творец при реденето на дървата на редчета около къщата.

Но несъмнено - Ивел и баща ми правят образцови, представителни и хубави къщи.


Нико Мутрафоне
Пи Ейч Ди по щуротия и доктор по икономическо разглаголстване
clap:



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-10-23 21:51 от kgrg.
Re: Цена на груб строеж
23-10-2008 - 21:35:58
Re: Цена на груб строеж
24-10-2008 - 19:16:04
Сега с тази инфлация не скочи ли цената
и колко?
Re: Цена на груб строеж
26-10-2008 - 20:49:27
Ами лаконично мога да то отговоря ето така: За това съм дал 46000лв, като се има пред вид, че съм взел арматурата за цялата къща.къща
Re: Цена на груб строеж
26-10-2008 - 22:14:30
karapuz pravilno li te razbiram, za tezi ivi4ni osnovi si pohar4il 24.000 evro? confused smiley :ami: confused smiley :ami: confused smiley
Re: Цена на груб строеж
27-10-2008 - 00:57:18
Греди, дъски, изкоп, хидроизолация, топлоизолация, проект, геокад за колчета оси и т.н., 5000лв аванс за майсторите, бетон 66м3, арматура 7300кг. и другото са дреболии.
За изкоп и обратен насип съм дал около 1500лв тъй като ми го прави близък приятел, иначе за 700м3 щях да дам около 10000лв.
За платна съм дал 1100лв-20бр., останалите пак от приятел.
Какво ще кажете, много ли ви се виждат, защото на мене направо ми пари на задника вече. confused smiley sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход