Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
bnm
Цена на груб строеж
19-03-2007 - 07:54:53
Някой може ли да каже,колко е в момента цената на кв.м. груб строеж,без материалите,защото моите майстори твърдят,че има повишение.Миналата година се бяхме спазарили на 35лв.
Re: Цена на груб строеж
19-03-2007 - 09:48:07
Az му изпуснах вече карая, честно, радвам се че съм на финала на грубия строяж, ако някой сега се пече на бавния огън, че ти каже . Но че всички вдигат цените е абсолютен факт. Както и е факт, че в момента мисля, че сме в абсурдната ситуация не клиента да избира фирмата а фирмата клиента, поне аз с такова впечатление оставам от есента на миналата година... Просто търсенето на качествени бригади е много много по-високо от предлагането. Няма, кът са майсторите, но е пълно с мошеници, това са моите набл/дения. Конюнктура...
Re: Цена на груб строеж
19-03-2007 - 11:42:43
Да действително е така аз мисля, че по-рано ви предупреждавах да бъдете внимателни и дипломатични с майсторите, просто няма кой колкото и да е странно да работи качествено. За цени на работа не знам, с материалите в момента цената гони 180-200 Евра. Ако го направиш под 180 Евра трябва да си щастлив.
ej
Re: Цена на груб строеж
19-03-2007 - 12:46:49
Няма такова нещо като цена на квадратен метър, който дава такава оферта - бягай далече. Има си цени на отделни СМР и са такива каквито успееш да договориш. Аз започнах скоро да се ПЕКА (както каза StefanB ) на този огън. Бях взел оферти от няколко строителни фирми и се попазарих с някои от тях, успях да смъкна с около 10% от всички пера. Според мен всичко е въпрос на договаряне, но наистина мисля, че читавите майстори вече са кът а и не са навити да работят на ниско заплащане...
Ето малко цени, но не мисля, че все още са актуални:
1. Кофражни работи - 18 до 20 лв. в зависимост от отделните детайли
2. Бетонови работи - 21 лв
3. Армировъчни работи - 0,7 лв./кг
4. Зидарски работи - 7 лв и 15 лв. за комините
В крайна сметка се получава около 200 евро/м2. Има и още нещо, трябва да се уговориш да се заплащат РЕАЛНО ИЗВЪРШЕНИТЕ СМР, а не тези които са по количествена сметка!!!! При мен се оказа, че не са сметнати правилно и желязото и бетона :g: разликата идва в ХИЛЯДИ лв. :g: мнооого трябва да се внимава.... щото строителя може и да си спести информацията...
Това е от мен, дано да съм бил полезен



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-03-19 12:47 от ej.
Re: Цена на груб строеж
19-03-2007 - 13:26:29
ej, бих се учудил ако някъде са сметнати правилно....
Моите тухли са хиляди по-малко, а бетона с тонове повече... За желязото не ми се говори.
Керемидите също, изобщо вервайте ми, ако сега трябваше да почвам , бих бягал презглава, стана наистина мъка да се работи.... С тия кинти дето се заравят там човек може сума други полезни неща да свърши, наистина...
И аз съм се замислил дали да не го измажа и да го шитна ...
Но дето вика един приятел - нали те знам, че купиш пак парцел и ще тръгнеш да строиш... Но наистина вече взе да ми идва в повече безкрайните глупости и уговорки, шикалкавения и моткане...
Абе "Баш майстора" се връща, да не повярваш!
Re: Цена на груб строеж
19-03-2007 - 13:56:39
Стефане, сакън как ще шиткаш ... sad smiley
Ние от месец нямаме майстори и си чоплим по нещо сами( е пуснахме си СОТ и сложихме дограмата, но и за двете случихме на фирми не мога да се оплача), и както са поразцъфнали дръвчетата в двора направо като малко дете й се радвам spinning smiley sticking its tongue out
Мисля, че "най-доброто предстои.." :}
Re: Цена на груб строеж
19-03-2007 - 14:46:24
Daaaa, предстои...
Сега ми предсои едно изваждане 20 бона за дограма, после още толкова за мазане и още толкова за изолации...
А за да ми цъфнат дръвчетата трябва да си оправя вертикалната...
Всичко това го имах предвид но до декември, а сега сме март - с тоя строителен бум фирмата си взе още 2 обекта и понеже им отказах те да ми правят довършителните (познай защо) сега зидат по 50 тухли дневно и само вдигат рамене като дигна пара...
Купон.
Re: Цена на груб строеж
19-03-2007 - 16:00:14
20 бона за дограма confused smiley явно бая прозорци имаш, при мен дойдоха 7 бона 38м2..
Рехау 3к, Ка стъкло, аргон, цвят, заоблен профил.
Намерил ли си фирма за мазане с машина или ще ти го мажат ръчно, а фирма за изолацията?
Re: Цена на груб строеж
19-03-2007 - 16:14:24
Да сега оптимизирам, 81 кв. са, с два Фолксвагена, докарах го до 16... Бяло 5 камерна на Рехау и на Кьомерлинг , с 24 см стъклопакет с К стъкло бяло или зелено, горе-долу една цена постигнах, сега трябва да избера. Иначе около 20 беше цветната на Рехау със заобления но 5-камерен ... Ти доволен ли си, аз със Стилпласт си говоря там...
За изолацията чакат, докараха си скелето, но не съм сложил още дограмата и не могат да почнат,....
За мазане - още не.
bnm
Re: Цена на груб строеж
19-03-2007 - 16:30:02
С тези постове внесохте смут в редиците на нашето ентусиазирано семейство!За сега обаче ни крепи точно една такава картинка с цъфнали дръвчета,така че,продължаваме.При нас проблемът с цените възникна от т.н. нелоялна конкуренция.Оказа се,че собственикът на един от съседните парцели вече няколко пъти идвал и предлагал повече,за да отидат при него.Така че ,явно в момента се надцакваме! smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход