Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
27-10-2008 - 11:44:49
Karapuz Написал:
-------------------------------------------------------
> Греди, дъски, изкоп, хидроизолация, топлоизолация,
> проект, геокад за колчета оси и т.н., 5000лв аванс
> за майсторите, бетон 66м3, арматура 7300кг. и
> другото са дреболии.
> За изкоп и обратен насип съм дал около 1500лв тъй
> като ми го прави близък приятел, иначе за 700м3
> щях да дам около 10000лв.
> За платна съм дал 1100лв-20бр., останалите пак от
> приятел.
> Какво ще кажете, много ли ви се виждат, защото на
> мене направо ми пари на задника вече.


ти ми разби детските мечти.. sad smiley

я кажи за проекта колко даде? каква квадратура?

моята е към 240м2 на два етажа, за проект ще заминат 7500лв; мислех за към 40000 еврака да я вдигна до покрив ама ти ме хвърли в тъч..
Имам един дядо с камион дето ще движи нещата при мен, разчитам и на доста собствен труд.
Re: Цена на груб строеж
27-10-2008 - 12:00:15
За 40к евро 240 кв. м със включен проект ще бъде наистина трудничко ако ще и сам да си я строиш виж за 50 к е реално и то пак трябва да внимаваш да не сееш наляво и надясно ресурси ! Успех по-евтино едва ли ще стане а и да стане ще е несъщественно ! smiling smiley
Re: Цена на груб строеж
27-10-2008 - 12:40:49
Quote

naughty Написал:
ти ми разби детските мечти..

я кажи за проекта колко даде? каква квадратура?

моята е към 240м2 на два етажа, за проект ще заминат 7500лв; мислех за към 40000 еврака да я вдигна до покрив ама ти ме хвърли в тъч..
Имам един дядо с камион дето ще движи нещата при мен, разчитам и на доста собствен труд.

Здравей,
аз направих проект за 250 м2 и ми излезна към 9,5 EUR на квадрат (не са включени таксите от общината и не съм платил за архитектура (познат архитект - само изчертаване в AUTO CAD за архитекутра съм платил 500,00 BGN). Сега само трябва да скоча с 300,00 BGN за разрешението (готово било). Даже се обадиха по мобилния да отида да си го взема, много са учитиви в нашия район - но срещу 300,00 BGN за разрешението, 125,00 BGN - такса разглеждане проекти, и 80,00 BGN скица с виза.
За грубия строеж (аз се точа за пролетта - сега завършвам оградата) си на прав път, но и Ivel е смятал правилно така че там някъде ще е аз планирам около 40.000 EUR за груб строеж. Но се надявам сега да купя желязото че е на много интересни цени (особенно на lme.com).
Дръж дядото с камйона из късо, моя ми е дядо на жената и е много готин но е свикнал да угажда много на майстори (както е било когато той е стройл) и доставчици му/ни се качват на главата. Познай за чия сметка, нервите за него (кофти), разходите за мен.

Това е от мен
Поздрави от слънчевия Пловдив
Re: Цена на груб строеж
27-10-2008 - 20:59:59
Аз нещо не схващам. Говорим за груб строеж. това дето завършва с кота "Било". Какви са тези цени? Да не включвате в тях и Ел.инсталацията и В и К-то? Няма такова нещо. 240 м2 проект и груб строеж не може да е повече от 30 хил. евро. Миналата година за обект от 1000 м2, за грубият строеж, искаха средно 100 Е/М2. Нещо ви пързалят. Внимавайте с бригадите, аз чух че някой искали по 11-12 лв. за точка ел. Ние плащаме по 5,50-6 лв.
За къде всъщност говорите?
Re: Цена на груб строеж
27-10-2008 - 21:13:33
avatar
Аз си платих 20 точки допълнително към полу-готовите ми апартаменти/говоря за ел./ и ми вземаха по 15 лева за всяка....
Друг въпрос е че щях да ги избия като научих че ми калкулират и извън това по 1,50 лв за изтегляне на кабела на лин.метър.....
Пуснали ми един кабел от 1 м за осветление в коридора и освен кабела и точката ми слагали и 1,50 за изтеглянето....
Ей тогава вече превъртях и ....добре че се махнаха набързо ....
Това си е свинщина както и да го погледнеш
Браншовик съм и не искам да злепоставям никого,ама тия си бяха за е......
:g:

Чест и почитание
Re: Цена на груб строеж
27-10-2008 - 21:36:03
Как ще платиш по 15 бе човек. 5,5 ми взеха преди 2 месеца. Това са цените в Сл.бряг. Турчин с документ и трима помощници. 180 лв. беше грубият строеж, но това беше най-тънкото и човека правеше малки обекти, до 1500 м2. Но нормалното беше 190-200 лв. 120 евро искат за по 1000 м2 на месец големите бригади. Зяла сграда с басейн и озеленяване, с вписване в кадастъра е 300 Е/м2. Някой е писал, че за зидане с итонг искали по 20 лв. на м2, за толкова аз ще се преквалифицирам.
Re: Цена на груб строеж
27-10-2008 - 21:40:52
Аз не говоря за труд.За труд сме се пазарили 35000лв от основи до покрив и честно казано това е отлична сделка-140лв/м2.В сумата от 46000лв до тук ми влизат 5000лв аванс за труд, а останалите са за материали.Както и да го сучете по-малко от 200евро/м2 за груб строеж не ви мърдат, а после според мое проучване още 150евро за довършителни.И двете са за труд и материали.Мога да дам и един съвет тъй като четох някъде из форума, че техническият бил излишен.Абсолютно на никой не препоръчвам да започва такова начинание без технически.Има толкова подводни камъни и технически подробности за, които няма и думичка в този форум, а иняма как да има, защото това все пак не е енциклопедия.До тук моят технически само ми пести мангизи.Вярно има и не до там съвестни, но тях просто не ги наемаш.
И друго относно зареждането на материалите.Повечето от нас като им се наложи да пазаруват каквото и да било започват да питат тук и там:"Абе откъде да взема арматурата по-тънко?", "Тия с бетона нещо да не ме изпържат с количеството?", "Защо никъде не ми правят отстъпка на гредите и платната?" и т.н.Ами моя технически още в началото ми каза да не му задавам тъпи въпроси, апросто започна да ме праща тук и там, къде от негово име къде от негова фирма, къде да търся еди кой си и нещата си идват на място.Друг е въпросът, че аз си купих едно бордово бусче и с него си зареждам всичко, което мога разбира се.
Пропуснах също да добавя, че все пак моята къща е 250рзп на един етаж, което си е по-скъпо начинание от това да градиш на два и повече.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-27 21:43 от Karapuz.
Re: Цена на груб строеж
27-10-2008 - 22:18:28
Ами и аз ти говоря за труд и материали. 200Е може да ти излезе на тапа. Всъщност не знам цените в София, сега започвам една сграда от 1000 кв. тук, но и през ум не ми минава да плащам подобни цени. Явно ще карам хора от морето. В Бургас продават на 400-420Е/м2 с обезщетението или цената на земята. И с яка печалба. как ще ти излезе 350 Е на собствена земя. Я изчакай 1 месец да поумнеят.
Строежи
28-10-2008 - 02:07:34
Вие хубаво строите, а някъде хората отдавна са го закъсали да продават! Ето Ви пример как англичани биха се опитвали да продават (се отървават от) недвижими имоти в България през 2009 година: Ду ю уонт съм шпакловка апартмънтс?, Ар ю стил луукинг фоо ени дискаунтид нон-лийкинг-рууф панела апартмънтс? или Ууд ю би соу стюпид ту бай ени пийс ъф ленд/гардън/ярд/хаус дет ис сърраундид бай хюудж къпиняк? confused smiley
Re: Цена на груб строеж
28-10-2008 - 09:13:59
Ако познаваш някой дето иска да се отърве го прати насам. Една сграда от 1000 м2 се строи за една година. От 5 години се предвижда, че следващият месец цените се сриват. А те скочиха 3 пъти. На началната страница на сайта има предложения за сграда, която е в процес на вадене разрешително за строеж, т.е. ище няма проект и половината апартаменти са продадени на 820Е. И тя е цвете, защото има и "сгради" на етап - промяна на градоустройствени показатели, т.е. няма виза за проектиране, а има продажби.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход