Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Abu
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 15:00:27
...трябва да се обърне голямо внимание на слънцегреенето през прозореца лятно време, за да не стане че икономисаната енергия през зимата ще я дадем за кондициониране през лятото. Там завесите няма да помогнат.

Как да не помагат завесите! Все едно да кажеш, че плажният чадър не пази! Освен това в една нормална къща терасите не са просто приумица - съобразяват се и с ниското зимно и високото лятно слънце, така че да дават подходяща осветеност на помещенията под тях. Същото е със стрехите. Колкото до тройния стъклопакет, такова нещо на припек, ако ще и с пет климатика не можеш да го охладиш, затуй хората си слагат я тенти, я щори, я друго непрозрачно нещо или намаляват светлопропускливостта на самото стъкло. Дори да е отвътре (както са завесите), пак помага, въпреки че и те отдават някаква топлина, но не е като да пече директно. А, сигурно е трябвало да уточня - лятото отворен прозорец, спуснати пердета. Ясно че няма кой знае какъв ефект от плътни пердета на затворено - нагряват се и топлината си остава вътре като в парник...
LKK
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 15:24:35
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Ясно че няма кой знае какъв
> ефект от плътни пердета на затворено - нагряват се
> и топлината си остава вътре като в парник...

Точно това имах предвид, защото когато правиш голяма остъклена площ обикновено малка част от нея е отваряема. За тенти, козирки, сенници ..... си абсолютно прав, точно това е идеята да се предвидят такива елементи още при проектирането. Именно слънчевите прегради разположени от външната страна на конструкцията я предпазват от нагряване. А що се отнася до тройният стъклопакет, то той се нагрява почти толкова колкото и двойният, все пак предназначението му е да топлоизолира, а не да топлоакумулира.


Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 17:29:46
Elpigroup,
Az haresvam golemi prozorzi. Te sa kato krasivi ochi na dama.
No,.... Kak se otrazyavat te na konservaziy na energiyata prez lyatoto ?
Za zimata sam saglasna s golemi ugni prozorzi se spestyava energiy.
Blagodary
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 20:33:40
Пиши на БГ
Елпигроуп,
Аз харесвам големи прозорци. Те са като красиви очи на дама.
Но,.... Как се отразяват те на консервазий на енергията през лятото ?
За зимата сам съгласна с големи южни прозорци се спестява енергий.
Благодара
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 20:36:56
Как няма да спестява енергия през Зимата когато е слънчево.Проблемът е в тъмното.
Re: Цена на груб строеж
08-11-2008 - 23:19:57
когато сварша аз ще ви ги изпратя на драго сарце :} :} :}
Re: Цена на груб строеж
09-11-2008 - 08:05:15
Здравейте.
Влязох тук да попитам, някой знае ли нещо за двойната зидария с изолация.

Мисля,че обърнахте темата.Някой беше питал за дебелина 4 см.-не е ли малко.
Външна зидария +10/5/4+ тука маже и +10/5/10+ може и +10/10/10+
вътрешна зидария +7+
Няма да крия и цените:
+10/5/4+ -32 EUR
+10/5/10+ -37 EUR
+10/10/10+ -38 EUR
+7+ -15 EUR
+10+ -17 EUR
обличане на колони трегери шайби и др +4 -20 EUR/външната тухла на външната зидария се изнася с 5 см. на пред
- /+/директно шпакловка или лепене на гипскартон на гребен.
-/10/дебелина на външната тухла
-/5/дебелина на ватата
-/4/дибилшна на вътрешнатат тухлаза да компенсира обличането на колоните.

Мисля до коледа да приключа с къщата.Ще поканя всеки който желае.Ще правя инсталация с термопомпа вода-вода.Или и ту сега някай ще каже.
-Това не е така
-Тук това незнам си какво
-Теука ефекта не е 1,2,3 ала-бала.
Изобщо,май си губя времето в тези форуми.Като гредам едни и същи птички пресъстват почти на всякъде.Преди известно време ставаше въпрос за цени на материали за саниране.Пак някой се изказваше с много опит.Цеха ми е готов от 2 месеца и този който спореше,вече не се сещам кой беше,мога да му изпратя истинската себестойност на материалите за саниране.По същия повод имаше и спор за -колко струва един басейн -100 м3.Взеха да изкарват стотици хиляди лева.През лятото ще поканя и тези да се поизкъпят- веднъж обаче winking smiley

Ха сега мислете и чао.
Re: Цена на груб строеж
09-11-2008 - 09:56:12
laki 131

Дай малко снимки де
Re: Цена на груб строеж
09-11-2008 - 10:34:22
Дай ме малко време.Кажи нещо за термопомпи вода-вода.
LKK
Re: Цена на груб строеж
09-11-2008 - 16:09:05
laki 131, благодаря за информацията. За такива като мен, на които тепърва им предстои твоят опит е много важен. Извинявай, ако съм поставил под съмнение някои елементи от твоята строителната система за двоен зид. Исках само да споделя моята гледна точка.
Като цяло оценям много положително такава една строителна система с двоен зид и с интерес ще наблюдавам за твоят строеж. Бъди здрав и успехи с къщата.

За термопомпа вода-вода нямам опит, но си е супер, ако човек може да си го позволи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход