Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
03-11-2008 - 17:16:49
Много пара бе Karapuz ....smoking smiley
400м2 палат ли строиш?
Re: Цена на груб строеж
03-11-2008 - 18:21:43
Ами,не знам.Може и да греша,но мен абсолютната стойност за труд ме интересува само доколкото е упомената в договора и я дължа за извършване на определени услуги.Това, което мен ме вълнува е как се стига до тази стойност. Защото идеята ми е (дано да не греша жестоко) да разделя строителството на няколко елемента (1.груб строеж без покрив,2.покривна конструкция,3.мазилка и изолация4.ВиК,Ел5вътрешна мазилка с машина и плочки),които в най-краен случай да разпределя между различни предриемачи.Така че, предпочитам офертите да са направени на кв.м и л.м. Защото аз сега си смятам за 120 кв РЗП средно 6-8к груб строеж,за 200 кв. покрив 10к,плюс 40-50 лв./кв за външна изолация(с материалите) и така добивам приблизителна представа какви трябва да бъдат реалните оферти.А какво ще стане,може ли да се "спазарим" за някои "напомпени" цени един Господ знае. Абе шЪ си чупя главата на пролет,па каквото ще да става eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley moody smiley: moody smiley: cool smiley cool smiley clap: clap: clap:
Re: Цена на груб строеж
03-11-2008 - 18:29:29
За довършителните естествено, че ще го правиш с различни бригади и конкретни цени.Аз ти говоря за грубото.
Re: Цена на груб строеж
03-11-2008 - 19:29:58
Боб майстора!Можеш да спестиш 40 лв./м2 от външната топлоизолация,като си я сложиш в средата на зида между тухлите/трислоен зид/във вид на стиропор на топчета-420 литра за 60 лв. или набъбнал перлит -100литра за 12 лв.или вата.Трислойния зид/тухли редени на два успоредни реда с междина между тях/ има същия брой тухли четворки,колкото и еднослойния зид от четворки.Предимствата на изолацията в средата на зида са в пъти повече от каквито и да са изпълнения на външна или вътрешна топлоизолация.Освен това е и по -евтино.Ще черпиш! smiling smiley
Re: Цена на груб строеж
03-11-2008 - 23:02:26
Ма мнооооого е прав Фло
Така си е
Жалко че вече направих къщата и вече е късно за мен....... :g:
Re: Цена на груб строеж
03-11-2008 - 23:14:30
Да интересно е ама ми се струва, че няма да е много здраво и снадките по ъглите са проблематични.
Re: Цена на груб строеж
03-11-2008 - 23:45:34
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> Да интересно е ама ми се струва, че няма да е
> много здраво и снадките по ъглите са
> проблематични.


Не ми е ясно какво разбираш под снадки по ъглите!Това се нарича превръзка,ако имаш предвид връзката между двата успоредни реда!Тоя начин на зидане се използва при самоносещи оградни зидове на стоманобетонна скелетно-гредова конструкция и завършва с мека връзка от 20 мм при колоните и трегерите.За мека връзка в днешно време използват полиуретанова пяна.Това е по изискванията за противоземетръсни конструкции в строителството.По същите изисквания най-голямото разстояние между две колони е 7.20 м.,така ,че и такъв зид може да има тая дължина,между колоните с превръзки на едно -две места.Другото преимущество е,че можеш и да впишеш колоните зад външния ред и да избегнеш термомоста,както и да скриеш плочата по същия начин и със същата цел-избягване на термомоста.Въобще има много варианти!
Re: Цена на груб строеж
04-11-2008 - 07:23:13
Собственика- javascript:void(0);
Фирмата javascript:void(0);javascript:void(0);
Re: Цена на груб строеж
04-11-2008 - 07:31:51
Собственика
Фирмата
Доста съм патил от тия
Re: Цена на груб строеж
04-11-2008 - 07:32:42
И естествено при довършителните работи ще ти одерат кожата. Вместо да имаш мазилка, шпакловка и боядисване ще имаш много повече пера. Допълнително ще ти се появят - запълване около водопроводни тръби, запълване около ключове и контакти, финна шпакловка преди боядисване, изкърпване около первазите на вратите и т.н. и т.н.
Не се лъжете да раздробявает работите - това е само ако не можете да намерите кой да поеме всичко до ключ. На пръв поглед изглежда, че майсторите работят доста по-евтино от това да имаш главен изпълнител - единичните им цени са досат по-ниски, обаче цените на главния изпълнител включват много повече неща.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход