Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
04-08-2010 - 09:49:24
Quote
Valchog
Моля някой отзивчив (ако има такъв) да напише груба сметка за къща на два етажа като всеки е от по 40-45 квадрата. Без мази, просто плоча на равен терен. 2 етажа с 2 бани и 3 спални. Без тераси.
Имам ограничен финансов ресурс, затова ме интересува има ли смисъл да започвам или само да си мечтая.
Да спомена интересува ме цената на къщата с основите, документи (без подкупи), до мазилка ( без обзавеждане на кухня и бани).

Приятелю, "къща на два етажа като всеки е от по 40-45 квадрата. Без мази, просто плоча на равен терен. 2 етажа с 2 бани и 3 спални" е нонсенс, т.е. - ако се построи така, това означава критична маломерност на помещенията. Клоняща към тази на къмпинг-караваните....Една малка тайна - 90 кв на един етаж ще Ви дадат по-голяма възможност да построите това чудо в що-годе разумни дименсии. Помислете!
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
04-08-2010 - 10:17:19
Не се дели на 3, ами за фундамента за този тип строителство има по-ниски изисквания. Поне така пише в разни документи, на разни фирми, цитирайки разни наредби smiling smiley
Коя категория е една къща, построена с тухли и бетон, и коя категория е една къща, построена от дървени греди и осб?
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
04-08-2010 - 10:20:52
Quote
kalin72
Не се дели на 3, ами за фундамента за този тип строителство има по-ниски изисквания. Поне така пише в разни документи, на разни фирми, цитирайки разни наредби smiling smiley
Коя категория е една къща, построена с тухли и бетон, и коя категория е една къща, построена от дървени греди и осб?

И това сваля нормата за влагане на арматура на близо 50% от минимално допустимата? И може да се мине с една плоча, излята на гола поляна?
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
04-08-2010 - 10:26:00
Да, може да се мине с една плоча на гола поляна. И пак нормите ще бъдат спазени. Дори при някои типове почва, скала например, е възможно къщата да лежи на бетонни пети, отгоре дървена скара за фундамент и под. Нали това е хубавото на подобен вид къщи, могат да се изграждат почти навсякъде, и пак да са стабилни, точно заради лекото си тегло.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
04-08-2010 - 10:51:23
Японците имат малко по друго разбиране за големината на жилищната площ [www.futurehousenow.com] . Не че повечето от нас не изживяхме по голямата част (живот и здраве) от грешния си живот ,в панелни душегубки с подобни и по малки размери и удобства.
Това за разпускане , а по темата - не знам хората които чешат клавиатури по темата ,без да знаят какво говорят всъщност , без да знаят какво е фундамент , без да знаят колко тежи една плоча , без да знаят колко тежи "леката" сглобяема къща + покъщнината и дали 10 см. съмнително армирана плоча ,без значение върху какво лежаща ,може да я издържи все пак. Защо не вземат повече да четат ,за да не се и злагат като пишат. Нещо което е хубаво да се уточни също, дали говорим за къща, която ще е построена по проект или както обичаме да правим у нас ще е "направи си сам творба ".Ако ще е първото , дискусията е безполезна , проекта или се изпълнява или не ,ако е второто , поне някои хора да знаем и да не се занимаваме повече с темата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-04 11:05 от stivemaster.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
04-08-2010 - 11:54:53
Quote
kalin72
Да, може да се мине с една плоча на гола поляна. И пак нормите ще бъдат спазени. Дори при някои типове почва, скала например, е възможно къщата да лежи на бетонни пети, отгоре дървена скара за фундамент и под. Нали това е хубавото на подобен вид къщи, могат да се изграждат почти навсякъде, и пак да са стабилни, точно заради лекото си тегло.

Пилотен фундамент Нещо приложимо за дървените къщи и познато от древността като наколно жилище!
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
04-08-2010 - 12:33:38
Точно защото съм чел и чета достатъчно, както съм и строил точно дървени сглобяеми къщи в САЩ, съм горе-долу наясно за принципите на това строителство и е факт, че не е нужно да се изливат тонове бетон и желязо, за да се получи качествен фундамент за такава къща.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
04-08-2010 - 19:19:04
Тая система с пилотите и оформяне на пространството там като crawl space се е доказала във времето като подходящ фундамент за дървена къща,а напоследък е и предпочитана-от както и на американците някой им каза,че съществува един газ Радон,за защита от който бяха въведени цяла серия системи за вентилиране на фундамента.

Далеч не съм сигурен обаче,че в БГ тази система с пилотите ще ви излезе по-евтино.Въобще не съм убеден,колкото и да са ниски изискванията.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-04 19:20 от salvador.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
04-08-2010 - 21:43:23
Quote
kalin72
Точно защото съм чел и чета достатъчно, както съм и строил точно дървени сглобяеми къщи в САЩ, съм горе-долу наясно за принципите на това строителство и е факт, че не е нужно да се изливат тонове бетон и желязо, за да се получи качествен фундамент за такава къща.

Нищо не сте строили, в тази област сте просто един любознателен лаик, който ръси акъл, понеже се кефи от ръсенето.
Няма лошо, ако не въвеждахте в заблуждение други питащи лаици.
Доказателството?
Ами приведеното мнение на "строителния техник" за бетона и желязото за 100 кв.м на цена около 3000.
Това е абсолютна заблуждаващо и некомпетентно мнение. Истината е, че минималната цена, на която може да се отлее фундамент за лека конструкция / отново повтарям нещата, които требва да се доставят или извършат и съответно заплатят: подравняване на терена; изкопни работи; насипка; доставка и изработка на кофраж и арматура, полагане на вътрешни изолации; леене; декофриране; външно изолиране; заплащане на труда; заплащане на машиносмени и транспорт/ в момента е някъде между 50 и 60 лева на кв.м. Т.е. - дискутираният размер би излязъл между 5 и 6000 лева при идеални условия.
И тази цена би се случила само при едновременното съвпадение на следните обстоятелства:
1. Равен терен.
2. Добра геология.
3. Перфектно оптимизиран проект.
4. Най-ниски доставни цени на материали.
5. Най-ниски цени на труд и строителен контрол.
6. Висока опитност на строителите.
Разбира се, ако за Вас отливането на фундамент се състои от ограждането на 100 кв с дъски, хвърлянето на няколко пръчки желязо между тях и след това - изпикаване на един миксер бетон в така приготвеното съоръжение - можете да осъществите инициативата и за под 3000 лева. Аз говоря за професионално свършена работа. Тя винаги е по-скъпа.
Хайде, по-спокойно с изхвърлянията.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
04-08-2010 - 22:18:03
Добре, живот и здраве като започна и завърша фундамента, ще споделя цените. Но си противоречиш, може би неволно, хем пари за подравняване, хем терена бил равен...както и да е, не смятам на своя глава да го правя, но и не смятам, че трябва да се презастраховам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход