Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
02-08-2010 - 23:42:57
avatar
Аз лично не познавам някой, който да ползва продукти на Лакпром за ЗМД. Освен това да погълнеш цимент или вар или боя или разредител е също толкова опасно, колкото и препарат за дърво - нищо ново. Кажи ми колко е токсична дървесината след прилагането на някои от тези продукти, например. Те много производства са вредни, но продукта им не е.

А експерименталните продукти на Дюпон в Европейския съюз не се внасят. Колкото и да манипулирате информацията във вестникарски порядък истината е съвсем друга. Тука гледам масово мебелистите умират млади.

... И си мисля... абе тия дърводелци с 35 годишен стаж как ли са оцеляли толкова време? ...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
03-08-2010 - 08:07:25
Quote
n.nikoloff


Очаквам салвадор да даде пример с препарат, който се използва в наши дни за импрегниране (да си избере ръчно или в автоклав) колко е вреден и кои негови съставки са вредни и какво се получава при взаимодействие с дървесина (да си избере иглолистна смолиста, иглолистна несмолиста, ядрова, белова), при каква влажност и какво поведение във времето (с цифри) има като вредно влияние върху хората. Защото на общи приказки съм се наслушал. А другото го пише в учебниците, дето са ми в библиотеката.

Няма да му е трудно на колегата салвадор да ти даде пример с който и да е препарат,защото на всички състава им е предназначен да убива!Да убива мравки и др.инсекти-инсектицид,да убива плесени и гъби-фунгицид,да убива бактерии-бактерицид.В препарата са заложени и трите приложения едновременно за широкоспектърно действие.Модерните препарати се прилагат под формата на емулсия,при която се дава възможност на различната химия независимо от отнасянията и към полярни и неполярни разтворители да се внася в дървесината едновременно.Как вреди излъчването им в околната среда върху човека!Ще спомена най-простото действие и това е като се унищожава част от полезната за човека бактериална среда!Всеки един от нас носи почти 6 кг.бактерии в себе си! Те едновременно с ензимите подържат нормалния жизнен цикъл и само някой вид да се редуцира минимално се появява болест наречена дисбактериоза! Дисбактериозата е в основата на огромен брой заболявания във всички системи на организма.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
03-08-2010 - 09:13:03
Дано не се намери здравомислещ човек, който да се заеме да защитава тезата ,че импрегниращите дървото препарати са безвредни - ще стане смешно.Именно по тази причина която изтъква Фло ,гледам да използвам хомеопатични лекарства за децата си ,а не антибиотици.
Пак ще те помоля колега n.nikoloff ,използвай стойностни доводи и не се излагай да ме изкарваш журналист , еколог или какъвто и да е само да ти се върже изречението. Менторския тон ,с които си мислиш че изглеждаш особено остроумен, го остави за работниците си - тези дето "не можеш да ги наречеш майстори" , ако изобщо имаш работници още , че гледам сайт вече нямаш.За това колко токсична става дървесината след обработка с такъв препарат едвали има някой от нас който може да докаже .Споменатата случка с американски препарат не го прави експериментален , нито прави производителя му по лош от Хенкел примерно , в Европа . Аз самия съм виждал употреба с потресаваща наивност (от работници дето не можеш да наречеш майстори) на немски препарат продаван у нас в нарушение на наредбата , без придружаващ го ИНФОРМАЦИОНЕН ЛИСТ ЗА БЕЗОПАСНОСТ , а на етикета на немски такива неща написани че ..... да те е страх да го пипнеш ,ама хората си викат "айде бе щом е гермаски ,те да не са......"
И нещо информативно да ти кажа ,понеже си образован, аз леко съм подсказал 35 години майстора с какво се е занимавал - не се е занимавал с коване на бараки във ЕТ "Дрън Дрън" .Та там такива препарати не се ползват дори и 50 години да бачкаш нали се сещаш.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
03-08-2010 - 10:17:36
Пак забихте извън темата smiling smiley
Конкретен общ winking smiley въпрос - някой познава ли работата на фирма ТЕС? Интересува ме мнение за качеството на материала и монтажа.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
03-08-2010 - 10:31:02
Quote
kalin72
Пак забихте извън темата smiling smiley
Конкретен общ winking smiley въпрос - някой познава ли работата на фирма ТЕС? Интересува ме мнение за качеството на материала и монтажа.

Има конкретен раздел за твойто питане! Тука е дискусията за дървените къщи!И понеже изчепкахме някои вреди и ползи от вредата да питам колегите как виждат една хибридна конструкция на къща за гости от два етажа! Първия етаж от носеща зидария от дялан камък и втория рамкова- гредова конструкция от дърво в комплект с таванната конструкция,с една етажна плоча от армиран бетон върху камъните!
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
03-08-2010 - 11:04:24
Точно в тая тема е мястот на питането ми, ТЕС сглабят дървени къщи. Цените им са добри, искам мнение за това, дали къщите им са качествено сглобени.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
03-08-2010 - 11:09:25
Quote
stenmark
Това ,че някой ще построи до ключ за 400лв е голям майтап:]Само да вметна един случай:Обадих се на такава обява.че строи за 100евро/кв. с материалите,срешнахме се ,говорихме и ми поиска пари напред а гаранции какви? договора*pardon*След това му предложих не пари да разпиша записна заповед и той си тръгна ?На вас оставам да прецените да ли щеше да построи нещо?

Бъркаме валутите май. За груб строеж се споменава по-нагоре, че има оферти с нормална печалба за около 90 евро на метър квадратен. А не за цялостно изграждане. То ако някой оферира монолитно до ключ за 100 евро – не бива и да се търси такъв, защото или е майтап, или кукичка за наивни рибоци.

Приветствам идеята на фло – за първи етаж – монолитен, а втория – сглобяема конструкция без таван – покрива да е тавана. Съчетанието на двете технологии води към доверие у потребителя, намаляване на разходи и възможности за изява на строителя. Нека се изкажат спецовете строители по темата. Даже ако някой смята, че трябва – нека се отвори отделна такава тема.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-03 11:12 от panelov.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
03-08-2010 - 11:24:54
Quote
kalin72
Точно в тая тема е мястот на питането ми, ТЕС сглабят дървени къщи. Цените им са добри, искам мнение за това, дали къщите им са качествено сглобени.

Не е тука мястото,защото за конкуренцията се говори като за умрял-или хубаво или нищо!Най-вероятно е никой нищо да не ти каже,затова има раздел в този сайт мнения за фирми,където всеки може да си каже мнението.Тука се дискутират принципни положения и не е рекламно поле,да минава някой тънко откъм рекламен бюджет!
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
03-08-2010 - 11:31:09
Panelov, това което ти казва Стенмарк е че се е обаждал на обява за 100 евро ГРУБ СТРОЕЖ, не до ключ. Ако ти сериозно смяташ че някой може да строи груб строеж за 90 евро на квадрат, че и с "нормална печалба", значи сериозно си го загазил. Предвиди си едно 400 евро на квадрат до ключ, иначе си ще свършиш парите още преди да си покрил даже. А грубия строеж е 1/3 от цялата стойност че и по-малко.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
03-08-2010 - 11:32:01
Ок, разбрах тънката ти мисъл, отивам да питам там smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход