Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
31-07-2010 - 16:47:05
avatar
Колега, стивмастер, по тази тема си по-близо до вестникрската, а не до реалната й страна. И в Германия се добива иглолистна дървесина, ако не знаеш. При това не малко. Просто политически нещата стоят по друг начин. И понеже това не е политически форум, а технически, то да си дойдем на думата. В България има много доставчици на конструктивен дървен материал. Просто трябва да си го поръчате и да си го платите. А който не разбира - сравнява кофражен материал и конструктивен. Щото всичко било "дърво".

А талашит няма от 20 години поне...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
01-08-2010 - 10:17:33
Колега n.nikoloff твоето пристрастно мнение е ясно .Със сигурност няма да влезеш в детайли , не и пред "краставичаря" ,щото тъст ми е дърводелец "специалист" от 35 години и споделяме една работилница ,така че да ми обясняваш че има материал само трябва да си го купиш *stop* ,айде моля те. Ела във Варна и си купи .
Относно талашита ,къшите които правите (може би не точно вие) с ОСБ2 - 12мм все едно са с талашит че и по зле.
И още нещо ,не ме изкарвай някакъв екоактивист или политикан моля те ,че това издава колко ти е ....
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
01-08-2010 - 12:06:12
avatar
Ами аз в София също не мога да си купя хубав материал, затова отивам да си го купя там, откъдето е материала. Аз не съм специалист като тъста ти от 35 години, а само от 25 плюс висше образование по темата плюс факта, че чета и се ограмотявам ежедневно, както и не се спирам да правя експерименти я в сглобки, я в технологии, както и да контактувам с хора по света наистина знаещи. Аз нивото на дърводелците с 35 годишен стаж го знам - нали са ми работници (забележи - аз не ги наричам майстори!). В къщите ползвам OSB. И 2 и 3. Е, главно над 20 мм. И понеже аз знам много точно какво е талашит, преминал с малка промяна в технологията в ПДЧ, затова казвам, че няма нищо, ама нищо общо с OSB. (Не че OSB е велик материал - просто е много по-удобен и функционален и се ползва в цял свят по това си предназначение, и най-вече в прогнилите САЩ и Канада.)

А колко ми е ... е една друга тема...winking smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
01-08-2010 - 18:35:39
Сега дай да ти го кажа направо че да приключим със меренето на пишките .Ти от там дето уж бил материала ,си купуваш един боклук на всичкото отгоре краден боклук и не ми обяснявай друго щото ще ме амбицираш да ти покажа доставчика колко е свестен .Браво и за хората дето си наел и не ги наричаш майстори !!! Това само показва какви творби въртиш с тяхна помощ.В моя случай става въпрос за човек дето прави с ръце това дето ти с ултраобразованата си глава не си виждал .За да се измъкнеш искам да покажеш снимка с къща с ОСБ - 21мм .
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
01-08-2010 - 19:40:08
stivemaster ще ме прощаваш, но не знаеш колко смешен изглеждаш отстрани. Николов имаше сайт в подписа си (не знам защо го е махнал) но там е показал всичко. Погледни колко поста има, отдавна съм тук и трябва да ти кажа, че той е единия от 10-15 човека, които наистина помагат със съвети в тоя форум. И ми е страшно любопитно да видя това там дето се прави с двете ръце...
Не приемай поста ми за заяждане - наистина ми е любопитно да видя онова, как разбра какъв материал купува Николов и какво е основното ти занимание, щом си тъй навътре в нещата.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
01-08-2010 - 21:19:49
Ами не знаеш много неща ,опитай се да отвориш сайта , освен това като види зора колегата Николов в един друг форум се разграничаваше от сайта така че..... , айде не мисли че изглеждаш сериозно ти пък .Никой не му отрича съветите ,когато са стойностни но да обяснява че в България има производител на дървен материал подчертавам го щото очевидно не е ясно какво означава .За Николов ,като споменава Германия и иглолистния материал явно друг материал не съществува ,а за теб ще кажа че това което излиза от майсторски ръце и е от масивно дърво почти винаги е от друго дърво , да знаеш.Ако наистина не знаеш произхода на така наречения дървен материал в България и начина на реализацията му,ако не знаеш какво всъщност е материал а го бъркаш със суровина , не знам какво съдържа поста ти освен заяждане. А като питаш за основно занимание , аз всъщност се занимавам със строителство и работата ми е да знам откъде аджеба идва и какъв е дървения материал с който работя ,с който работи и Николов.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
01-08-2010 - 22:10:14
Quote
stivemaster
... това което излиза от майсторски ръце и е от масивно дърво почти винаги е от друго дърво , да знаеш.

Ми не го разбрах това.

Произхода на дървения материал в България е от гората. Ако някъде другаде го вадят от морето е друга работа.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
01-08-2010 - 23:13:22
avatar
Не те знам какъв си строител, стивмастер, ама като гледам как не можеш да съставиш изречение жална им майка на твоите клиенти. Ако въобще си предприемач, де. За сайта съм обяснявал много пъти и всички разумни хора отдавна са го разбрали. С много от пишещите в този форум се познаваме и лично и те знаят за какво става въпрос. Само един форумен плевел като тебе не може да събере две и две. И ако ти си виждал дървесина само в строителните складове, то аз имам дори засадени над 6-700 иглолистни фиданки. За парковите дървета да не говорим. И понеже аз знам как да си подбирам дървесината си я подбирам на сечището, а не в склада за кофражен материал. Ако искаш мога да ти обясня и какво значи сечище. Мога да ти обясня и още много неща. Мога, но не искам. По-добре иди се прегледай на подходящия терапевт, вместо да цапаш на хората темите.

Само за допълнение - хората от този форум, които ме познават лично знаят, че моят бизнес въобще не е строителството на дървено-скелетни къщи. Това ми е по-скоро хоби, затова мога да си позволя да си избирам клиентите и не правя компромиси в качеството, за да свалям цените.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-01 23:17 от n.nikoloff.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
01-08-2010 - 23:26:04
Казах ти че ги бъркаш нещата но не си взе бележка , суровината идва от гората пич и то не от българската при различните видове материал. За да се превърне суровината в материал - примерно конструктивен има сериозна технологична обработка - ето добър пример [www.nortop.com]
Онова дето не си го разбрал е че материала за - дърворезби , пластики , уникални изпълнения на елементи от дърво ,от друга страна мебели , настилки , фасадии т.н. не е чам ,като на Николов конструктивния.Ако пак не разбереш не се притеснявай.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
02-08-2010 - 05:21:30
Ей то голяма клизма беше да обясниш какво искаш да ни кажеш.
Специално за мен не споря, че съм вещ в дърводобива. От Троян съм. Познавам почти всички, които правят мебели, пластики, дърворезби, познавам и тези, които добиват дървен материал, и тези, които го разбичват, познавам и тези, които го сушат и парят, а предполагам знаеш, че тук те не са малко. Въпреки това явно не се натискам да казвам, че знам всичко за дърводобива и преработването - от постовете ти се долавя, че знаеш някакви тайни, но се съмнявам, че ще ги споделиш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-02 05:23 от bulhomes.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход