Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся строител за груб строеж - 390м2

Публикувано от ispa 
Търся строител за груб строеж - 390м2
07-08-2010 - 17:07:22
Привет на гилдията.
Новак съм и тепърва започвам с неволите по строителството.
Ще правя къща на три нива - сутерен, партер и етаж. Още не съм избрал начин на строителство, фирма, стопански начин или нещо комбинирано.
Търся всякакви съвети, които могат да са ми от полза.
Целта ми е да го направя по-евтино, но не некачествено.
Предлагам и съседен парцел с проект за две къщи срещу подпомагане на моя строеж.
Ето първоначалните данни за моя строеж.

РЗП - 389.06 м2
Сутерен - 121.50 м2
от който над земята - 60.68 м2
Партер - 131.56 м2
Първи етаж - 136.17м2
Застроена площ - 129.39 м2
Терена е с голяма денивелация
lbi
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
07-08-2010 - 19:32:27
Здравей!
Ако ми изпратиш плановете на scenik@mail.bg ще ти направя една оферта аз работя на следните цени
Груб строеж от 80 евро кв/м до 90 евро кв/м.с материали и труд, само труд от 35 лв до 50 лв кв/м.До ключ-230 евро кв/м! Ако имате интерес 0889 28 28 21 Бекяров
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
07-08-2010 - 19:51:48
Добре, ще я изпратя.
Преди това да уточня - става въпрос за къща в Благоевград, не за София.
Може би трябваше да уточня тази немаловажна подробност преди това.
Но все пак, дори и да не се ангажираш, пращам ЕХЕL-ска таблица, която доста лесно може да се използва.
Интересува ме цената на грубия строеж, но ако е приемлива, може и нататък да продължим.
Има допълнителна графа ЗАБЕЛЕЖКА, в която да се впише нещо, което според вас е неточно или некоректно.
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
07-08-2010 - 20:00:24
Къде точно в Благоевград са парцелите, и колко са големи? Съответно и цена да дадеш.
lbi
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
07-08-2010 - 20:00:58
Ок изпрати пак ще видим малко е далечко smiling smiley)
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
07-08-2010 - 20:16:57
Два парцела, единият 600м2, другият 500м2.
Тази седмица трябва да излезе строителното разрешение за единият парцел. За моят става въпрос.
За другият съм на ниво идеен проект. Не съм го довършил, тъй като не знам на какъв клиент/съсед ще попадна, какви ще са му изискванията за къщата. Ще се съобразя с "мераците" на бъдещия си съсед и ще пригодя проекта с неговите изисквания.
Но с две думи:
Двата парцела са с визи за по две къщи.
На моят парцел правя една, а на другият две къщи (може и една).
Идеята ми е да се подпомогна в строителството на моята къща чрез отстъпване на част от другия парцел.
Има ток, вода, всичко необходимо.
Имам визи за проектиране и предварителни договори с ВиК и ЧЕЗ и за двата парцела.
Районът е нов за Благоевград. Целият град се вижда от парцелите.
Под мен ще има още 3 еднофамилни къщи.
Ако проявяваш интерес ще ти изпратя идейния проект и ще коментираме.
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
07-08-2010 - 22:35:42
Това се пада някъде над Освобождение, предполагам? Каква цена искаш?
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
07-08-2010 - 23:00:41
Ако искаш мога да ти да мам телефон на стрителна фирма в Благоевград
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
08-08-2010 - 08:44:39
Не е над Освобождение kalin72. Споменах, че е нов район за Благоевград.
Цялото Освобождение и Баларбаши са "като на тепсия", погледнато от този район.
Точно на срещуположния край на града. Няма нито една построена сграда в този район. Отпред на парцела има асфалтиран път, а отзад има черен път. Мястото е много добро (не го хваля, въпреки че съм собственик). Ако проявяваш интерес ще ти пратя повече информация.
Относно цената.
Споменах, че ще дам част от парцела (или целия) заедно с проекти и съответно разрешително за строеж срещу финансиране на моята къща. На парцела, който предоставям могат да се построят две еднофамилни къщи с максимална РЗП около 250м2 всяка една. Зависи колко ще построиш от моя обект. Ако си строител или имаш бригада нещата стоят по един начин, ако си брокер/прекупвач, нещата са в друга светлина. Но винаги можем да се споразумеем, ако изгодата е взаимна.
===
trei дай телефона. В Бл-д строители бол, едни пишман, други на хартия, но все пак да опитам.
===
lbi погледнах я, мерси за отговора. Ще я прегледам по-подробно.
Един въпрос относно зидарията имам.
Има ли разлика при зидария с обикновени тухли и такива на Винербергер?
Едната разлика е, че броят на тухлите е 2-3 пъти по-малко от зидането с обикновени 4-ки. Другата е, че се използва много малко материал за зидане - фугата м/у две тухли една над друга е под 5мм. Също така при тези тухли отпада допълнителното подравняване на редовете, напасването с дървен чук, отнемането на излишния хоросан и т.н.Това от значение ли е при зидарията или не е така?


Не съм се занимавал до сега със строителство, но това мисля че не са маловажни неща. Вие как мислите?
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
08-08-2010 - 10:10:16
Quote
ispa

Има ли разлика при зидария с обикновени тухли и такива на Винербергер?
Едната разлика е, че броят на тухлите е 2-3 пъти по-малко от зидането с обикновени 4-ки. Другата е, че се използва много малко материал за зидане - фугата м/у две тухли една над друга е под 5мм. Също така при тези тухли отпада допълнителното подравняване на редовете, напасването с дървен чук, отнемането на излишния хоросан и т.н.Това от значение ли е при зидарията или не е така?[/color]

Не съм се занимавал до сега със строителство, но това мисля че не са маловажни неща. Вие как мислите?

Новите тухли имат по-голяма кухинност ,повече от 45 % и са с по-тънки стенички и съответно с по-малка звукоизолационна способност за въздушен шум/индекс на звукоизолация 39 dB/,затова и те и старите четворки е добре и правилно да се зидат на два реда ,тип сандвич/трислойна зидария/като пълнежа за сандвича освен добра топлоизолация трябва да има и добри характеристики на звукоизолатор.Напълно задоволява тези характеристики набъбналия перлит.Двата реда се зидат едновременно и периодично между тях се изсипва перлита.Така отпада необходимостта от външна или вътрешна изолация на стените,която ги оскъпява ненужно ! По-трудното е да се намери зидар,който някога,някъде е виждал как се зида трислойна зидария.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход