Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
30-07-2010 - 14:08:59
Quote
salvador
Това за гипса просто го забрави.Времената,когато гипсът се е добивал в гипсови кариери и е бил съвсем чист,са отдавна отминали.Сегашният с нищо не е по-чист от тухлите и бетона.
От химията няма как да се избяга.Вече не.

Че какво му е на бетона , колега? Няма по еко от него!Всичко му е натюр!Цимента се прави от трошен, млян изпечен камък /варовик/слагат му и суров гипс да не втвърдява бързо в торбите! После пясък и чакъл и вода и натурално желязо и това е! Няма вътре продукти на химическия синтез!Виж дървенията си е проблем от всякъде,защото е органика! Характерно за органиката е един процес наречен стареене,както и че е храна на редица гадини,и както е еко, подръжката става само със синтетика и то препаративна,т.е. изкуствено забъркана!И това се диша от обитателите ,щото се отлъчва в пространството.На бетона какво ще му подържаш?
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
30-07-2010 - 21:04:35
avatar
Quote
salvador
...От химията няма как да се избяга.Вече не.
Може можееее... :] Ако вместо картон, например, може да се монтират дървени слепени плотове и подходящо обработени и в цветове, дори бял ажур, който аз много харесвам...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
30-07-2010 - 22:28:04
Quote
n.nikoloff
Quote
salvador
...От химията няма как да се избяга.Вече не.
Може можееее... :] Ако вместо картон, например, може да се монтират дървени слепени плотове и подходящо обработени и в цветове, дори бял ажур, който аз много харесвам...

Eто указател на най-използваните лепила за дърво:
-карбамид-формалдехидни
-меламин-формалдехидни
-фенол-формалдехидни
-поливинилацетатни
-полистирол
-кръвен албумин
-туткал,казеин
-фуранови производни

Къде ще бягаш Николофф от химията?С лепени дървени плотове няма да стане бягството!:]
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
30-07-2010 - 22:39:55
avatar
Ми то и троянската сливова е химия..:]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
30-07-2010 - 22:50:44
Quote
n.nikoloff
Ми то и троянската сливова е химия..:]
Само дето е за пиене,а онзи горния списък е на най-мощните карценогени!
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
31-07-2010 - 08:04:17
Много моля да не ми се обижда ракията *black eye*
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
31-07-2010 - 08:59:40
avatar
Quote
фло
Quote
n.nikoloff
Ми то и троянската сливова е химия..:]
Само дето е за пиене,а онзи горния списък е на най-мощните карценогени!
За PVA не съм съгласен. Формалдехиди не се ползват от 15-20 години. Туткал за последно съм виждал като дете.

П.С. Ами ако вместо да ги лепя ги кова?:] Тогиз къде е канцерогенната химия???

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-31 09:13 от n.nikoloff.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
31-07-2010 - 09:40:04
Турският цимент-само като пример-ясно показва,че совите не винаги са това,което са.Иначе съм съгласен-тухлите и бетона са по-екологични от дървенията при равни други условия-т.е. ако сравняваме нормален бетон с нормално обработена дървесина-без и в двете да се среща половината Менделеева таблица,със съмнения за някои неоткрити още елементи.
Твърде много се съсредоточихте върху конструкцията обаче.Най-много химия има пи материалите за довършителни работи.Гипсови шпакловки,латекс,тапети.А най-бруталната химия е в мебелите в една къща.Там пък изобщо няма как да се избяга от нея.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
31-07-2010 - 09:45:53
Quote
n.nikoloff


П.С. Ами ако вместо да ги лепя ги кова?:] Тогиз къде е канцерогенната химия???

Щом въртиш добре теслата,няма да ти охлаждам ентусиазма!Дървената къща гълта и повръща много химия,ако трябва да се подържа добре,като почнеш от препарати против пожар,против микроорганизми и гниене,против влага,лакове,фирниси и всякакви дивотии за добър външен вид.Дървото и качествата му се губят.Отразява ли се това в околното пространство , как и колко ,може и да е спорен въпрос ,но си е въпрос!Друго си е да пратиш чирака да си измие ръцете в боята със сребърни йони:]
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
31-07-2010 - 10:54:59
Ще изкажа някои съображения относно несъстоятелността на въпроса с цените на т.н. дървени къщи.Първото ми съображение е относно това, да не се бърка дървена с талашитена ,особено като се има предвид екологичност .Второ ако наистина се говори за дървена или за втория вид но с дървена носеща конструкция ,то къде в България се произвежда дървен материал .Моля не възприемайте тези три думи опростенчески ,а вникнете в същността на въпроса. Ако някой е ходил в Германия например и е виждал дървен материал в продажба веднага ще разбере за какво говоря. Тези бракониерски борсички при нас,криминалния начин на добив на суровия материал ,който между другото си остава суров и при продажбата ,нима това е устойчиво развитие на някаква индустрия ? Няма нужда да гледате по БТВ клипа на най влиятелния блог в света ,за да се досетите какво ни чака по този начин. Аз лично съм от Варна и мога да посоча докъде стигнахме с дивашкото отношение - до там че Варна е без рибен пазар и без възможност да си купиш риба !!! Така е почти по цялото черноморие и вече рибарството не е поминък .Скоро (ако законите се променят както трябва) - дърводелец работещ с масив ще се възприема като златар.Не се правя на еколог но навсякъде хората имат политика - за да изсечеш еди колко си кубика ,ти трябва да си засадил и осигурил развитието на еди колко си нови кубика (дървета) !!! В държави като Германия просто няма къде да се сече , няма плюс в схемата ,не им излиза сметката , всичко необходимо се внася от аборигенски направления .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход