Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
29-07-2010 - 07:52:39
avatar
скоро...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
29-07-2010 - 15:12:52
От всичко написано до тук,може да се направи добре познатият от другата тема извод-строителството на модулна къща (която и технология да се избере),излиза колкото строителството на монолитната такава,в случай,че се гони високо качество на самата къща и довършителните работи.С много компромиси всичко би могло да се докара по-евтино от което и да е друго.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
29-07-2010 - 15:53:02
И никъде не може да се разбере коя от десетките фирми, строящи сглобяеми дървени къщи в България да изберем, дори и само за рамката smiling smiley
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
29-07-2010 - 22:21:35
Аз лично имам големи съмнения дали 90% от тия фирми,рекламиращи се с предмет на дейност "строителство на дървени къщи" имат дори една построена за период 5 години назад.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
30-07-2010 - 10:12:33
И другия проблем, банките не отпускат заеми за строеж на сглобяема къща, поне там, където съм попитал. И после, и да имаш наличните пари, пак няма на кой да ги дадеш, за да ти построи къща.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
30-07-2010 - 11:22:58
Quote
kalin72
И другия проблем, банките не отпускат заеми за строеж на сглобяема къща, поне там, където съм попитал. И после, и да имаш наличните пари, пак няма на кой да ги дадеш, за да ти построи къща.

Аз на твое място бих направил следното - изготвям си проект на къщата и взимам строително разрешение . При работата по проекта изчиствам всички детайли и варианти на ограждащи стени и други въпроси които ме вълнуват . В крайна сметка при готов проект имам и ясна концепция. Тогава отивам при фирмите за дървени къщи и искам оферти - за различни етапи или за завършено строителство. Има и друг вариант - не отиваш при фирма , а си намираш бригада. И в двата случая ти си инвеститора и ти трябва да се нагърбиш с отговорността и организацията на целия процес.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
30-07-2010 - 12:15:21
Quote
salvador
Аз лично имам големи съмнения дали 90% от тия фирми,рекламиращи се с предмет на дейност "строителство на дървени къщи" имат дори една построена за период 5 години назад.

Ако дадат адрес на построени къщи, та човек да отиде, разгледа и разпита – ще се състави мнение и човек може да стигне до оферта и пазарлък. Иначе - сайтове и шарени картинки колкото искаш. Но нито сайтовете им, нито картинките им строят къщи.

Ходих в една къща, строена от [prevrenstroi.com] в Иваняне. Беше преди три години. Пак ще отида – да питам собственика, как се държи къщата към днешна дата.

Според сметките от [www.napravisam.bg] излиза, че 650 лева на метър РЗП е сглобяемо строителство на 120 м2 с основа, покрив и довършителни по БДС, което е по-скъпо от мокрото строителство, а 400 лв. е офертата на [yakinikol.com] например.

Значи следва да се натисне на сериозен пазарлък, ако се хареса строител на сглобяема къща. Понеже съм слаб в пазарлъците, смятам да се концентрирам към груб строеж /предлагат за 70 - 90 евро в нета вече/. По-добре местни бетон и тухли, отколкото вносен талашит, стиропор и гипс с картон - на същата цена и кажи речи за същия срок на строителство. За след грубия строеж – може да съм предварително показал за морковче довършителните работи ... и така. До нови обстоятелства в хубавия форум, съфорумци!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-30 13:16 от iiujen.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
30-07-2010 - 13:05:48
Quote

По-добре местни бетон и тухли, отколкото вносен талашит, стиропор и гипс с картон - на същата цена и кажи речи за същия срок на строителство.

О, съвсем не е така, повярвай smiling smiley Много по-добре качествени вносни материали за сухо строителство, дори и по-скъпо да излиза, отколкото традиционно мокро, по-евтино първоначално строителство. Аз целя бързина на строежа, нанасяне веднага, както и екологично чисто да бъде, а дървото и гипса са еко материали.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
30-07-2010 - 13:10:48
Това за гипса просто го забрави.Времената,когато гипсът се е добивал в гипсови кариери и е бил съвсем чист,са отдавна отминали.Сегашният с нищо не е по-чист от тухлите и бетона.
От химията няма как да се избяга.Вече не.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
30-07-2010 - 13:30:00
Добре, може и така да е, макар да ми се струва, че е по-чисто да се живее в къща от дърво и гипс, отколкото в такава от бетон. Или така ми се иска да бъде smiling smiley Но пък бързината на строеж си остава предимство.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход