Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Качествени облицовки от изкуствен камък

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
21-02-2010 - 14:52:13
Rock Wall, извинявай ако съм те засегнал. Все пак можеш да приемеш забележката за снимката, като комплимент понеже облицовъчните камъни на нея изглеждат досущ като на една северо американска компания занимаваща се с този бизнес. Как стои въпроса с облицовъчни камъни за външни фасади? Произвеждаш ли и кава е разликата от тези за интериора?
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
21-02-2010 - 16:55:38
Quote
rockwall

А какво си мислел да правиш с машинката?
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
22-02-2010 - 17:56:53
avatar
1



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-05-10 16:42 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
22-02-2010 - 18:51:45
Quote
rockwall
[Това е времето, в което правих модела и оправях размери, страни и тн.
Знам, че шлайфът е за дърво, ама .... другото нека остане мистерия - това под шлайфа не е бетон, не е и гипс ....
Не знаех, че са модели. Понеже са доста по масата мислех, че си е производството...
Re: Качетсвени облицовки от изкуствен камък
23-02-2010 - 11:23:17
avatar
Quote
rockwall
Quote
markk
... оставяме настрана калъпите,които са за по 2-3 лева и от които могат да се вадят детайли с една вибрираща маса за 200лв."

Както казват в "Господари на ефира" " КО РЕЧИ ? "

1. Калъпи за 2-3 лева няма отдавна - дори калъпите за тротоарни плочки са по-скъпи от посочената цена.
2. Ако някой не знае какво е обратен ъгъл , едва ли има смисъл да говорим за пресоване, защото преса и обратен ъгъл са несъвместими неща (почетете малко преди да се изказвате "компетентно"winking smiley или си вкарайте ръката в един буркан, отворете си пръстите и я извадете без да ги свивате отново spinning smiley sticking its tongue out
3. Не знам дали markk е представител на фирма за вибропреси, но едва ли - при условие, че говори само за предимства (в единия случай) и само за недостатъци (в другия). Дори да подминем обратните ъгли и качеството на лицевата част, както и възможностите за нюансиране на един и същ елемент...и много други неща, които навярно са предимства на изкуствения камък, ...... все ще стигнем до тема ПОВТАРЯЕМОСТ и ТЕГЛО , а там вибропресоването не е много конкурентно.

* Вибропресите работят с една щампа (ОК може и да са повече, но са скъпи и не може да се сменят непрекъснато = еднакви изделия), а повтаряемостта с определени показатели е отличителна черта на ДОБРИТЕ изкуствени камъни.
* Теглото на вибропресованите елементи също е доста над теглото на популярните по света "изкуствени" камъни. Ако не сте виждали реално вибропресовани камъни - аз съм! Причината е че повечето олекотители не понасят пресоване и като резултат се получават здрави, но и тежки елементи, които може да са удачни за паваж, но за стени невинаги.

и ПОСЛЕДНО, но НЕ на последно място

В БГ може да се направи всичко - само да има търсене и достатъчно пари, за да си го поръчате.

Поздрави


Мислех да не ти отговарям,но размислих...smiling smiley
Не съм представител на вибропреси,нито пък имам интерес от такива изделия-просто споделям мнение,базирайки се на опита си.
Бива ли да говориш с такъв Рачково-Зуевски език на човек,от който си търсил мнение-за справка-виж си телефонния указател,въпреки че минаха доста години оттогава,когато стартирахте winking smiley
За много от хората в този форум не е тайна кой кой е,включително и аз.
Няма да отговарям подробно на горното,защото говорим за различни типове производство и ти много добре го знаеш,както и това,че и във вашето производство има недостатъци,но нейсе...
Остани със здраве и да почерпиш с бира следващия път като дойда до цеха...*beer*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Качетсвени облицовки от изкуствен камък
23-02-2010 - 12:58:00
avatar
2



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-10 16:42 от rockwall.
Re: Качетсвени облицовки от изкуствен камък
25-02-2010 - 13:39:42
avatar
*smiley_ahh*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-03 19:57 от rockwall.
Re: Качетсвени облицовки от изкуствен камък
03-03-2010 - 19:57:25
avatar
3



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-10 16:42 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
29-03-2010 - 14:30:59
Може да погледнеш този сайт.-www.velconi.bg
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
06-04-2010 - 00:23:35
avatar
Ако едно бетоново изделие от обратната страна блести -не е на добре!!!Сега няма
да издавам професионални тайни що едно изделие не трябва да блести.Но е факт.
www.beton.dir.bg



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-06 00:26 от complast.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход