Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Качествени облицовки от изкуствен камък

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
21-02-2010 - 09:11:12
avatar
1



Редактиран 10 път(и).Последна редакция на 2010-05-11 15:16 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
21-02-2010 - 09:21:28
avatar
*drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-22 17:59 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
21-02-2010 - 09:26:07
rockwall !
По-добре разясни на хората какво да разбират под определението качество! Какво да гледат на мострите!Как да направят правилния избор и ......може да ти повярват повече отколкото снимките с бирената шапка и палети*drink1*
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
21-02-2010 - 09:33:17
avatar
[2



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-11 15:17 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
21-02-2010 - 09:43:49
avatar
*drink1*



Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2010-05-11 15:18 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
21-02-2010 - 10:01:09
Quote
rockwall


Здравей ФЛО, това за обратната страна е абсолютно грешно.
Производителите на облицовки (в това число и на фаянс и гранитогрес имат за цел да улеснят лепенето - точно затова задните страни не трябва да са гладки и гланцови. Плочките фаянс и теракота имат заложен релеф, а ние специално ПРАВИМ задната страна грапава, за да се лепи по-добре и качествено.

ГЛАНЦЪТ при нас е недопустим и при гланц се сваля качеството
/quote]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Здрасти колега!
Нямам пред вид да са гладки от задната страна! Може би не съм се изказал прецизно! Говоря за материала-той трябва почти да лъщи и да е грапав същевременно.Лъщенето,както казах е качество на материала ,което за мен говори,че е с добавки,което оправдава и цената! Матираната задна повърхност ми говори за порьозност,винаги се виждат и по-големи язви. Отпред не трябва да има язви и дупчици,освен ако не е търсен специално този ефект, при някои модели е така.
Тука говорим за клиентите как да различават мострите,освен по цена и по външния вид.
Друго нещо е и оцветяването! То бива технологично два вида-веднъж боята е в материала и другия начин е повърхностно нанасяне. При втория начин художествения ефект е по-голям и по-нетраен във времето.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-21 10:44 от фло.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
21-02-2010 - 10:20:48
За оцветяването -един стар виц!

Отишъл един манго с каруцата при един художник и му поръчал да и нарисува мечка.
Художника го питал как я иска -със синджир или без синджир,щото със синджир струва 10 лв. а без синджир 5 лв.Мангото му досвидяло и поръчал мечката да е без синджир. След три дена завалял дъжд и картината се измила и манго отишъл за рекламация.
-Аз нали те питах искаш ли синджир?-казал художника-Без синджир е избягала!:]
Та така стои въпроса с боите!
Re: Качетсвени облицовки от изкуствен камък
21-02-2010 - 11:55:02
Quote
granit
Quote
salvador
На мен детството ми е минало в района на Владая.Там е имало кариера за павета и хората са имали достъп до евтин качествен камък.Има много облицовани с камък къщи.Добре направени.Макар и на по 30-40 години,облицовките не са мръднали.Сега за новите не знам от къде взимат камъка,защото кариерата отдавна я няма,но традицията да се облицова с камък си е жива и няма никакви признаци да замира.Другия път като минавам натам,може да нащракам малко къщи с телефона...съвсем като истински си изглеждат.Т.е. изглеждат си като да са изцяло зидани от камък.

Кариера не е имало,имаше цех и още го има,но е със затихващи функции и павета отдавна не се правят.Хората имаха достъп защото половин Владая работеше там.Никога не е било евтино да строиш с дялан на ръка гранит,но ако работиш в цеха е друга работа winking smiley зидали са си ги сами с помощ на роднини,колеги и съседи срещу пиене и ядене.Времето го е страх от тия къщи,на практика са вечни,всички сме виждали творенията на Траките, Римляните пирамидите в Египет и др.Нема такова животно ИЗКУСТВЕН КАМЪК може да се нарече БЕТОН ОЦВЕТЕН имитация на ала-бала.Общо взето си лъха на евтиния.Това е като ПВЦ дограма имитация на дървен стъклопакет.

абе май и кариера е имало. ще ставаме владайци - купихме парцел там (приплат), хората, които ни го продадоха са потомствени каменоделци (трето поколоение, като сега човекът е на 50 и кусур години). та всички са работили в кариера и са дялали камъни. поне така разбрах, може и да бъркам
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
21-02-2010 - 11:59:21
Колега ,rockwall адмирации за постигнатите резултати.*ok*Наистина пазарът ни не позволява такива мащабни производства,но като виждам това ,което си направил ти пожелавам да пробиеш и на външни пазари.Колкото до мен за следващият проект непременно ще те порърся.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
21-02-2010 - 12:17:05
avatar
*drink2*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-11 15:18 от rockwall.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход