Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Качествени облицовки от изкуствен камък

Публикувано от n.nikoloff 
Качествени облицовки от изкуствен камък
23-01-2010 - 22:05:06
avatar
Въпросът ми е може ли в България да се намерят качествни облицовки като тия например - [www.fusionstone.ca]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-24 19:11 от n.nikoloff.
Re: Качетсвени облицовки от изкуствен камък
23-01-2010 - 23:04:06
Ама ти сериозно ли питаш?Ако е така пиши на лични ,че да не правя реклама.*pardon*
Re: Качетсвени облицовки от изкуствен камък
23-01-2010 - 23:27:44
Тук се правят много ефектни каменни облицовки.
Е,дали са точно като тия на сайта не знам...но се срещат често и са добре изпълнени.
Re: Качетсвени облицовки от изкуствен камък
23-01-2010 - 23:47:35
avatar
Съвсем сериозно питам. В БГ има доста производители , но не повече от двама-трима ги правят като хората, а именно - максимално изглеждащи като истински.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Качетсвени облицовки от изкуствен камък
24-01-2010 - 00:09:30
На мен детството ми е минало в района на Владая.Там е имало кариера за павета и хората са имали достъп до евтин качествен камък.Има много облицовани с камък къщи.Добре направени.Макар и на по 30-40 години,облицовките не са мръднали.Сега за новите не знам от къде взимат камъка,защото кариерата отдавна я няма,но традицията да се облицова с камък си е жива и няма никакви признаци да замира.Другия път като минавам натам,може да нащракам малко къщи с телефона...съвсем като истински си изглеждат.Т.е. изглеждат си като да са изцяло зидани от камък.
Re: Качетсвени облицовки от изкуствен камък
24-01-2010 - 00:38:35
Quote
salvador
На мен детството ми е минало в района на Владая.Там е имало кариера за павета и хората са имали достъп до евтин качествен камък.Има много облицовани с камък къщи.Добре направени.Макар и на по 30-40 години,облицовките не са мръднали.Сега за новите не знам от къде взимат камъка,защото кариерата отдавна я няма,но традицията да се облицова с камък си е жива и няма никакви признаци да замира.Другия път като минавам натам,може да нащракам малко къщи с телефона...съвсем като истински си изглеждат.Т.е. изглеждат си като да са изцяло зидани от камък.

Кариера не е имало,имаше цех и още го има,но е със затихващи функции и павета отдавна не се правят.Хората имаха достъп защото половин Владая работеше там.Никога не е било евтино да строиш с дялан на ръка гранит,но ако работиш в цеха е друга работа winking smiley зидали са си ги сами с помощ на роднини,колеги и съседи срещу пиене и ядене.Времето го е страх от тия къщи,на практика са вечни,всички сме виждали творенията на Траките, Римляните пирамидите в Египет и др.Нема такова животно ИЗКУСТВЕН КАМЪК може да се нарече БЕТОН ОЦВЕТЕН имитация на ала-бала.Общо взето си лъха на евтиния.Това е като ПВЦ дограма имитация на дървен стъклопакет.
Re: Качетсвени облицовки от изкуствен камък
24-01-2010 - 01:46:57
Quote
granit
Времето го е страх от тия къщи,на практика са вечни,всички сме виждали творенията на Траките, Римляните пирамидите в Египет и др.Нема такова животно ИЗКУСТВЕН КАМЪК може да се нарече БЕТОН ОЦВЕТЕН имитация на ала-бала.Общо взето си лъха на евтиния.Това е като ПВЦ дограма имитация на дървен стъклопакет.

Цимента се прави от смлян и изпечен варовик/камък/и произведенията от бетон аз бих нарекъл възстановен камък! Това е удобство и предимство при облицовките! Виждал съм толкова добре изработени изделия,че само с почукване с каменоделски чук ,по звука можеш да разбереш,че е отливка.Освен това да не сме толкова категорични за египетските пирамиди,че са от естествен камък! Има теория,че 200 тонните блокове са лети на място,пък като споменем римляните трябва да им признаем и открития от тях бетон, за който са използвали поцулановия цимент,макар,че технологията на бетона е загубена във вековете и има само догатки.
Re: Качетсвени облицовки от изкуствен камък
24-01-2010 - 02:52:20
Quote
фло
Освен това да не сме толкова категорични за египетските пирамиди,че са от естествен камък! Има теория,че 200 тонните блокове са лети на място

Не са ляти има и много гранит в пирамидите дори е имало и блицовка .На места има пробивани с кухо свредло отвори с дълбочина 30-40 сантиметра като стените на отвора са гладки което предполага високи обороти и твъд режещ ръб а египтяните не са познавали дори желязото.Друг ги е строил много преди тях *drink1*
Re: Качетсвени облицовки от изкуствен камък
24-01-2010 - 09:06:35
Николов, еми - техниката може да се побългари - "направи си сам"
Да речем с ивайловградски камък - имат с дебелини >2 см. могат да го режат напр. мисочина 10 см на свободен, трябват ти 2 размера - тесните по 10, широките 2Х10+фугата(2 см), После ще ги начукват ръчно по ръбовете (имат го като услуга) подходящ профил за даси режеш държачи. камъка го пускаш през циркулара за да си правиш каналите...
Интересно е като идея.
Имам и познат каменар, скоро купи машина за начукване на камък - така че мога и с него да те свържа, това което го показваш ще го имаш от естествен камък
Re: Качетсвени облицовки от изкуствен камък
24-01-2010 - 09:27:07
avatar
Quote
Ivo.NovDom
Николов, еми - техниката може да се побългари - "направи си сам"
Да речем с ивайловградски камък - имат с дебелини >2 см. могат да го режат напр. мисочина 10 см на свободен, трябват ти 2 размера - тесните по 10, широките 2Х10+фугата(2 см), После ще ги начукват ръчно по ръбовете (имат го като услуга) подходящ профил за даси режеш държачи. камъка го пускаш през циркулара за да си правиш каналите...
Интересно е като идея.
Имам и познат каменар, скоро купи машина за начукване на камък - така че мога и с него да те свържа, това което го показваш ще го имаш от естествен камък

Това ми е последната резерва.
Виждал съм (а защо не съм запазил координатите - убий ме!) невероятна имитация на камък - нито отблизо, нито отдалеч стои изкуствено, но а сметка на това е относително по-лек и със съответните сгоди за монтаж без лепило!

Фло, може би по-правилно би било вместо възстановен камък - новоформован камък.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход