Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Горивни кaмери за вграждане - коя марка?

Публикувано от velitone 
Горивни кaмери за вграждане - коя марка?
25-08-2012 - 12:31:11
Здравеите колеги строители! Докарах я до системата за отопление. Искам да си напрява камина с водна риза но се колебая за марката. Има ли някой впечетления от "Сенатор В" на Дипломат? Френските много по-добри ли са от от Българските? Мощността която ми трябва е около 15кВ. Ще съм много благодарен за споделения от вас опит!*bow*
Re: Горивни кaмери за вграждане - коя марка?
27-08-2012 - 16:19:23
В тая горещина май на никой не му е до камини. Днеска се сетих че тъщата има печка Прити и току ходи да си купува огнеупорни тухли защото и се чупят/пукат от горещината. Предполагам че при френските този проблем го няма. За цена 2-3 пъти по-голяма трябва да имат и други предимства....Иначе първоначалната ми идея беше да разчитам за отопление и охлаждане на термопомпа въздух-вода с конвектори. Камината я виждах последователно сварзана след буферния съд. Идеята беше да я паля в най студеното време и когато ми е кеф. Знаещи хора обаче ме съветват да си монтирам мултисплит вместо термопомпа а камината да я вържа отделно към радиатори или да си взема камина с въздуховоди а за БГВ да разчитам на колектори и ел. Ще ми се някои от собствен опит да сподели нещо....Преди време този форум се посещаваше от доста начетени и препатили хора и се надявам че някои от тях още хвърлят по нъкое око тук ........
Re: Горивни кaмери за вграждане - коя марка?
27-08-2012 - 23:06:11
Не е съвсем сигурно дали и за френската няма да се наложи да търсиш тухлички.Французите също имат класове свръхнискобюджетна техника.Това,че нашият търговец е решил да дистрибутира някаква слабо разпространена търговска марка и съчетава етикета "френско" с петорна надценка, не бива да те заблуждава.Има си марки и "марки".В това отношение френският пазар не е много по-различен от турския и китайския.Този клас машини си го има навсякъде,във всички времена.Цените в БГ не могат да случат като ориентир за качество.Просто съм виждал много пъти продукт с едрова цена 1,2-1,5 стотинки (точно така...стотинка и половина) да се продава на цени между 2 и 5 лева.

Това с мултисплита обаче ми е странно решение.Не съм виждал мултисплит на еднофамилна къща.А и не виждам ползата от него,честно казано.
Re: Горивни кaмери за вграждане - коя марка?
01-09-2012 - 20:07:56
За цените че не могат да служат като ориентир съм много съгласен с теб Salvador. Това беше и една от причините да попитам във форум за съвет.

Предимството на мултисплита пред ТП е двойно по-ниската цена за същите обслужвани помещения и по-голямата ефективност от липсата на допълнителни циркулационни помпи и предаването на енергията фреон-вода. Не искам и да си рчзвалям фасадата с отделни климатици за всяка стая. Лошото е че не може да се затопля БГВ с мултисплита и че телата са му ограничени така коридорите ще останат без охлаждане.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход