Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Качествени облицовки от изкуствен камък

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
07-05-2010 - 00:31:05
avatar
Quote
rockwall
ти бил ли си в САЩ ??
Щото аз съм бил.

А че моделът е американски нямам никакво съмнение - копието може да си руско, ама моделът го гледам и в моментана американския сайт 1:1 (само с повече детайли, които се губят при кражбата)

Да, и където съм живял са се отваряли нагоре, даже нямам спомен да съм виждал някъде дограма като нашата тук.

Говорехме дали самите снимки са откраднати, за което изразих съмнение. Т.е. дали това в галериите е направено от руснаците или не. Моделите дали са откраднати няма как да знаем.

Кой е американският сайт?
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
07-05-2010 - 09:06:11
avatar
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
07-05-2010 - 09:55:31
*ok* :] clap: clap:
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
08-05-2010 - 18:21:29
Zdraveite na vsichki profisionalisti!Reshih da si pravq sam trotoarni plochki za pred kashtata i v dvora.Cheta redovno forumite zashtoto si e i interesno no samo ne znam zashto navsqkade pishe,che napravniq materql trqbva da e polu suh!Inache za zdravinata gore dolu se poluchiha neshtata i proporciqta q uredih shto gode.Napravih si primitiven vibrator koito raboti dobre no na licevata strana na plochkite mi se poqvqvat malki shupli!Zashto stava taka?Shte vi bada blagodaren ako mi pomognete!
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
08-05-2010 - 18:58:06
Quote
neno.penchev
Zdraveite na vsichki profisionalisti!Reshih da si pravq sam trotoarni plochki za pred kashtata i v dvora.Cheta redovno forumite zashtoto si e i interesno no samo ne znam zashto navsqkade pishe,che napravniq materql trqbva da e polu suh!Inache za zdravinata gore dolu se poluchiha neshtata i proporciqta q uredih shto gode.Napravih si primitiven vibrator koito raboti dobre no na licevata strana na plochkite mi se poqvqvat malki shupli!Zashto stava taka?Shte vi bada blagodaren ako mi pomognete!

Няколко препоръки под ред:
1/дебелината на плочките да е 5 см.
2/бетона земновлажен или казано по друг начин водата да е под 50% от количеството на цимента
3/цимента да е клас 42.5R-зелените торби
4/калъпите да се мажат с отделител за бетон,обикновено е емулсия а не с нафта или кофражно масло
5/вибрационната маса да е малка и да събира най-много 2 калъпа
6/вибрирането да е за кратко до 20 секунди-ако е продължително материала се разслоява,получава се един ефект наречен кипене и излишната вода образува шупли,които остават от лицевата страна
7/ползвай суперпластификатор или добавка за самоуплътняване на бетона за да намалиш водата
8/пълните калъпи съхранявай до добиване на якост/обикновено 2дни/ на сянка в температурни граници от +5 до +30 градуса
9/калъпите почиствай или накисни в разтвор на солна киселина 5-10 % след изваждане на бетоновия елемент
10/ пиши с български букви за да имаш препоръки и от други участници в тоя форум
Успех!
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
09-05-2010 - 21:03:27
avatar
Quote
rockwall
в Колорадо явно им духа през такива - моите си бяха нормални, а и където имаше алум или PVC навсякъде си беше като нашата.

За спорната снимка открих също, че е мазана на фотошоп.
Ако се вгледаш, ще видиш, че цялата има цветен филтър и сенките също са жълти.
При задаване на AutoColor се връща в нормален вид в сиво.
Защо някой би си играл да прави в друг цвят снимка на продукт, ако просто може да го щракне ?


мисля да спра спора в темата дотук, че стана доста тегаво и темата се разводни

Ако искаш можем да си продължим на лични


Така, да продължа с впечателнията си (N.B. уж говорехме за снимките, а ти за текстурите - няма как текстури да са снимка, обикновено са компютърен модел иначе е голяма играчка да се направят да съвпадат отляво, отдясно, отгоре и отдолу, така че и на фотошоп нищо не пречи да им е сменяно hue, за да има разни разцветки, както и да е).

Днес ходих до Baumax, за да видя наживо тези от kam.bg. Там има изложени мостри 1x1 метър и бих казал, че от 2-3 метра разстояние си изглеждат горе-долу както са показани и на сайта им. Купих си едно кашонче, за да си правя експерименти. Ще направя снимки, за да може Фло или който разбира да си каже мнението.

Чисто естетически не са най-прекрасни (това което виждам на руския сайт или някои американски, но далеч не всички, ми харесва повече), но сравнено със показаното на други български сайтове е по-реалистично (в повечето мацат боите както им падне и се получава еднакво оцветяване в два съседни камъка, което на практика няма как да стане и така приличат на боядисани камъни.

На пръв поглед от задната страна има лъщене, както каза Фло, но може да се изстърже. Под него не лъщи.
Задната страна е направена оребрена, личи си пясъка в бетона (? или поне на мен на такова ми прилича). От предната страна е гладък бетона. Отстрани се забелязват шуплички (но съвсем малко), а като се счупи няма шупли (има някакви бели парченца, може би перлит). С боя е един слой на лицевата страна, а не в цялата дебелина. Като снимам ще покажа.

Цената е 50 лева/м2, така че понеже нямам вяра на българското (да ме извиняват българските производители), бих предпочел за себе си руския вариант (10 лева отгоре + доставка). Още повече, че имат представителства в Австрия и Финландия, rockwall първо твърдеше, че моделите са крадени, после че само приличали. Ще си поръчам и от тях, ръка да види, око да пипне.

За мен е важно моделите да имат ъглови елементи, защото иначе си личи бутафорията. А ако е нацвъкано оцветяваното както падне през отделните камъни става и грозно, както е при повечето български, китайски и немалко в останалите производители.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
09-05-2010 - 22:54:55
благодаря ти фло за ценните съвети щте ги спазвам много стриктно но защо вибратора да събира наи много 2 калъпа
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
09-05-2010 - 22:56:12
Додо, много си се разпалил!!! :] Вземи си и един циркуляр за ъгловите елементи, в Баумакс има подоходящи - така се прави по-лесно защото при нашето строителство с готов елемент ще береш ядове. има всякакви ъгли 135, 130, 60 88, 93 само не и 90 градусов, за какъвто ти се иска да има някакви готови елементи. winking smiley да не забрави да щракаш снимки от опитите, ей.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
09-05-2010 - 23:12:22
Quote
neno.penchev
благодаря ти фло за ценните съвети щте ги спазвам много стриктно но защо вибратора да събира наи много 2 калъпа

За да ти е по -удобно за работа!Става по-бързо и по-лесно и се следи за качественото напълване и допълване на калъпа при вибрирането,а това е важно за да ти излезе точна геометрията на изделието!Слагаш една пълна количка с бетон до масичката и с един канчок си пълниш и допълваш калъпите!Иначе като наредиш на една голяма вибромаса 10-15 и повече калъпа ще се видиш в чудо да ги допълваш и следиш след като си включил вибратора!
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
10-05-2010 - 16:00:10
avatar
dodo2, *book* изтривам всичките си мнения по спора.

Темата тук беше "качествени облицовки", а според теб в БГ няма такива, така че по-добре продължавай да разсъждаваш сам.
Вземи си поръчай и от вносните облицовки за чупене и тестове, преди да си купиш, че не се знае.


Good luck / Удача !!


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 13 път(и).Последна редакция на 2010-05-10 16:54 от rockwall.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход