Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фибран,Гипскартон или...?

Публикувано от edeam 
Re: Фибран,Гипскартон или...?
23-02-2010 - 09:51:01
Предлагам на стените да не се монтират пластмаси.Любо, за тъщата си прав.И за водата като постоянно присъствие си прав.Даже в един сайт прочетох за постоянно количество влага 85литра на 80 кв.м жилище.За тази влага говоря,ако я спрем с пластмаси какво става,защото фасадите взеха да падат.
Re: Фибран,Гипскартон или...?
24-02-2010 - 22:28:21
Естественно че гипсокартон и вата.
Фибран само отвън
Re: Фибран,Гипскартон или...?
09-03-2010 - 22:44:39
Защо фибрана да е само за отвън?Ходил сам на много места да лепя фибран от вътре на панелките.Масово тук предпочитат да спестят пари за външна изолация и я правят вътре.Е заема място но пак е доста по евтино от алпинистите.
Re: Фибран,Гипскартон или...?
10-03-2010 - 00:43:41
Навремето в две от стаите и аз лепих "фибран" отвътре.Стои си още.Преди две години повредих един от листовете и го замених с нов.Отдолу нищо не беше мухлясало,не си беше променило цвета,нямаше следи от влага.
Но това НЕ ОЗНАЧАВА:

1.Че този метод е правилен.
2.Че е универсално решение и би станало на нещо друго освен панел.

Алпинистите в ония години бяха екзотика.Цените започваха от 50 лева на м2 и това май беше цената само за работа.
Re: Фибран,Гипскартон или...?
11-03-2010 - 23:07:17
avatar
За тухлата бих предложил ЕПС поне 4 см и няма да бера грижа,особено ако има и външна изолацийка....
Това с 6 мм епс ми се струва лудост,въпреки че в момента апострофирам уважаван от мен съфорумец!
Ама то изпълнения всякакви напоследък - що ли да се учудвам.....?
90 на 100 от продуктите в големите вериги магазини са част от някоя мушенгия - не им вярвам вече....
Ако можеш сложи корк на рула - после само го лакирай - придава хубав ефект и топлина..

Чест и почитание
Re: Фибран,Гипскартон или...?
12-03-2010 - 14:37:28
Quote
Любо
Димитров,
Аз лично не те разбрах какво предлагаш?
Колко боб свари тъщата? - 1-2литра мах. да е изпарила. По мои представи, за една седмица останалите в къщата/апартамента сте генерирали поне 60литра!?
И не текна ли по прозореца основно, ако въобще?
"Тъщата - пръв приятел" - девиз на кума ми.*smiley_ahh*

Любо, 60 литра на седмица не са 2 литра за час, нали? Различен е дебита.
Re: Фибран,Гипскартон или...?
12-03-2010 - 18:40:40
avatar
spinning smiley sticking its tongue outclap:

Чест и почитание
Re: Фибран,Гипскартон или...?
18-03-2010 - 10:08:22
Стената трябва да "диша",а иначе му казват ПАРОПРОНИЦАЕМОСТ.Като облечете една сграда в пластмаси е все едно да облечете найлоново яке и да се чудите защо много се потите ако бягате или усърдно копате основите на новата си къщичка.
Re: Фибран,Гипскартон или...?
25-03-2010 - 21:52:33
ЕТ ХАМИ- извършва проектиране, доставка и монтаж на термоизолационни системи на сгради, еднофамилни къщи и апартаменти по алпийски способ и скеле -промоционални цени!
Работим с различни видове материали:
-EPS/стиропор/; EPS/графитна топлоизолация NEOPOR/, XPS/”fibran”/; каменна вата; мазилки-структурни, силиконови, полимерни, варо-циментови и др.
На следните производители:
-ДЕКО, АУСТРОТЕРМ, BASF, ФИБРАН, АНГРО-ГРУП, БАУМИТ, ROCKWOOL и др.

Извършваме широка гама услуги: хидроизолации, почистване на фасади, хидроструене, пясъкоструене, боядисване, антикорозионна защита!
Монтаж-демонтаж метални конструкции, улуци, водостоци, въздуховоди, реклами, рязане на опасни дървета, монтаж на термопанели!
Повишете комфорта в жилището си на промоционални цени -33лв./кв.м.
Работим по програмата за енергийна ефективност!
Вътрешни строителни ремонти-замазки,мазилки,шпакловки,дограми,изолации,фаянс,зидария,гипсокартон,ел.услуги,ВиК,парно
Безплатни-оглед и консултация! Договор, гаранция от 5 до 10 години! Качество!
За контакти:0887007602
[soundproofing.1gb.bg]
Re: Фибран,Гипскартон или...?
06-04-2010 - 20:40:30
Quote
фло
Quote
edeam
Да шпакловам ли с гипс или да позлвам фибран или гипс картон?Става въпрос за еднофамилна 3-етажна къща,на която ще се направи поне 10 см външна изолация?Къщата е строена с тухли четворки

Гипскартон на металните 5 см или 3 см. профили и между картона и стената изолация с вата или обикновен стиропор.Дори и после да си правиш подовата замазка нищо няма да му стане на гипскартона!



И аз съм на това мнение от опит. Нищо му няма на гипсокартона ако направиш замазката след неговото поставяне. Пак казвам, че мнението ми е от опит !!!!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход