Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фибран,Гипскартон или...?

Публикувано от edeam 
Re: Фибран,Гипскартон или...?
08-12-2009 - 23:22:11
Quote
king_for_a_day
Ще те помоля да отговориш пряко и конкретно на два въпроса:
1. Как въпросният уинд-чил фактор би охладил мазилката върху външната изолация, но не би охладил мазилката върху тухлена стена? Какво значение има къде е изолацията по отношение на този фактор, след като той се отнася само до повърхността (която дори и да не беше еднаква и в двата случая), пак нямаше да има никакво значение?
2. Като правиш трислоен зид, как точно избягваш термомостовете, които се получават в основите и които ти изтъкваш като недостатък на външната ТИ? Изобщо, какво може да се направи по въпроса при трислоен зид, а при външна ТИ не може?

П.П. Сега ти прочетох последния пост. Може ли още един въпрос:
3. От какво според теб предпазва вентилируемата фасада? От вятър ли?
Всъпителните ти простотии ги изтрих! Разбираемо е! Отговарям:
1.Вятъра охлажда и мазилката разбира се,но ако изолацията е отвътре, то тя не е толкова натоварена с интензивен топлообмен,задържа топлото в стаята и съхранява в голяма степен топлинното си съпротивление ,а и зида след нея има известна инертност!Кое според теб охлажда по-бързо един горещ предмет-поставен в съд с вода или под струята на чешмата? Е, това е ефекта на обтичане и на струята на студения вятър по фасадата!След като се охлажда постоянно повърхността,към нея се движи от дълбочина температурния пренос!
2.Трислойния зид ми е с полистиролбетон.Колоните са вписани,нямам еркери,балкони и други стърчилки-скромно и семпло на 400 м/2 РЗП!
3.За фасадата! Имам предвид ветрозащитна фасада,сайдинг,който може да бъде изпълнен и като вентилиран,т.е.с разстояние до зида при външна ТИ!Идеята е вятъра да товари с топлообмен сайдинга а зад него въздуха да е спокоен с температурата на външната среда! Аз съм противник на външната ТИ,не че не си слагам на места ,на старата ми къща,но само тогава,когато всички останали варианти са невъзможни
Re: Фибран,Гипскартон или...?:]
08-12-2009 - 23:56:29
1. "...но ако изолацията е отвътре, то тя не е толкова натоварена с интензивен топлообмен..." - ако искаш да предпазиш топлоизолациата от студ:} , тогава наистина е по-добре да я поставиш отвътре. Като разместиш слоевете в стената, ще премахнеш струята от прмера си ли? Ако имаше значение кое е отвън и кое е отвътре, при изчисляване на коеф. на топлопреминаваше нямаше да се взема проста сума от терм. съпр. на слоевете материал.
Пак повтарям - най-външният слой на стената и в двата случая е мазилка и вятърът не може да проникне зад нея. Каквото и да се случва с тази мазилка, то се случва и в двата случая. Разлика няма. Дотам с уинд-чил фактора. Хау.
2. Можеш ли да ми нарисуваш съвсем проста схема на ивичен фундамент, и зида над него? Зная, че не можеш, затова и не си разбрал какво те питам.
Ще опитам пак: всичко описано от теб се намира над кота нула. Недостатъкът, който ти изтъкна за външна ТИ, беше термомостът от основите. Все още очаквам отговор какво се случва под първата ти плоча. Моля, поразрови се из нета, може между другото да ти бъде интересно да научиш какво има в конструкцията на къщата ти под нивото на земята.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-09 00:13 от king_for_a_day.
Re: Фибран,Гипскартон или...?:]
09-12-2009 - 01:10:04
Цитат:Пак повтарям - най-външният слой на стената и в двата случая е мазилка и вятърът не може да проникне зад нея. Каквото и да се случва с тази мазилка, то се случва и в двата случая. Разлика няма. Дотам с уинд-чил фактора. Хау.

А бе,ей.......таранкоолу! На какъв език да ви обяснявам вече не знам! Кой ти говори за проникване на вятър зад мазилката?
Вятъра осъществява топлообмен и дърпа интензивно топлина от изолацията и нейното покритие,от там и от къщата-нарича се температурен пренос.Температурата се движи от зона с по-висока към зона с по-ниска стойност! Движи се! А вятъра интензифицира процеса,защото постоянно обдухва студено! Пак ще ти дам пример със струята вода от чешмата,като охлаждаш една бира и кофа с вода за охлаждане на друга бира! Е, вятъра е точно такава струя!
Re: Фибран,Гипскартон или...?:]
09-12-2009 - 01:29:17
И на мене ми се струва че Боби и Кинг ъф дъ дей просто не искат да разберат какво им казва Фло. И на децата ще им стане ясно че една ТИ поставена от вътрешна страна е далече по малко уязвима от Уйнд чил фактора, както и от влага и всякакъв друг вид атмосферни влияния.
Re: Фибран,Гипскартон или...?:]
09-12-2009 - 09:05:16
Ами естествено е , че не искаме да разберем, защото практически нещата не стоят по описания от фло начин. НАй-малкото най-студените дни в България са безветрени. И изобщо това,че има по-голям температурен обмен на повърхността може да се компенсира с по-дебела топлоизолация.
И колко вата ще загубим от неотчетения чил фактор? През колко дни има вятър през студения период?
Имала стената голяма инерция и затова с вътрешна изолация няма проблем от чил фактора - ами като има голяма инерция, значи по-дълго време след като спре вятър температурата на контактната повърхност между изолацията и стената е по-ниска. Това не ни е космическа совалка дето трябва да издържи няколко минути при екстремни условия - това ни е къща , където живеем целогодишно.
Освен това да добавя , че минималната температура до която може да изстине стената обдухвана от вятъра е температурата на възудха, не може при температура на въздуха -10 градуса , външната повърхност на стената да изстине до -15.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-09 09:17 от 4ovek.
Re: Фибран,Гипскартон или...?:]
09-12-2009 - 09:13:46
Quote
фло
Вятъра осъществява топлообмен и дърпа интензивно топлина от изолацията и нейното покритие,от там и от къщата-нарича се температурен пренос.
Ще се опитам да обясня като за четвъртокласник.
Това се проявява по абсолютно един и същ начин при външна и вътрешна ТИ. Имаш две къщи, едната с вътрешна, а другата с външна ТИ, като И ДВЕТЕ къщи са изложени на еднакви условия - и двете са измазани, и двете ги обдухва вятър. Ефектът от този вятър се изразява в намаляването на температурата на МАЗИЛКАТА И НА ДВЕТЕ КЪЩИ. Пауза за да го осмислиш.
Каквато и да бъде температурата на мазилката на ДВЕТЕ КЪЩИ, тя ще бъде еднаква. Дали зад тази мазилка стои "стиропор + тухла" или "тухла + стиропор", от гледна точка на термодинамиката няма значение - топлопреминаването ще бъде едно и също (тук изобщо не говорим за акумулиращ ефект). Това се доказва и от формулата за изчисляване на U.
Примерът ти е изключително подвеждащ - защо трябва само къщата с външната ТИ да бъде подложена на "струя с вода", а другата не? И до двете не достига вятър - той обдухва само ПОВЪРХНОСТТА - тоест мазилката. Въпреки че дори и стиропорът да не беше защитен с мазилка, нямаше да има значение, защото вятърът не може да проникне в дълбочина за да раздвижи въздухът в затворената му структура. Единственият случай, в който би имало значение е ако вместо стиропор, имаме външна изолация от вата, неприкрита с нищо. Такава изолация не съм виждал.

Наско,
до снощи си убивах времето за да се забавлявам с Фло. Но сега пиша толкова много, защото виждам, че агресивното му невежество започва да трупа последователи, които са подведени от случайните термини, които използва, а също и от твърденията му, че се занимава със строителство. Досегът му със строитлството приключва с това да е произвеждал полистиролбетон. А започва с това, че той не знае дали бетонът има линейно температурно разширение. Той е бизнесмен и няма образование в областта на строителството. Със същото право, той може да отиде на лекар и да започне да спори с него колко камери има сърцето, като от време на време вмъква термини, които е прочел в Гугъл и не разбира. Неслучайно го накарах да драсне една схемичка на основите на къща. Той не може. Нямам намерение да се опитвам повече да те убеждавам.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-09 09:17 от king_for_a_day.
Re: Фибран,Гипскартон или...?:]
09-12-2009 - 10:11:46
Quote
4ovek
Ами естествено е , че не искаме да разберем, защото практически нещата не стоят по описания от фло начин. НАй-малкото най-студените дни в България са безветрени. И изобщо това,че има по-голям температурен обмен на повърхността може да се компенсира с по-дебела топлоизолация.

Ами това е! За това говорим: ние ще Ви компенсираме с по-дебела изолация,пък Вие ще ни компенсирате с по-дебела пачка! И затова "практически" нещата отиват до към 10 см. дебел стиропор отвънка!
Който му разбира поставя изолацията в СРЕДАТА на зида!
Re: Фибран,Гипскартон или...?:]
09-12-2009 - 10:42:43
Quote
king_for_a_day

Ще се опитам да обясня като за четвъртокласник.

Примерът ти е изключително подвеждащ - защо трябва само къщата с външната ТИ да бъде подложена на "струя с вода", а другата не? И до двете не достига вятър - той обдухва само ПОВЪРХНОСТТА - тоест мазилката. Въпреки че дори и стиропорът да не беше защитен с мазилка, нямаше да има значение, защото вятърът не може да проникне в дълбочина за да раздвижи въздухът в затворената му структура. Единственият случай, в който би имало значение е ако вместо стиропор, имаме външна изолация от вата, неприкрита с нищо. Такава изолация не съм виждал.

Чукча не чете-чукчата пише,и е индиански вожд същевременно! Хау-мау и т.н.Пише пространни литературни съчинения и може да рисува фундамент!Чукча е образован строително,но се чуди защо правоъгълна тухла,хвърлена във водата прави кръгове от вълни! Разбира и от термото на термодинамиката-за динамиката има смътно предчувствие.Чукчата не мисли-той казва хау-мау и мрази и другите да мислят и за целта се мъчи да измисли квалификации и определения за опонента!Кой,какъв бил индианска му работа!
Re: Фибран,Гипскартон или...?:]
09-12-2009 - 11:28:25
Quote
фло
Чукча не чете-чукчата пише,и е индиански вожд същевременно! Хау-мау и т.н.Пише пространни литературни съчинения и може да рисува фундамент!Чукча е образован строително,но се чуди защо правоъгълна тухла,хвърлена във водата прави кръгове от вълни! Разбира и от термото на термодинамиката-за динамиката има смътно предчувствие.Чукчата не мисли-той казва хау-мау и мрази и другите да мислят и за целта се мъчи да измисли квалификации и определения за опонента!Кой,какъв бил индианска му работа!

Фло, това имам предвид като казвам, че само говориш. Чукчи-писатели, квадратни тухли и кръгли вълни, накрая нищо по темата. С това започнах - просто не отговаряш на аргументите на опонента, а си повтаряш нещо принципно вярно, но нямащо отношение към конкретната ситуация Пример: не отричам ефекта на вятъра (факт), но просто той няма отношение към спора къде да сложиш ТИ.

Не се опитвам да те засегна на лична основа, просто искам да изясня ситуацията за хората, които можеш да подведеш. Щом си изкарал пари за 400 квадрата къща, значи си достатъчно интелигентен и не искам да поставям това под съмнение. Опитвам се да оборя единствено неверните изводи, които правиш на база на откъслечни, макар и верни факти.
Нека да приключа този безплоден спор с теб - всеки вид изолация си има предимства и недостатъци в определена ситуация, в противен случай щеше да има само един вид.
Re: Фибран,Гипскартон или...?:]
09-12-2009 - 16:18:46
10 см. дебелина на стиропора не вдига цената на продукта външна топлоизолация двойно спрямо 5см. дебелина.
Ами слагай си я в средата - достатъчно съм писал за проблемните детайли около прозорци, греди и колони за да се повтарям - който иска нека види съответната дискусия.. На цял блок смених проекта по време на изпълнението преди години, защото аз лично сам бях поръчал да ми изготвят проекта със сандвич, обаче като дойде време за изпълнение и изведнъж се оказа, че ще ми излезе по-скъпо и си платих за да го променят. НА мой обект, който аз съм плащал то джоба си. Не става въпрос за неангажиращи писания по интернет.
Фло, като понатрупаш известен опит за реалностите в сторителството , като разбереш, че може да имаш много свежи идеи, но никога не зависят единствено от теб за да се осъществят тогава може и да напишеш нещо съществено за топлоизолациите.
И само между другото не разбрах всъщност какво точно защитаваш - вътрешна топлоизолация или сандвич.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход