Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фибран,Гипскартон или...?

Публикувано от edeam 
Re: Фибран,Гипскартон или...?:]
09-12-2009 - 19:03:23
Quote
4ovek

И само между другото не разбрах всъщност какво точно защитаваш - вътрешна топлоизолация или сандвич.
drink1*Виждам,че постепенно вкарваме дискусията в нормален тон! Аз мисля,че изолацията би трябвало да е в средата,може да се нарече и сандвич,ако се разбира мнението ми като някаква защита!Получи се в известна степен разговор за нещата и ако не е персонализацията,кой,какъв и що бил можеше да бъде и по-конструктивен.Както и да е бъдете живи и здрави-това е по-важното!
Re: Фибран,Гипскартон или...?:]
09-12-2009 - 20:24:39
Здравейте пичове,
Нямаше ме ден-два и гледам сериозно сте се развихрили.
Напарвих си труда да се върна на 1-ва страница за да видя кой беше автора и какво питаше.

edeam извинявай!

Периодично възниква тази дискусия, която за няколко от участниците във Форума ни е доста интересна - е този път се случи в ТВОЯТА тема - сори!

Колеги,
Според мен край този Уинд чил фактор пропускаме (основно Фло), че дори и да има някакво съществено значение за температурата на външната повърхност, това има СМИСЪЛ САМО когато може да се осъществи някакъв топлообмен м/у стената и обдухващият въздух.
Както би казал Фло, това "става от топло към студено и никога обратното". 4овек няколко пъти споменава, че НЕ МОЖЕ стената да се охлади под темп. вън, независимо от скоростта на вятъра.
От друга страна темп. вътре, темп. вън, R на стената и двата приповърхностни коефициента определят еднозначно температурната крива от вътре до вън, ВКЛЮЧИТЕЛНО температурата на повърхносттите. Както правилно отбеляза Кинг (според мен и Ленин*yes*), поредността на слоевете в стената НЕ оказва влияние (за което основно е спора). Доколкото някои външни/вътрешни условия не влошават свойствата на даден слой.
Нещо много задълбахме с този фактор, което споменах на Фло преди два дни.
Аз разсъждам просто - вътре -5оС, вън -5оС. Кое колко ще стане, ако духа вятър? И от къде той ги вади тези Градуси/метър в секунда - за каква стена - панел, тухла, окачена фасада, сайдинг, сандвич, египетска пирамида?
И пак да повторя - този яко дискутиран Фактор се ОПИТВА да опише ЧОВЕШКОТО УСЕЩАНЕ за студ със/без вятър - умни глави казват, че това е невъзможно (индивидуално) - вж. линка по-горе.

И преди го казах, стилът на Фло ни отдалечава от смислена дискусия, дори по въпроси повдигнати от него, което не изключва аз лично да съм в грешка - сори, въоръжен съм само с малко прочетено и здрав практически разум. Иначе ми е интересно.
Re: Фибран,Гипскартон или...?:]
13-12-2009 - 11:00:10
Quote
Любо
Аз разсъждам просто - вътре -5оС, вън -5оС. Кое колко ще стане, ако духа вятър? И от къде той ги вади тези Градуси/метър в секунда - за каква стена - панел, тухла, окачена фасада, сайдинг, сандвич, египетска пирамида?
...

вятърът влияе върху скоростта на топлообмена, не върху крайната температурата. т.е. вън -5С, вътре 5С, ако духа стената ще изстине до равновестна температура за едно време, а ако не духа периода ще е по-продължителен. сорри за лаишкото обяснение, но термодинамиката съм я учил преди много петилетки.
Re: Фибран,Гипскартон или...?:]
14-12-2009 - 14:01:25
Quote
nickhristov
вятърът влияе върху скоростта на топлообмена, не върху крайната температурата. т.е. вън -5С, вътре 5С, ако духа стената ще изстине до равновестна температура за едно време, а ако не духа периода ще е по-продължителен. сорри за лаишкото обяснение, но термодинамиката съм я учил преди много петилетки.

Христов,
Напълно възможно - не съм го учил лично, камо ли да мога да си представя колко.
Защо не посетиш, при време, съседната тема на Фло, където преместихме дискусията.*drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-14 14:02 от Любо.
Re: Фибран,Гипскартон или...?
18-02-2010 - 01:20:39
ok
Do sega vijdam samo diskuti za koe e po dobre gipskarton ili fibran.
A kakvo 6te kajete i za dvete ednovremenno.Lepi6 fibrana za toploizolaciq ot vatre na stenite i bez 6paklovka i kavoto i da e varhu fibrana zalepi6 na greben gipskartona s balgarsko lepilo za gipskarton koeto e evtino i ima po golqmo otvoreno vreme za rabota.Sled tova si 6paklova6 GK i si gotv.I parite koito trebva da dade6 za 6paklovka na fibrana sa ti gore dolo na polovinata na gipskartona.
Re: Фибран,Гипскартон или...?
18-02-2010 - 01:23:19
Ako niakoi moje da mi otgovori kakvo misli za moeto izpalnenie i dali go odobriava i ako ne za6to
Re: Фибран,Гипскартон или...?
18-02-2010 - 08:06:11
avatar
Поправи си постовете на кирилица и може и да ти отговори някой....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Фибран,Гипскартон или...?
18-02-2010 - 17:13:43
Котката,
Шльокавицата ме НЕРВИИИИ.
Аз мога само да кажа, че като топлоизолационен ефект (според дебелината на Фибрана) не очаквам проблем.
За конструктива - не съм "в час" - ще падне ли, ще се напука ли и т.н.
Re: Фибран,Гипскартон или...?
19-02-2010 - 12:59:07
Оставете стените да дишат.Не само температурата има посока, влагата също.Преди една седмица тъщата вари боб с праз и у дома много много влага, а вън минус15.Имам си на едно място вътрешна ТИ от 2см стиропор,и като текна по стената една влага,ужас.Ще кажете да пусна ширма,ама топлозагубите,че то от него тъщата не може да чува турските сериали.Въобще военна обстановка.Имам външна 5см ТИ от стиродур,Итонг10см и 2см вътрешна,но няма дишане.Затова забравете органиката.Който бит бит, който е................. .
Re: Фибран,Гипскартон или...?
19-02-2010 - 20:00:28
Димитров,
Аз лично не те разбрах какво предлагаш?
Колко боб свари тъщата? - 1-2литра мах. да е изпарила. По мои представи, за една седмица останалите в къщата/апартамента сте генерирали поне 60литра!?
И не текна ли по прозореца основно, ако въобще?
"Тъщата - пръв приятел" - девиз на кума ми.*smiley_ahh*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход