Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фибран,Гипскартон или...?

Публикувано от edeam 
Фибран,Гипскартон или...?
03-12-2009 - 11:30:04
Здравейте.Имам следния въпрос към вас.На една 3-етажна къща искам да направя вътрешна изолация.Къщата ще се отоплява с локално парно.В началото исках да е направя вътре с гипскартон,но понеже няма засега замазка на пода,а той може да дръпне от влагата,реших да мина на вариант с фибран.Обаче един приятел ме посъветва,вместо да ползвам едно от двете,само да си шпакловам със гипс стените отвътре,защото самата тухла четворка акумулирала от топлината на локалното парно.И а ко сложа някаква вътрешна изолация,тя ще пречи на това акумулиране и стаите ще изстиват много бързо.Реално в началото ще се ползва само последния етаж,другите ще седят неизползваеми.Вие какъв съвет бихте ми дали?Да шпакловам ли с гипс или да позлвам фибран или гипс картон?Става въпрос за еднофамилна 3-етажна къща,на която ще се направи поне 10 см външна изолация?Къщата е строена с тухли четворки
Re: Фибран,Гипскартон или...?
03-12-2009 - 12:12:07
Аз също имам 10 см външна изолация и от вътрешната се отказах именно за да не губя акумулиращия ефект. По важното е да внимаваш да ти направят външната изолация като хората и да не остават термомостове.
Re: Фибран,Гипскартон или...?
03-12-2009 - 13:26:29
Гипскартона го слагам с чиста съвест,ако имам пред себе си гола тухлена стена.Разхода за гипскартон е несъпоставим с каквато и да е шпакловка,мазилка и т.н.Пъти е по-евтино,отделно предимствата на сухия монтаж.
Но за изолация бих заложил на външна,помисли сериозно и по въпроса "сайдинг".
Re: Фибран,Гипскартон или...?
03-12-2009 - 19:14:40
Quote
edeam
Да шпакловам ли с гипс или да позлвам фибран или гипс картон?Става въпрос за еднофамилна 3-етажна къща,на която ще се направи поне 10 см външна изолация?Къщата е строена с тухли четворки

Гипскартон на металните 5 см или 3 см. профили и между картона и стената изолация с вата или обикновен стиропор.Дори и после да си правиш подовата замазка нищо няма да му стане на гипскартона! Външна изолация слагай само на южната фасада иначе на цялата фасада си е много тъпо това упражнение! А пък твоя приятел ,дето ти казал ,че тухлите четворки акумулирали му кажи да се застреля*xxx*

п.с. Сещам се още,че ако стаите не са големи ,т.е. ще се свият с 5 см,то може да се сложи върху замазката на стените екструдиран полистирол 3мм. или 5 мм.,който се продава на листи на Практикер и се лепи директно на стената със специално лепило!Отгоре директно се лепи тапет или се шпаклова ,ако не обичаш тапети! 6 мм. от този материал се равнява на 25 см. тухлен зид!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-03 19:24 от фло.
Re: Фибран,Гипскартон или...?
03-12-2009 - 19:42:55
G-n Flo, tova fakt li e za 6mm polistirol=na 25sm. tuhla? Ima li kirilica tozi nov variant na foruma. Ne mi dopada i formata mu!
Re: Фибран,Гипскартон или...?
03-12-2009 - 20:06:50
avatar
Нека само уточним (имайки в предвид заглавието на темата), че фибрана е топлоизолиращ материал, а функцията на гипсокартона съвсем не е да топлоизолира.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Фибран,Гипскартон или...?
03-12-2009 - 21:16:43
Имаш 3 варианта:
1. Сухо, казва се предстенна обшивка, влез в сайта на кнауф и виж как се изпълнява от ГК, винкели и вата.(не гледай комшията който е налепил ГК на кюфтета!!!)
2. Мазилка с машинно полагане на материала, кнауф са водещи
3. Хоросанова мазилка на тухлите (турчетата са най-добри за ръчно) има го и вариант с машинно полагане на разтвора...после гипсова финишна шпакловка

избери си нещо между 1 и 2
при вариант 1 ще имаш изолация, каквато ти се иска, останалите варианти нямат. За външните стени не е лошо като идея, но не прави всичките стени с вата отвътре.
Re: Фибран,Гипскартон или...?
03-12-2009 - 21:36:24
Фло,
Нещо не разбирам защо да се изолира само Южната страна? Струва ми се логично да се наблегне с ТИ повече на северната страна от където идат студените зимни ветрове, а слънцето по-слабо!
Re: Фибран,Гипскартон или...?
03-12-2009 - 21:38:58
Quote
Nasko.Stoykov
G-n Flo, tova fakt li e za 6mm polistirol=na 25sm. tuhla?

Това го твърди производителя на голям шарен етикет върху пакета с листи ,продавани от Практикер! Пак ще го повторя-6 мм. екструдиран стиропор /полистирол/ топлоизолира колкото 25 см. тухлен зид!Лично аз си взех от зеления -3 мм.,който го предлагат за подложка на ламинирания паркет и го налепих на стените със съответното лепило.Това лепило прилича на С200 с някакви добавки и е много добро! На допир с ръка по стените имаш приятно топло усещане и толкова ми хареса,че ще наслагам и върху теракота и отгоре ще поставя ламинат!
Re: Фибран,Гипскартон или...?
03-12-2009 - 21:50:59
Geto!
Казах ,че външната изолация е добре да се сложи на южната фасада,да предпазва от палещите лъчи на слънцето през лятото, а там ,където нямаме директно нагряване от слънцето няма смисъл да се слага каквато и да е изолация! По принцип аз съм за изолация в средата на зида,ако не е възможно това да се сложи вътрешна,заради 220-те отоплителни дни в България и външна на огревните през лятото фасадни стени. През лятото топлото се движи от вън навътре,а през зимата топлото се движи отвътре навън! Казва се температурен пренос и както твърдят дебелите книги посоката и движението на температурата е от зона с по-висока температура към зона с по-ниска температура. Толкова пъти съм го обяснявал това в тоя форум,че съм готов да изпраскам една докторска дисертация по тази тема!*drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход