Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
06-01-2011 - 20:12:28
avatar
аз не съм се оправял, че да закъсам *write*,

а пък и на ски в Швейцария, какво му остава на човек,
след изморителния ден, освен да погледне по форумите



Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
19-01-2011 - 17:57:05
Привет на всички.Отърсихте ли се от празниците,или още ви гони махмурлук?Колеги,кажете дали “ калциевия хлорид“ изветрява ,ако торбата остане отворена?Че днес взех една торба ама няма да я изразходвам толкова бързо като през лятото!На сухо място съм я оставил!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
19-01-2011 - 18:08:13
Quote
neno.penchev
Привет на всички.Отърсихте ли се от празниците,или още ви гони махмурлук?Колеги,кажете дали “ калциевия хлорид“ изветрява ,ако торбата остане отворена?Че днес взех една торба ама няма да я изразходвам толкова бързо като през лятото!На сухо място съм я оставил!

Здрасти колега! Ти си най-сериозния бетонджия между нас,щом работиш по бетоните зимата!
Калциевия хлорид не изветрява ,ами поема влага от въздуха и вкаменява,тъй че бъркай в торбата само със сух съд и веднага я затваряй плътно после. Не се притеснявай ,не е отровен ,даже го консумираме всички чрез сиренето,където се използва много.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-01-2011 - 09:55:28
Фло,нали знаеш,че мерака е голяма работа!Изкарал съм от гаража МПС-тата и съм си вкарал обурудването в него.Като е по - хубаво времето си пълня едни сандъци с фракции и пясък ,че да не ровя в снега.Сложил съм една голяма печка и гледам температурата да не пада под 5С през цялото денонощие.Питах за К-я х-д ,защото ми се е случвало при еднакво количество хлорид в еднакво количество вода загряването на разтвора е различно!Та за това се осъмних дали не изветрява! Четах някъде,че Кал.хл. го използват само като оскорител на втвърдяването и отделно слагат пластификатор.Дали сместа няма да се пренасити с химия по този начин,тъй като и К-я х-д е пластификатор!Получава се нещо като : Яла лисицата лед пък пила и водица .
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-01-2011 - 10:15:10
Ако лееш някакви сложни форми с вглъбнатини и издатини ,да речем статуи и бюстове може да слагаш и пластификатор плюс калциевия хлорид,ама за нормална употреба на плочки и облицовъчни камъни той е достатъчен.Открай време са го използвали заради ускоряващите и пластифициращи свойства и единствено за арматура под 8 мм не го препоръчват. Ефективен е и при ниски температури,тъй-като не позволява влагата в бетона да кристализира докато набира якост.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-01-2011 - 11:38:57
Благодаря ти!Незнаех,че действа по този начин при работа при ниски температури! Наистина ми спести много дърва за отопление на гаража,че беше страх да неми замръзнат и да се напукат творенията!*beer*
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-01-2011 - 20:14:01
avatar
аз те съветвам да си пуснеш топлото
хлоридът не ти гарантира добро качество при ниска температура

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - полагане
21-01-2011 - 09:08:41
Може би не съм точно в темата, но мисля, че и това е важно РЕДЕНЕТО. Имам двор от 30 кв. м., който е заслан от цимент една част и друга малка от базалтови стари плочки.Има неравности, сега искам да наредя отгоре тротоарни плочки 40х40х5. За целта мисля да изравня с 3 см. замазка от земновлажен раствор и непосрествено отгоре да редя плочките плътно една до друга. Това е вобщи линии. Въпроса ми е- правилно ли е или трябва да мокря плочките или ще греша в нещо. Виждам, че има много участници, които са на ТИ с тази дейност.
Re: Тротоарни плочи - полагане
21-01-2011 - 09:45:33
Преди да правиш замазка старата бетонова основа трябва да се измие добре и да се намаже с контактен грунд за връзка стар-нов бетон,някъде го продават под името бетонконтакт. Отива някъде 100-300 грама /м2 според препоръките на производителя.Обикновено е полимерна емулсия на база винилацетатни кополимери.
Добре е основата да се грундира с такъв грунд,дори и да не правиш изравнителна замазка,щото е много тънко това 3 см. ами направо, ако си лепиш плочите ,като нанасяш разтвора върху тях на всяка поотделно ,както се лепи теракот и си ги донагласяш на място по височина и геометрия .
Re: Тротоарни плочи - полагане
21-01-2011 - 17:58:01
avatar
Quote
naskoooo4
Може би не съм точно в темата, но мисля, че и това е важно РЕДЕНЕТО. Имам двор от 30 кв. м., който е заслан от цимент една част и друга малка от базалтови стари плочки.Има неравности, сега искам да наредя отгоре тротоарни плочки 40х40х5. За целта мисля да изравня с 3 см. замазка от земновлажен раствор и непосрествено отгоре да редя плочките плътно една до друга. Това е вобщи линии. Въпроса ми е- правилно ли е или трябва да мокря плочките или ще греша в нещо. Виждам, че има много участници, които са на ТИ с тази дейност.
При студено/но не под 5градуса/ и влажно време може да не мокриш плочките.Но иначе е препоръчително.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход