Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
23-10-2010 - 06:38:37
avatar
такова има и БГ - прави го МАРИСАН, но не се знае колко ПЛАСТМАСОВИ са плочите

имам съмнение колко ще хване


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
23-10-2010 - 07:59:27
Quote
rockwall
такова има и БГ - прави го МАРИСАН, но не се знае колко ПЛАСТМАСОВИ са плочите

имам съмнение колко ще хване

Ще хване!Стиропора с всичките му наименования фибран,стирофоам,стиродур и т.н. е полистирен/полистирол/ и е определен като термопластична пластмаса и се лепи с гореспоменатото лепило за циментова основа.Няма да е проблем да се лепят и плочките,колкото и да са пластмасови ,стига страната на залепване да не е полирана,разбира се!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
23-10-2010 - 16:19:08
Quote
neno.penchev
Здравеите колеги.Пробвах и се получи!Но не със смоли а,по по-лесната рецепта на Фло.Разтопих пластмаси и загрях пясъка.Само,че трябва да се деиства много бързо,защото бързо втвърдява но - и внимателно,че много пари!Налях сместа в импровизиран метален калъп които намазъх с тънко масло.Калъпа не беше затворен но - и формата несе изметна!Като го извадих на нищо не приличаше,като гурел беше,но - като го шлаифах блесна като диаманд!!!
А успя ли да докараш вид на гранит, мрамор или някакъв камък или просто стана като нова пластмасова щайга?:]
Re: Тротоарни плочи - рецепта
25-10-2010 - 21:46:09
avatar
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-10-2010 - 01:39:18
Quote
rockwall
чак полимербетон не съм се мъчил да правя

първо съм решил да открия формулата на Coca-Cola, че има повече пазар
Рокуол, трябва да побързаш защото от сигурен източник знам че до 1-2години никой няма да пие Кока-Кола. Дойде тука един факир който е бил технолог в бозоварната, накупи 4-5 големи тенджери и започна да прави боза. Е ся ша ги фалирам Кока-Кола, до 2 години всеки ще пие боза! Така се е заканил.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-10-2010 - 20:04:24
avatar
имам в къщи голям фен(ка) на бозата, но да ти кажа вече съмсе замислил за семеен излет до Радомир, че май в останалата част на страната не остана истиска боза

уж киселеят някои, но не се вкисват - де да можехме така да докараме и киселото зелеи цяла година да си зобим от каците


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
06-11-2010 - 21:27:08
Здравеите колеги.На цвят повече прилича на мрамор от колкото на пластмаса но цвета зависи от пластмасата която се разтапя - по светла пластмаса - по светъл цвят става отливкта!Но се наиграх!Залях си ръката и крака с разтопена пластмаса и днес ме изписаха от болницата!Така,че много внимаваите!!!!!!!! Искам да направя БЯЛА бетонова отливка.Искам да попитам:количеството на белия цимент като количеството на сивия ли е?Да сложа ли в сместа кварцова пясък или мраморен прах и какво количество?А,като разтапяте пластмасата - слагайте си маска на лицето,че изпаренията са по - отвратителни и от амоняк!Фло е прав,че този опит изисква по - спецялно обурудване!По добре да си бъркам бетоните,че по - малко пари!!!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
06-11-2010 - 22:03:27
Quote
neno.penchev
Здравеите колеги.На цвят повече прилича на мрамор от колкото на пластмаса но цвета зависи от пластмасата която се разтапя - по светла пластмаса - по светъл цвят става отливкта!Но се наиграх!Залях си ръката и крака с разтопена пластмаса и днес ме изписаха от болницата!Така,че много внимаваите!!!!!!!! Искам да направя БЯЛА бетонова отливка.Искам да попитам:количеството на белия цимент като количеството на сивия ли е?Да сложа ли в сместа кварцова пясък или мраморен прах и какво количество?А,като разтапяте пластмасата - слагайте си маска на лицето,че изпаренията са по - отвратителни и от амоняк!Фло е прав,че този опит изисква по - спецялно обурудване!По добре да си бъркам бетоните,че по - малко пари!!!

фло [ Отговор ]
Re: Тротоарни плочи - рецепта
11-10-2010 - 22:47:49 IP/Host: ---.btc-net.bg
Регистриран: преди 2 години
Мнения: 2 856


Не ти го препоръчвам за занимание ,тъй като изпаренията,високите температури и хамалогията вредът на здравето!


Май не съм бил достатъчно убедителен в предупрежденията си тогава, почти преди месец! Както и да е,важното е ,че вече си здрав и с голям опит ! За белия цимент и бялата бетонна отливка:белият цимент е по-малко устойчив на външни атмосферни условия от портландцимента и затова ги смесвай двата в съотношение 1:1 и в количества,които ползваш и при сивия.Инертните материали- каменно брашно,мраморно брашно или мозайка също трябва да са бели на цвят! Ако не ти се вижда достатъчно бяло след изсъхване,може при следващото бъркало да добавиш 100-200 грама гасена вар,заедно с водата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-06 22:21 от фло.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
07-11-2010 - 10:55:17
Благодаря ти Фло.Но инертните матеряли - каменно,мраморно брашно и мозаика , да ги ползвам като заместител на обикновенната пясък и филц или просто да ги добавя като допълнение на сместа?И маи наистина съм чел между редовете като беше писъл,че пластмасата има отвратителни и вредни изпарения!Но пък се получи,за което се радвам и ти благодаря!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
07-11-2010 - 14:35:38
Quote
neno.penchev
Благодаря ти Фло.Но инертните матеряли - каменно,мраморно брашно и мозаика , да ги ползвам като заместител на обикновенната пясък и филц или просто да ги добавя като допълнение на сместа?И маи наистина съм чел между редовете като беше писъл,че пластмасата има отвратителни и вредни изпарения!Но пък се получи,за което се радвам и ти благодаря!

На мястото на пясъка - каменно брашно или мраморно брашно, а на мястото на филца-бяла мозайка № 2 или №4 по собствена преценка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход