Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
16-02-2011 - 18:33:53
Сатен -гипса е по-бавно втвърдяващ строителен гипс и ще свърши работа да имаш време да направиш отпечатък на плочката след като си го забъркал с вода и цимент.Този отпечатък после ще ползваш като калъп,който може да обмажеш с нещо и да пълниш с бетон и да вадиш копия на модела.Така се правеха калъпите преди да се измислят силиконите и разните пластмаси. Ако го усвоиш този начин на правене на гипсо-циментни отливки/калъпи/ можеш да си правиш най-различни оригинални модели на естествени камъни,тухли ,скулптурни глави и бюстове и даже цели капители и римски колони.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
16-02-2011 - 19:10:05
avatar
само дето още не си пуснал снимка на откраднатата от Гърция плочка, за да я видим каква е,че така те е "подпалила"

колкото до полиуретана и силикона - търсене, опити и пари на вятъра трябва да си предвидиш ... и то с години !!!
преди да стигнеш до решение - поне така беше ( и още е) при мен ... ето защо не разчитай, че някой ще ти "снесе" информация наготово.

ако е за любителско ползване, не си струва напрежението - помниш какво стана с топенето на пластмаса ...
сега пак ще е изгаряне - ама финансово

ето ти един ориентир за цена на форма за производство на изкуствен камък от показания на снимката модел

(и не забравяй, че това е цената за 1м2 , преди да мине океана - т.е. трябва да се предвиди и някой и друга пачка за транспорт, митници и т.н.)




Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-02-16 19:26 от rockwall.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 10:04:58
ROCKWALL ,подобна "РУСТИКА" съм си купил на 4лв. и като смятам май транспорта и т.н.т. излиза колкото е цената за квадрат!Ама такъв калъп,ще направя та ако щте и турско да стане.А,за пластмасата неми говори,че като се сетя само и... - жив се опекох - .ама и тя стана де! Щте пробвам с ГИПС-САТЕН. 10 плочки да изкарам от такъв калъп,пак е нещо.А,мисля ГИПСО-САТЕНЕНИЯ калъп да го армирам с тънка лозарска тел,мисля че,ще издържи повече.ФЛО,ти какво,ще кажеш - добре ли,ще е?А,за снимката ми дайте някъква Е.поща , че тук немога да ги качвам!Като се пребера след няколко дни,щте я снимам и ще ви я пратя,че сега несъм в нас.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 10:37:05
avatar
Пенчев,
що се връзваш на приказките на некой дека меша стиропор с цимент и си мисли че е хванал господ за шлифера.
С гипс качествени облицовки нема на напраишГледате снимки от чужди сайтове и не си и помисляте какви
са цените на тези форми.Кило материал за тези форми е от 40 доларес нагоре и то в Америка.За един метър
квадратен са нужни поне 25-30кг.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 11:10:28
Може да се армира с тел,рабицова мрежа за кокошарници и гълъбарници и т.н.
Като си правиш за калъпа формовъчната смес направи няколко проби за якост в пластмасови чашки от кафе,добре е и да има цимент в нея.Като ти е готов и заякнал калъпа го обмажи отвън и отвътре с разтопен пчелен восък и колофон на тънък филм или с разтопен пчелен восък и малко безир.Целта е да има филм,който да позволява лесно вадене на отливката и да не залепва за калъпа.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 15:38:03
Фло,това обмазване на калъпа преди всяко зареждане ли да го правя?С декофрина от олио,веро и вода дали няма да стане?Но - защо да го мажа и от вън?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 15:50:49
Само веднъж го обмазваш тънко ,като ти е готов калъпа!После преди всяко ползване мажиш с домашния декофрин. Декофрина е да не залепят калъпа и бетоновата смес пък първоначалното обмазване с този филм е да направи съвсем непропусклива структурата за вода.Поначало скулпторите като правят "негатив", както се казва това което искаш да направиш като калъп използват пчелен восък и колофон,понеже после може да се детайлизира като се добавят ако трябва допълнителни изрязвания и "фрактури" какъвто е термина и после лесно се отделя от гиса! Изпил съм много пиене в едно ателие на наш известен скулптор и съм гледал как става тая работа!*beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-17 15:52 от фло.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 17:48:02
avatar
Quote
neno.penchev
подобна "РУСТИКА" съм си купил на 4лв. и като смятам май транспорта и т.н.т. излиза колкото е цената за квадрат!Ама такъв калъп,ще направя та ако щте и турско да стане.

Ако форма за подобен модел намериш под 400 евро, наистина може да стане турско

Quote
complast
що се връзваш на приказките на некой ........ Гледате снимки от чужди сайтове и не си и помисляте какви
са цените на тези форми. Кило материал за тези форми е от 40 доларес нагоре и то в Америка.За един метър
квадратен са нужни поне 25-30кг.


complast , няма да ти отговарям, защото само си потвърдил това което аз казах - даже не разбрах какво да не ми се връзва, като ти си повторил това, което казах и аз.

Калъпите са скъпи! Не си заслужава, ако някой не мисли сериозно да се занимава с това, изобщо да се пробва

*xxx**xxx**xxx*


neno,
кажи за какво ти трябва калъп и колко квадратура мислиш да правиш и ще ти пратя един,
който не ползвам, за да си свършиш работата... ако не ти трябва за някоя поръчка от 300м2 де *drunk*


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2011-02-17 18:04 от rockwall.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 18:07:19
Добре,изтрих го и не търся шукарните беркщайнски калъпи за бетонни огради:}
Обаче това за господ и шлифера беше в моята градина и трябва да взема мерки,щото взе да ми става досаден тоя мангал!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-17 18:25 от фло.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 18:19:24
avatar
Фло, това за какво го написа - аз си изтрих обявата - поправи си и ти поста *drunk*,

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-17 18:20 от rockwall.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход