Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
25-12-2010 - 21:41:42
Виж това колега neno.penchev!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
26-12-2010 - 12:38:37
Фло,линка не бачка!!! Отказах се от машината за тухли!Вчера си направих калъп от водоустойчив шперплат и да ти кажа,получи се много хубава тухла!Ще си направя още десетина калъпа и като ги напалня 10пъти на ден,ще ми даде горе-долу същата производителност като малката машина за тухли!Обаче с този талаш направо ме прати в “А-група без топка“ - как става това чудо,този олекотен бетон с талаш?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
26-12-2010 - 12:46:27
Quote

Фло,линка не бачка!!! Отказах се от машината за тухли!Вчера си направих калъп от водоустойчив шперплат и да ти кажа,получи се много хубава тухла!Ще си направя още десетина калъпа и като ги напалня 10пъти на ден,ще ми даде горе-долу същата производителност като малката машина за тухли!Обаче с този талаш направо ме прати в “А-група без топка“ - как става това чудо,този олекотен бетон с талаш?
Ще ти изкарам напред темата,озаглавена дървобетон/арболит! Разгледай я!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
26-12-2010 - 13:14:21
Къде да я търся тази тема?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
26-12-2010 - 14:53:56
Quote
neno.penchev
Къде да я търся тази тема?

Нено под темата за тротоарните плочки е тази ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-12-2010 - 11:07:23
Фло,прости невежеството ми!!!! Този Арболит направо ме шашна с ТТ данните които си представил! Съжалявъм само,че във форума има наистина хора които само дрънкат,предполагат и гадаят - без да експериментират ,че даже и спорят!!!! Днес отивам за талаш,ще направя пробата и,ще доложа резултата във форума!Само с приказки нестава! “ Ами ако това - ами ако онова.....“ Има само един начин да се разбере! Ще забъркам матерялите по рецептата която си представил.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-12-2010 - 11:26:31
Виж това
Малка машинка от един калъп с вибромоторче,може и да е и за плътна тухла,когато е за лек бетон,т.е. без формите вътре в калъпа.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
29-12-2010 - 12:54:03
avatar
Честито Рождество

Фло, направо ме закла с тая последната джаджа *black eye*

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
29-12-2010 - 13:23:25
Quote
rockwall
Честито Рождество

Фло, направо ме закла с тая последната джаджа *black eye*
*drink1*Аз взех,че си направих това чудо! Купих си ръчен калъп/60лв/,като му използвам само външното тяло,без формите и му монтирах отстрани малък нов ,купешки ел.шмиргел/30лв/ без дисковете с две дебалансирани шайби ,от двете страни по една.Стана супер вибромотор.Ползвам тази"мечта на строителя" за експерименти и когато по някаква причина ми остане смес от голямата машина,понеже прави същия размер тухли.Тези от клипчето юнаци не са съвсем в час и като ги гледам как се пинкат,пълнят с шепи и как дигат калъпа нацяло с включена вибрация ,чак се ядосвам.Включва се за секунди,колкото да отлепи кълъпа от земята.Трябва да ти кажа,че производителността е много висока,работата не тежи,щото местиш едно леко желязо с ел.мотор през 3-4 сантиметра.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
30-12-2010 - 07:45:55
Фло,от къде го купи този калъп?Аз моя си го направих.25 на 25 на 15 с два кръгли отвора по 70мм. и като го напълна го слагам на вибратора за плочки!Но вибрирам малко повече тъй като нямам монтиран вибратор на калъпа!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход