Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 18:30:12
Така....момчета...големи са ви,ама приберете пишките от масата и се върнете на заглавието.Там ставаше дума за тротоарни плочи,а не са отливки на камъни.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 18:41:33
Точно за това си говорим! Колегата нено докарал от гръцко тротоарна плочка ,на която иска да направи калъп и да си отлее още няколко. Дотука добре,докато не се намеси майстора на колхозните огради с разни подмятания. Няколко пъти го предупреждавах да държи приличен и колегиален тон, ама то циганска работа,кво ти разбира?!Търпението свърши-ще му чукам канчето навсякъде!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 19:14:45
avatar
ФЛОООООО, *black eye* *drunk* *stop* спри се малко, че го почна без причина
(говоря за конкретния случай, а не по принцип .. аку мъ ръсбиръж)

и шлиферчето беше за мен и Господ ... :cry: :cry: :}



Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2011-02-17 19:40 от rockwall.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 19:23:53
avatar
neno penchev, може ли да кажеш най-после с какво точно се занимаваш или искаш да се занимаваш, за да знаем какви са бъдещите ти творчески планове

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 19:48:55
ROCKWALL,рустика с размери 49x19 и малко по различна от тази която си показал е - 4.02лв.за форма!!!!!! Какви са тези 400евро за форма дето ги казваш?Те от сребро да са пак няма да са толкова!Ако аз нещо несъм те разбрал правилно - извинявай!COMPLASTT,и теб нете разбирам!Как така за квадрат форми,ще отидат 25-30кг.формовъчен матерял?Извинявай ако и теб несъм разбрал!ROCKWALL,ще настилам около 18-20кв.на този етап от познанията ми не мисля още за бизнес!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 20:01:13
ROCKWALL,работя като лична охрана на небезизвестен бизнесмен вече 11г.и с това смятъм да продължавам докато не ме пребере оня от горе!Това с бетоните си е чисто хоби и за разтоварване на психиката а, е и доста забавно за мен да си правя сам това онова!Творческите ми възгледи за сега са на ниво хоби,но човек никога не знае!*beer**drunk*
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-02-2011 - 20:02:10
avatar
калъпите, за които говориш, най-вероятно са твърди и са черни или бели, нещо като това



а тези, за които аз ти говоря (и ............ пласт е чувал), са такива



разликата е огромна, но ако ти харесва твоя калъп - действай смело с него.

В мекия вариант, ако на оригиналния камък падне косъм, калъпът го копира и на всички копия има косъм - това не може да се случи при тези от 4 лева, но пък всяко нещо е с цената си.

Ако пуснеш снимка на гръцката плочка, може би ще успея да ти предложа по-евтин вариант за няколко калъпа
(но все пак няма да е 4 лева де)


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-17 20:06 от rockwall.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
18-02-2011 - 08:53:59
avatar
Quote
neno.penchev
ROCKWALL,рустика с размери 49x19 и малко по различна от тази която си показал е - 4.02лв.за форма!!!!!! Какви са тези 400евро за форма дето ги казваш?Те от сребро да са пак няма да са толкова!Ако аз нещо несъм те разбрал правилно - извинявай!COMPLASTT,и теб нете разбирам!Как така за квадрат форми,ще отидат 25-30кг.формовъчен матерял?Извинявай ако и теб несъм разбрал!ROCKWALL,ще настилам около 18-20кв.на този етап от познанията ми не мисля още за бизнес!
Не си разбрал правилно.Не става дума за формовъчен материал а за течен полиуретан с който да си направиш
калъп/виж картинката по-горе/.



Както виждаш няма нищо сложно!Проблема е че смолите са скъпи и тука не ги продават.А и да ги продават ТУКА/във форума/ никой няма да ти каже от къде да си купиш.Аз не знам тука да се продават,ако разбера ще ти пратя на лични.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-18 09:12 от complast.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
18-02-2011 - 11:11:35
avatar
USA, UK, CANADA, CHINA са възможни посоки ...

а за сложно - как ще има сложно smoking smiley - всичко е толкова просто ...

само дето на видеото не предупреждават, че ако не е този модел, тва синьото може и да си остане
върху венчето завинаги, а с него и парите, които си дал ...

също не казват и какво е това върху четката - може да е веро с машинно масло и сода за хляб,
може да е олио с оцет и чесън, може да е студенопресован зехтин - има различни предпочитания

Ето една весела снимка, която на купувача на черния материал излезе към 2000 евро за един опит



точно защото нямаше нищо сложно ...,
а този дето прави формите пък има даже завод с машини и роботи за стотици хиляди евро....
знае всичко за тези неща, ............е не точно за тези,
ама от същия материал ,........ е, не точно от същия материал, ама около него ....

и човекът каза че няма проблем --- не е сложно
пък не беше и българин ... че да лъже .....
пък беше и специалист, че чак и инженер химик , завършил естествено в чужбина ....
пък и фирмата-производител на материала е от най-известните химически фирми в света ....
пък и представителите им за западна страна увериха западен клиент, че материалът си е ОК ...
(не че са лъгали ,,,просто не е било нищо сложно и сигурно са се объркали малко)

и всичко си изглеждало наредено и супер НЕсложно ..... ама виж кво станало ... *xxx*

и някой, който си говорил ей така, че всичко си е от просто - по-просто, че до най-просто ...
се държи за главата ....

така е, изкуството иска жертви



за тези, които пропуснаха да прочетат надписа на снимката, го пиша отново

П Р О В А Л
Когато най-доброто на което си способен ПРОСТО не е достатъчно добро




Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 8 път(и).Последна редакция на 2011-02-18 11:43 от rockwall.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
18-02-2011 - 11:55:57
Кой ще ми каже оферта за калъпи ? имам идея от няколко месеца на сам , и искам да я реализирам а не ми се занимава със рязане на фаши,полиране и тк нт , защотото така и така вече става много сложно.Искам евтин материал като материала на Бунай или полските на Формтрайдинг ако е възможно и говоря за около 50 60 м2 като за начало .Става въпрос за 3 вида форми с различни размери но като цяло да могат да се съчетават заедно и всяко за себеси по отделно за тротоар. Някой ако прояви интерес да ми пише на лични или тук все ми е едно. просто искам по евтин материал за промишлено производство
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход