Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
22-01-2011 - 14:57:04
avatar
Дадох една рецепта в раздел саморазливна замазка - сподели ако я опиташ - при мен стана много добре!
Проблем ми е въздуха ,но ми доставиха една добавка и смятам да гланцирам изделието!
Ще се радвам ако някой опита и сподели....

Чест и почитание
Re: Тротоарни плочи - рецепта
23-01-2011 - 10:14:55
Благаодаря на фло и complast, за съветите. Аз ще поръчам плочките и ще ги взема преди да са (узрели) 10 - 15 дни след изработването, а ще ги редя, когато времето позволява. сега ще търся бетонконтакт. Да си пожелая успех.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
23-01-2011 - 10:34:06
Здравейте колеги.Моите плочки като ги редихме не правихме никаква подложна замазка,въпреки ,че на места имаше по няколко квадрата стара циментова замазка.Наслахме ситен пясък с дебелина 7-8см.,направихме му нивилация и след това трамбовахме добре.Плочките ги редихме плътно,защото от страни на плочката си има ограничител за размера на фугата.Фугирването го правихме само с чист ситен пясък като го правихме на две ръце,като втората ръка беше за доизкосоряване на фугирането.Чувъл съм,че някой фугирват само с кварцов пясъ,други правят съотношение / 2 части ситен пясък и 1 част цимент/ разбърква се на сухо и се настила в/у плочките като се замита с метла отатъка.При мен с чист пясък се получи много добре.По въпросните плочки минават и коли и джипове и няма проблем - неса мръднали!Според мен,наи - важното нещо за направата на качествен паркинг,алея....е - добре направена подложна настилка и кадърно наредени плочки.Но тук има много по компетентни участници които могат да кажат как е най - добре да се направи!Аз го направих така и съм доволен.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-02-2011 - 09:18:17
Здравейте колеги,какво става е вас,започнахте ли вече да бъркате кашите или още ви е студено? Вижте какво ми се върти в главата! Ако,сложа в направата за бетона ТОПЛА ВОДА дали няма да се ускори процеса на втвърдяване?Ако дрънкам глупости - несе смейте много!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-02-2011 - 15:05:25
Недей.Пробвал съм се да правя замазка с топла вода и ...не се получи.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-02-2011 - 15:40:43
avatar
Quote
neno.penchev
Здравейте колеги,какво става е вас,започнахте ли вече да бъркате кашите или още ви е студено? Вижте какво ми се върти в главата! Ако,сложа в направата за бетона ТОПЛА ВОДА дали няма да се ускори процеса на втвърдяване?Ако дрънкам глупости - несе смейте много!
Дори е препоръчително.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-02-2011 - 16:09:34
При мен замазката стана цялата на "паяжини" и след това се ронеше.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-02-2011 - 17:55:17
avatar
При студено време се препоръчва агрегатите/пясък и филц/ и водата да се подгреят.На колегата салвадор замаската не се е получила защото или е измръзнала или е била "постна".Замаските са тънки и при тях не се наблюдава ефекта на самозагряване характерен при изливането на монолитен бетон.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
14-02-2011 - 18:54:13
За момента ме интересува за бетоновите отливки дали,ще е добре!А , и за лятото дали ще е добре,защото като разтварям калциевия хлорид също доста се загрява водата, та ако сложа и топла вода дали няма да се засили ефекта за набиране на първоначалните якости на бетона?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
14-02-2011 - 19:26:19
Идеалната температура за направната вода на бетоновата смес е 20 градуса по Целзий.Специалисти твърдят,че всяка температурна горница от 18 градуса(+38,+48,+58 ) намалява проектната якостна характеристика с по 10 % на 28-я ден.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход