Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
30-12-2010 - 08:25:28
Quote
neno.penchev
Фло,от къде го купи този калъп?Аз моя си го направих.25 на 25 на 15 с два кръгли отвора по 70мм. и като го напълна го слагам на вибратора за плочки!Но вибрирам малко повече тъй като нямам монтиран вибратор на калъпа!

Като пообиколиш производителите на бетонни блокчета и от лаф на лаф ти казват от къде си поръчват калъпите,кой ,къде ги прави и т.н..Някои рецепти си обменяте,виждаш какво има на площадката-каменно брашно,какъв пясък ,цимент и други!Та моя го взех преди няколко години от такъв,дето освен,че произвеждаше блокчета и правеше калъпи от едно варненско село-Каменар ,до училището,срещу двор пълен с авточасти втора употреба!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
30-12-2010 - 16:36:53
avatar
Нено,
давам ти примерна рецепта за бетон/висока марка/ от който оправя моите оградни панели:
1.Пясък фракция 0-5 - 38кг
2.Филц фракция 5-15 - 35кг
3.Цимент - 20кг.
4.Вода - 8-9литра.
Това е рецептата ми за един панел който тежи около 100кг.
В твоя случай можеш да намалиш цимента/ако не ги продаваш/ с 5-6кг.Важно е да зпомниш,че
ситните материали /бентонит,каменно брашно,ситен пясък/ намаляват якостта на бетона.
Ако тухлите са ти кухи, ти е нужен ситен филц /4-8 или 5-15/.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-30 16:53 от complast.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
30-12-2010 - 17:21:58
Quote
complast
Важно е да зпомниш,че
ситните материали /бентонит,каменно брашно,ситен пясък/ намаляват якостта на бетона.
.

:]
Бентонита като название се отнася за вид хума,открита в находище край гр.Бентос! Най-популярното му приложение е като бистрител на вино и няма нищо общо с бетона!
А пък останалото твърдение,че ситните материали каменнобрашно и пясъка намалявали якостта на бетона,даже и не ми се коментира,толкова е погрешно! Сигурно не знаеш,че при най-яките бетони се използва микронизиран силиций!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
30-12-2010 - 17:32:40
Хайде прехвърляйте се в пиянската тема, стига с тези бетони. За сведение най якото "бетониране" изобщо не става с бетон.*drink1*
Re: Тротоарни плочи - рецепта
30-12-2010 - 19:49:52
avatar
Quote
фло
Quote
complast
Важно е да зпомниш,че
ситните материали /бентонит,каменно брашно,ситен пясък/ намаляват якостта на бетона.
.

:]
Бентонита като название се отнася за вид хума,открита в находище край гр.Бентос! Най-популярното му приложение е като бистрител на вино и няма нищо общо с бетона!
А пък останалото твърдение,че ситните материали каменнобрашно и пясъка намалявали якостта на бетона,даже и не ми се коментира,толкова е погрешно! Сигурно не знаеш,че при най-яките бетони се използва микронизиран силиций!
Пак бъркаш приятелю,
бентонита е техническото наименование на калта/глината/ и е съставка на лепилата за плочки/теразид,церазид и пр./
По отношение на гранулометричния състав на бетоните намам намерение/и нерви/ да те просвещавам-така,че сипвай каменно брашно и пълней ,за сметка на копувачите.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
30-12-2010 - 20:17:15
Абе ти къде си виждал в бетонова смес да слагат бентонит?Въобще виждал ли си бентонит?Не си,щото в Беркщайн няма и къде да го видиш!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
30-12-2010 - 21:04:02
avatar
Строителните лепила/пак ти го повтарям / са със бентонит /глина/.А дали съм виждал бентонит само ще ти кажа,че
доста съм работил по сондите и съм намаал стотици тонове бентонит в дупките/а сега питай-защо/.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
30-12-2010 - 22:33:40
Quote
complast
Строителните лепила/пак ти го повтарям / са със бентонит /глина/.А дали съм виждал бентонит само ще ти кажа,че
доста съм работил по сондите и съм намаал стотици тонове бентонит в дупките/а сега питай-защо/.

Какво е бетон и какво е строително лепило ,явно за тебе няма разлика!
Къде си чувал или виждал в бетонова смес/така се нарича невтвърдения бетон / някой някъде по света да слага бентонит(хума/глина)?

При сондажите бентонита се смесва с вода за получаване на промивна течност във вид на суспензия и пак няма нищо общо с бетона!Май не си разбрал защо си маал!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-30 23:00 от фло.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
05-01-2011 - 21:03:53
avatar
O Santa Simplicitas

Фло, моите съболезнования за спора, в който си се озовал - той няма край, смисъл и резултат

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-05 21:04 от rockwall.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
06-01-2011 - 09:21:00
avatar
Quote
rockwall
O Santa Simplicitas

Фло, моите съболезнования за спора, в който си се озовал - той няма край, смисъл и резултат
Пак си закъсал с продажбите!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход