Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
12-06-2010 - 22:01:19
луди ли сте какво не и харесвате на къщата? същата е като на проекта. като се пооправи наоколо терена, като се сложат настилки,като се мушне по някои чемширец тук таме и ще стане даже по красива. дори е по функционална без тези скосове на горния етаж
Re: Започвам да строя....пак
12-06-2010 - 23:04:57
Оригиналът е вероятно за дървено-скелетна къща.Може да са 1:1,ама и архитектът според мен правилно е решил,че няма особен смисъл.Резултатът е повече от приличен.
Re: Започвам да строя....пак
13-06-2010 - 17:19:11
За тези скосове не съм съгласен.Къщата е на два етажа и няма тераси или поне не видях. Да ме прощава собственика обаче на такива къщи им викаме травопости,надявам се разбираш защо е било по добре да остане скоса.А относно строителя мисля че се е постарал/не виждам лястовици на прозорците след като сте ги обръщали?/ но нали затова човек си плаща!*yes*
Re: Започвам да строя....пак
13-06-2010 - 18:03:02
stenmark: Предишната ми къща имаше тераса на втория етаж, но съм излизал на нея 5 пъти за 7 години. Би ли публикувал снимка на твоята къща за сравнение. Стана ми интересно, явно си архитект или поне отявлен естет.
Re: Започвам да строя....пак
13-06-2010 - 18:45:20
Моята къща в момента е в строеж и е на един етаж.Аз харесвам повече разлятите къщи.Пример парцела ми е 450кв.и къщата с верандата са 134кв. макар че остава малък двор.Това за естета незнам намек ли е?
Re: Започвам да строя....пак
13-06-2010 - 21:47:13
Пак ли започнахте с трафопостите...оставете тая работа.
Re: Започвам да строя....пак
13-06-2010 - 22:05:17
Травопости мравопости ама по добре така от колкото като станеш от леглото да си исхакаш главата в тавана. Така както е на проекта става по скоро за вила където да се ходи събота и неделя. Представяте ли си как ще изглежда това пространство от вътре? ми то няма къде един гардероб да сложиш. Гълъби ли ще отгеждат там?
Re: Започвам да строя....пак
13-06-2010 - 22:59:49
Тръшнах се да спя и ме нападна мисъл!
Едни вдигат къщи, а други блъскат по клавиатурата!
Re: Започвам да строя....пак
13-06-2010 - 23:03:23
avatar
Как пък все ми се случва траФопости да строя-не знам.:]
Може и да има недостатъци проекта,но то идеални такива няма и при всички случаи е по добър от недомислиците на новото строителство като тристаен 65м2 с 20 % общи части например.
Както и Naughti е казал по-горе,проекта е съобразен с бюджета и според мен напълно покрива нуждите на едно младо семейство-горе има 3 спални(всички са по-големи от по 20 м2) и баня,а долу са хол,дневен тракт с кухня,баня,техническо и гараж.Но на вкус и цвет товарищи нет...
Geto,за мен по-добро от каменната вата няма(ще се прави такава на строеж №3 от другата седмица),но всичко е бюджет и надморска височина-едната къща е на 700,а другата на 1300 м н.в.
Цялата топлоизолационна система излезе към 50 лв/м2,като се има предвид,че Неопора е на "BASF"(почти 2 пъти по-скъп е от другите),мазилката е силиконова влачена с 2 мм структура и са изолирани и колоните и терасата отдолу.
Ведно с 30 см Итонг ,изолирани подове и троен стъклопакет с К стъкло няма да имат проблеми със студ и пек.
Gogol,вярно е това за гореното масло,но тук се търсеше цвят палисандър.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
13-06-2010 - 23:53:00
Quote
markk

Цялата топлоизолационна система излезе към 50 лв/м2,като се има предвид,че Неопора е на "BASF"(почти 2 пъти по-скъп е от другите),.
*xxx*
Затуй опявам аз от сума време да си слагате изолацията в средата на зида или да си зидате с тухли от лек термоизолационен бетон /полистиролбетон или дървобетон/ама кой да чуе*book*За 50 лв. на кв.м.дето излиза тази система могат да се направят стените,да се измаже, да се сложи отвътре и гипскартона до напълно завършен вид и майстора да вземе и 20 лв.на квадрат от тях даже.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход