Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
07-05-2010 - 22:40:15
Любо...нещо и нямам доверие на тая таблица с грамовете и нютоните...

[personal.cityu.edu.hk]
Re: Започвам да строя....пак
07-05-2010 - 23:45:08
Quote
Любо


Крайните стойности ни ориентират за пределните изменения в нашите условия:
По налягане ~7360Ра
По концентрация ~ 50g/m3

.

Нещо ме смути в тия крайни стойности на налягането и свалих барометъра да го кьоря от близо! Показва атмосферното налягане в хектопаскали и милиметри живачен стълб.Най -високото налягане в хектопаскали на скалата е 1070,съответно 805 мм.живачен стълб! В момента е 1030 хекто паскала и 772 мм.ж.ст.
Атмосферното налягане се посочва в хектопаскали (1 hPa = 100 Pa).



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-07 23:48 от фло.
Re: Започвам да строя....пак
08-05-2010 - 13:04:22
Момчета,
Нямам никакви причини да Ви подвеждам.
Напротив, търся "здрава" основа за да си изясня сам тези, доскоро съвсем непознати ми проблеми.
Фло,
Атмосферното налягане играе, когато ти изпуска гумата на колата, спада балона на детето, духа вятър, не тегли комина и под., свързани с движение на въздуха.
Тук говорим за налягане на водните пари (вероятно недокрай ясното ми "парциално налягане" ) - неговите разлики са движещата сила за движение на парите, също както температурните разлики при топлопреминаването.
Приведените стойности са от руски източник, но поне за налягането ги има и в нашата Наредба №7, Прил. 6, Табл.2, За концентрацията не съм сигурен и не ми се рови сега - имам ги на хартия.

П.П. Въпросното Приложение изцяло е посветено на дискутирания проблем и Методиката за изчислителна проверка:
Приложение № 6 към чл. 18, ал. 3 и чл. 20, ал. 4
Изчисляване на ограждащите конструкции и елементи на влажностен режим (евентуален кондензационен пад)


П.П.2 Салвадор,
Доколкото се ориентирах набързо в твоя линк (благодаря - интересен е), на последната графика гледам същите или почти числа за налягането.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-08 16:14 от Любо.
Re: Започвам да строя....пак
08-05-2010 - 16:53:22
,,,,,,,,,,,,,,,
4.1.1 Summer

Moisture transfer through walls in summer is usually negligible because the actual moisture transfer rate is quite small and the corresponding heat gain is hardly significant.



4.1.2 Winter

During cold weather, vapour pressure inside a building is usually higher than that outside. The difference in vapour pressure leads to moisture diffusion through the walls from inside to outside (Figure 1). The result is the general increase in thermal conductance of each wall element and hence the overall U value. In case of the presence of thermal insulation at the wall, the insulation may be permanently damaged in addition to its reduction in effective.

Сега да вземе и да го преведе ...:]
Re: Започвам да строя....пак
08-05-2010 - 18:36:55
Фло,
Не разбрах поредната веселба ( :] ).
Не вярвам да не можеш да си го преведеш (поне автоматично).
А по същество, дори и елементарен, материалът пояснява някои неща за ДИФУЗИЯТА, която ти (за разлика от мен) считаш за невъзможна, както и за възможните негативни ефекти..
Защо Салвадор ни е препоръчал материал на специалист от Хонг Конг нямам представа, но повярвай аз нямам нищо общо с китаеца. Просто съм ЧЕЛ същото от др. автори и на 100% приемам твърденията на въпросния CHAN Lok Shun Apple.
Re: Започвам да строя....пак
08-05-2010 - 18:37:45
През студените дни,налягането на парите вътре в сградата е обикновено по-високо,в сравнение с това отвън.Разликата в наляганията води до дифузия (преминаване) на влага през стените в посока от вътре навън.(фигура 1),
Резултатът е общо покачване на топлопроводимоста на всеки отделен елемент на стените и от там общата стойност на U (на цялата стена)
В случай,че има изолация на стената,освен намаляването на ефективноста и,тя може да бъде необратимо повредена.

Това е преводът за "зимата".За да се избегне описаното явление,се слагат паропреградите.
Нещо подобно и тук:

[insulationinfo.org]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-08 18:42 от salvador.
Re: Започвам да строя....пак
08-05-2010 - 20:44:17
Ами веселото е,че лятото дифузията била нищожна пише човека а за през зимата прави известни предположения!Или не е нещо дето да му се кахърим особено и да хвърляме едни пари за паропрегради.Теоритично е възможно да имаме разлика в налягането вънка-вътре през зимата,на практика обаче не е така,даже бих оспорил тезата,че през зимата в къщата налягането е по-високо от навън заради температурата.По-високата температура ,води до по-ниско налягане!
Re: Започвам да строя....пак
08-05-2010 - 20:51:29
Напротив...много ясно е описан механизма на преминаване на влагата през стените и от това следва къде да се слагат паропреградите.А именно-отвътре.
Re: Започвам да строя....пак
08-05-2010 - 21:35:57
Quote
salvador
Напротив...много ясно е описан механизма на преминаване на влагата през стените и от това следва къде да се слагат паропреградите.А именно-отвътре.
Това с паропреградите сигурно си има значение за помещения като СПА и помещения с басейни и вани с гореща вода-за нормалното и ежедневно битуване в жилищна сграда си е екстравагантен излишък!Ненужен харч!
Re: Започвам да строя....пак
08-05-2010 - 21:53:39
Зависи на каква изолационна система си се спрял.Ако отвън е облечено всичко със стиропор,няма смисъл от пароизолацията.Тя стената е запечатана.
Но ако опираш в неизолирана външна стена или имаш дъвена конструкция,последиците от спестената паропреграда няма да ти харесат.Виждал съм го доста пъти по щатско.Много честа грешка е да се спести паропреградата към неизолирана външна стена.И последиците са винаги едни и същи-адски конденз в изолацията,мухъл и разпадаща се вата.Това не е теория...виждал съм го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход