Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
08-05-2010 - 22:08:23
И аз веднъж да не се съглася с г-н Фло. Паробариерата е един от основните елементи на къщите с дървено-скелетна конструкция използващи минерална вата за изолация. В билдинг кодовете е упоменато дебелината и, широчината на застъпване, и начина на захващане към към гредовата конструкция. Колкото и да не се харесва на някой хора, предназначението и е да херметизира къщата от външните елементи. Всички изпарения които се получават при готвене, пране, къпане и пр. се извеждат чрез вентилация. Без нея само за един два сезона мухъла започва да расте по гипсокартона.
Re: Започвам да строя....пак
08-05-2010 - 22:28:47
Quote
Nasko.Stoykov
И аз веднъж да не се съглася с г-н Фло. Паробариерата е един от основните елементи на къщите с дървено-скелетна конструкция използващи минерална вата за изолация. В билдинг кодовете е упоменато дебелината и, широчината на застъпване, и начина на захващане към към гредовата конструкция. Колкото и да не се харесва на някой хора, предназначението и е да херметизира къщата от външните елементи. Всички изпарения които се получават при готвене, пране, къпане и пр. се извеждат чрез вентилация. Без нея само за един два сезона мухъла започва да расте по гипсокартона.
Аз пък съм съгласен с Вас*drink1*уважаеми колега с малката уговорка,че всичко това се отнася до дървените къщи или такива с дървена скелетна конструкция и причината е,че дървения материал поначало има съдържание на структурна/ Клетъчна/ вода и точно това е дифузията-свърването на еднакви състави до изравняване на концентрацията им. Тука някои колеги имат погрешното разбиране,че дифузията е само проникване,а то е проникване/движение/ заради изравняване на концентрацията на две зони с еднакъв или сходен химичен състав,като в случая говорим за вода!
Re: Започвам да строя....пак
08-05-2010 - 23:33:11
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
И аз веднъж да не се съглася с г-н Фло. Паробариерата е един от основните елементи на къщите с дървено-скелетна конструкция използващи минерална вата за изолация. В билдинг кодовете е упоменато дебелината и, широчината на застъпване, и начина на захващане към към гредовата конструкция. Колкото и да не се харесва на някой хора, предназначението и е да херметизира къщата от външните елементи. Всички изпарения които се получават при готвене, пране, къпане и пр. се извеждат чрез вентилация. Без нея само за един два сезона мухъла започва да расте по гипсокартона.
Quote
фло
Аз пък съм съгласен с Вас*drink1*уважаеми колега с малката уговорка,че всичко това се отнася до дървените къщи или такива с дървена скелетна конструкция и причината е,че дървения материал поначало има съдържание на структурна/ Клетъчна/ вода и точно това е дифузията-свърването на еднакви състави до изравняване на концентрацията им. Тука някои колеги имат погрешното разбиране,че дифузията е само проникване,а то е проникване/движение/ заради изравняване на концентрацията на две зони с еднакъв или сходен химичен състав,като в случая говорим за вода!

*ok**bow*
Re: Започвам да строя....пак
08-05-2010 - 23:40:57
Ама то и с неизолираната външна стена е същото.И там трябва да се отдели топлия влажен въздух от стената...иначе точката на оросяване пак ще е където не трябва.При наличие на външна изолация тоя проблем не стои...стената си е топла.Просто при тухлената стена ще е по-слабо изразен проблема заради слабата и паропропускливост по принцип.Инерцията отделно.Ама ако се задържи температурата навън по-ниска за продължително време..проблемът ще се прояви.
Re: Започвам да строя....пак
09-05-2010 - 00:36:09
Quote
salvador
Зависи на каква изолационна система си се спрял.Ако отвън е облечено всичко със стиропор,няма смисъл от пароизолацията.Тя стената е запечатана..

Салвадор,
Вероятно за всички практически случаи съгласен с горното. Това "запечатана" не е съвсем точно.
Стиропорът е сравнително паропропусклив, което позволява на парите, достигнали да него през останалата част на стената да се разсеят навън. От друга страна, поддържайки вътрешната част по-топла, позволява дори и по-високи концентрации на пари да не кондензират - да не се допрат ( пресекат) линиите на картинката от първия линк.
На фиг.2 горната (пунктирна) линия остава по-високо в цялата стена - тя най-общо следва температурата. В Наредбата го има нарисуван и този случай.
Ако стиропорът се замени с по-непропускливия Фибран отвън става по-рисково.

П.П. Писали сте бързо. Ако се опитваме да дадем пълно определение за дифузията, обезателно трябва да упоменем необходимостта от пропускливата среда, за което всъщност и дискутираме тук.
Без такава пропускливост (например наличие на паропреграда) дифузията е значително затруднена.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-09 00:45 от Любо.
Re: Започвам да строя....пак
09-05-2010 - 00:52:51
Re: Започвам да строя....пак
09-05-2010 - 08:29:43
В щатите използват за означаване коефициента на паропропускливост единицата perm.Може и в БГ да се ползва,ама не съм я срещал.Всичко с perm <1 се класифициа като паропреграда и според условията може да се използва за такава.Тая картинка съм я пускал и преди тук:

Re: Започвам да строя....пак
09-05-2010 - 08:55:34
За дървените къщи съм съгласен,че трябва паропреграда.Обаче,от какъв зор влажния въздух ще се муа в стените при сума ти съпротивления на стенните материали,вместо да мине през дупките ,като прозорци врати и т.н. и да дифундира в атмосферата без никакво усилие?Все едно Любо да излиза от дома си с кирка в ръка и да кърти тухлите за да мине през стената вместо през вратата:]Теоритично е възможно,даже може да се илюстрира и с формули!
Re: Започвам да строя....пак
09-05-2010 - 16:01:49
avatar
Quote
фло
За дървените къщи съм съгласен,че трябва паропреграда...

Трябва САМО когато се прави някаква окачена фасада - ламперия, или както сега се казва - сайдинг или подобно. Когато се завършва, напр. с EPS или XPS - няма никаква нужда от паромембрана отвън. Друг е въпроса и че няма как да се монтира...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Започвам да строя....пак
09-05-2010 - 18:53:17
Аз мисля да прекратя участието си тук.
Марк ни допусна да дискутираме, защото се започна от изолация на ДЪРВЕН ПОКРИВ, бих казал доста разпространен и у нас, не само в САЩ. Респективно изводите на тамошния развой съвсем резонни и за нас.
С активните опоненти съм свикнал и ми е досадно да се повтарям, без да има някакви нови доводи.
Който се интересува, може да погледне:Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
Там от 4-та страница нататък преди 2 год. съм се "изложил" достатъчно по последната дискусия.

П.П. Новото за "лъчистата" ТИ беше интересно, но заглъхна.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход