Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
13-07-2010 - 18:45:28
Quote
IvanR
. Доколкото за липсата на информация си отговори сам!

Не мога да си отговоря! Поначало имам чувството,че постоянно страдам от такава липса!Например сега ми трябва интернет адрес, откъдето да изтегля Протокол обр.2 от Прилжение 2 към чл.7 ал.3! А, де! Ако имаш желание помагай!
Re: Започвам да строя....пак
13-07-2010 - 20:08:51
Фло, уточни за кой закон става на въпрос
Re: Започвам да строя....пак
13-07-2010 - 20:35:18
Линк за Фло:

[www.build.bg] <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<,

*ok* погледни нагоре



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-13 22:35 от naughty.
Re: Започвам да строя....пак
13-07-2010 - 21:04:32
Quote
bulhomes
Фло, уточни за кой закон става на въпрос

Там е работата,че и аз още не мога да се ориентирам! Това са го искали бюрократите от моя човек ,изпратен да извади разрешително за строеж с думите:" Виж в нета Приложение 2 къч чл.7 ал.3 образец2" върнали са го и толкова! Да си изтеглел формуляра от нета, да си го попълнел и тъй да им отиде!Много услужлива и скопосна общинска администрация си имаме! Подозирам,че става въпрос за Наредба 3/2003 на МРРБ!Още нещо ме вбесява!Искат ми,понеже нямам договор със строителен надзор,защото обекта е кат.5 да им представя нотариално заверен договор със строителния техник! Нотариално заверен!Представяш ли си бюрократична наглост и своеволие!Аз идеята я знам каква е!Да се гушка от рушвети ,щото като снесеш 5-6 хилки на надзора и всичко си върви по канала и всички ще са доволни освен собственика в крайна сметка!

п.с.Наредба № 3/2003 за съставяне на актове и протоколи по време на строителството



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-13 21:16 от фло.
Re: Започвам да строя....пак
13-07-2010 - 22:23:39
avatar
Quote
фло
Quote
bulhomes
Фло, уточни за кой закон става на въпрос

Там е работата,че и аз още не мога да се ориентирам! Това са го искали бюрократите от моя човек ,изпратен да извади разрешително за строеж с думите:" Виж в нета Приложение 2 къч чл.7 ал.3 образец2" върнали са го и толкова! Да си изтеглел формуляра от нета, да си го попълнел и тъй да им отиде!Много услужлива и скопосна общинска администрация си имаме! Подозирам,че става въпрос за Наредба 3/2003 на МРРБ!Още нещо ме вбесява!Искат ми,понеже нямам договор със строителен надзор,защото обекта е кат.5 да им представя нотариално заверен договор със строителния техник! Нотариално заверен!Представяш ли си бюрократична наглост и своеволие!Аз идеята я знам каква е!Да се гушка от рушвети ,щото като снесеш 5-6 хилки на надзора и всичко си върви по канала и всички ще са доволни освен собственика в крайна сметка!

п.с.Наредба № 3/2003 за съставяне на актове и протоколи по време на строителството

Фло, сподели коя е общината.Да ги подгреем да попрочетат.
Миналата седмица се изнесе една показна лекция на община Годеч по ЗУТ.
Костинброд имаха подобно обучение по трудния начин.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Започвам да строя....пак
13-07-2010 - 22:30:47
Фло ако отворим тема за безхаберието, наглостта и нежеланието за работа на държавната бюрокрация в България за кратко време ще се преизпълни... Докато ако пуснем обратната - за бързо и акуратно свършена работа от държавен служител - едва ли.

Може би и ние сме си виновни за това. Исках среща с кмета по подобен въпрос. На другия ден въпроса ми беше решен и архитекта ми се обажда - изтегли си молбата, защото зависим от тях и не е хубаво да се караме. Сега ме е яд, че го послушах. Няма кой и как да ги накара да работят.
Re: Започвам да строя....пак
13-07-2010 - 22:34:21
горе ти пратих линк, цукни на него!
Re: Започвам да строя....пак
13-07-2010 - 22:47:33
Quote
naughty
Линк за Фло:

[www.build.bg] <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<,

*ok* погледни нагоре

Горещи благодарности колега!Оставам задължен!*bow*Намерих го благодарение на твоята помощ! Нарича се:
"Протокол за откриване на строителна площадка и определяне на строителна линия и ниво на строежа"
Няколко страници е!В сила от 2004 с последна промяна 2006г.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-13 23:23 от фло.
Re: Започвам да строя....пак
13-07-2010 - 22:58:07
Quote
bulhomes
Фло ако отворим тема за безхаберието, наглостта и нежеланието за работа на държавната бюрокрация в България за кратко време ще се преизпълни... Докато ако пуснем обратната - за бързо и акуратно свършена работа от държавен служител - едва ли.

Може би и ние сме си виновни за това. Исках среща с кмета по подобен въпрос. На другия ден въпроса ми беше решен и архитекта ми се обажда - изтегли си молбата, защото зависим от тях и не е хубаво да се караме. Сега ме е яд, че го послушах. Няма кой и как да ги накара да работят.

Напълно съм съгласен с втората част от коментара ти.

Не искам да ви скандализирам, но лично аз смятам, че за повечето проблеми с администрацията и не дотам ефективната и работа сме виновни ние редовите граждани. Вие не знаете що е туй бюрокрация. Но и не си давате сметка за манталитета нашенски който винаги иска да заобиколи закон и правила, да мине пръв и за това без някой да му иска бута рушвет и корумпира и най-свестния чиновник. Защо аз можах да построя къща без никакви връзки, без да дам 1 ст. рушвет, като на всякъде срещах само усмивки, разбиране и едно изключително топло отношение. Но не, нашенецът нали е съвършен застава на гишето с ругатня на уста или мазен рушвет в ръка. Защо не пробвате тази умни похвати някъде в Америка или З. Европа, а?

Разбира се, горенаписаното НЕ се отнася до пишещите тукwinking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Започвам да строя....пак
26-07-2010 - 09:46:41
Quote
markk
С мазилка-силиконова.

Имам питане: Кои са адресите на изграденото от теб? Искам да видя, да пипна и да питам за продукта ти, пък може след това и оферта да ти поискам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход