Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2010 - 00:34:50
avatar
Ватата е вече на фасадата.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2010 - 00:36:15
avatar
Шпакловано.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2010 - 00:37:55
avatar
С мазилка-силиконова.


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2010 - 00:46:39
Колега markk ,имам един въпрос,който живо ме интересува по принцип!
Като ми откриваха строителната линия на обекта,геодезистите казаха,че точността на забиване на колчетата при отстоянията е 3 мм. и линията между тях представлява външната страна на зида на къщата.Тоест разполагането на зида от външна страна е с точност 3 мм.казано по друг начин,та въпроса ми е как ще се вложиш в линията като тя излиза с тази вата и външната мазилка поне 25 см навън?Това накрая като ти го замерят при проверката за разрешително за ползване няма ли да представлява проблем или това е несъществено притеснение?
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2010 - 01:33:24
avatar
Доколкото знам,това са изисквания за отстояния на зида при груб строеж.
Иначе не мога да си обясня с последните промени по изискванията за енергийна ефективност на сградите и факта ,че досегашните дебелини на изолацията не ги покриват,как би се отразило на отстоянията едно увеличение с 5 см.-тогава всички,които са на границата на изискванията за минимални отстояния от съседните сгради биха се оказали незаконни.
В конкретния случай отстоянията са над минимално изискуемите ,а и да не са-никой не би тръгнал да ти търси сметка защо си си направил такава дебела изолация,камо ли да те карат да я махаш.
Нали постоянно говорят за енергийна ефективност,че даже я и финансират-те им.smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2010 - 09:02:48
Извинявам се за намесата, но във визата за проектиране са посочени разтоянията м/у регулационните линии и външния габарит на сградата. Същото се отнася и за Нкорниз. Друг е въпроса, че геод. замерване за вписване на сградата в кадастъра се прави о/о Протокол 14.
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2010 - 11:55:24
Quote
IvanR
Извинявам се за намесата, но във визата за проектиране са посочени разтоянията м/у регулационните линии и външния габарит на сградата. Същото се отнася и за Нкорниз. Друг е въпроса, че геод. замерване за вписване на сградата в кадастъра се прави о/о Протокол 14.

Добре,че се намесваш,щото нещо не ни стига информацията! Как ще се отрази на протокол 14 разликата в размера на габарита увеличена с изолацията? Това о/о окомерен обмер ли да се разбира?
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2010 - 13:03:34
Quote
фло
Quote
IvanR
Извинявам се за намесата, но във визата за проектиране са посочени разтоянията м/у регулационните линии и външния габарит на сградата. Същото се отнася и за Нкорниз. Друг е въпроса, че геод. замерване за вписване на сградата в кадастъра се прави о/о Протокол 14.

Добре,че се намесваш,щото нещо не ни стига информацията! Как ще се отрази на протокол 14 разликата в размера на габарита увеличена с изолацията? Това о/о окомерен обмер ли да се разбира?

Благодаря за "добронамерения" тон! Няма да се отрази никак, но такава е законовата уредба, а това че не се спазва в повечето случаи е друг въпрос. О/о- около. Доколкото за липсата на информация си отговори сам!
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2010 - 19:00:48
Ако тогава да попитам по проект отстоянията са ми 3метра но аз съм ги увеличил на 4м.т.е. надвишава това проблем ли е?Строителната линия не съм викал геодезисти,аз съм си разчертавал.В общината мина/връзки/
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2010 - 22:09:59
stenmark...пред теб не стоят тия проблеми,дето и дискутират тука с милиметрите изолация.Така или иначе,никой няма да те проверява.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход