Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прецакване

Публикувано от cubcubcub 
Прецакване
05-08-2012 - 17:43:47
Яко се прецаках.
Обадих се на телефон от тези залепените обяви. Бояджийски услуги. Говорим си по телефона. Питам за цени. Трябва да видя обекта. Дойде, видя и ме пита колко квадрата е. 300 м/2. А прозорците? Около 35 м/2 му казвам.
Отсича: 360 лв.
Питам 360 лв за какво?
Казва, за грундиране и за още 2 ръце.
Площта за измазване са 4 страни х11 м ширина х 7 м височина. Питам го пак, а той ми казва , 1,20 лв на квадрат - сега цената била такава. ОК.
Видя , че има на 2-3 места за шпакловане. Било бонус. Заведе ме в магазина - трябва това, това ,това, тониране на фасадна боя - ОК.
500 лв сметка. Дойде вчера за шпаклова дупките. Питам го, че е много грубо и след това трябва много да шкури. Казва, аз така работя, да е здраво.
Питам го няма ли поне стълба, отгоре над плочите за терасите , как? Имал специални телескопи и не било проблем.
Днес сутринта идва с две деца по 15-17 години. Започнаха да облепват прозорците - виждам, че не могат и им показвам. Питам го тези деца какви са - довел съм ги само малко да ми помагат. 2 часа облепване, найлони - 2/3 от къщата със съпругата я облепихме. Грундира две стени. Имало технологично време 2 часа за изчакване.
Имах работа и излезнах с колата. Жена ми ми се обажда и вика - ела да видиш какво правят - боядистват отдолу, отсредата , където им падне. Връщам се - трагедия. Дал на децата по едно мече - те горките станали като великденски яйца. Сачака отгоре станал като калинка. По вертикалните тръби на улуците боя, подпрозоръчните от врачански камък в боя, по стъклата боя. Терасите с терикот бяха покрити с найлон и картон, найлона се отментал отдолу боя. Гледам една бака от 15 л боя свършила - измазали 50-тина квадрата без да разреждат, повтаря , потретват .....
Викам му , какво правите? Създаваш ми повече проблеми отколкото полза от боядисването.
Бил любител бояджия и толкова могъл. Как бе, нали си работил в София, Банкя, Холандия (сам ми казваше - не съм го питал) ? Еми ние си тръгваме, защото виждам , че не става - дай ми сто лева. За какво да ти дам 100 лв? Съпугата и баща ми съжалиха децата и им дадоха 60 лв.
Представя се за Росен. Действието - Пазарджик.
Re: Прецакване
05-08-2012 - 21:59:31
avatar
Сори за неприятностите.
Има много такива като този.
Но не е яко прецакването.
Какво чудеса са ми разказвали наши клиенти, които са изгоряли с по над 20 бона от майстори.
Re: Прецакване
06-08-2012 - 13:00:06
avatar
Ами казвайте ги тия неща бе хора.....Нали затова сме тук във форума - да става лакърдия,а и за да няма такива трагедии след това....

Чест и почитание
Re: Прецакване
06-08-2012 - 17:55:23
avatar
Quote
gogol
Ами казвайте ги тия неща бе хора.....Нали затова сме тук във форума - да става лакърдия,а и за да няма такива трагедии след това....

Да , хубаво е и телефоните да се знаят за сравнение.
Re: Прецакване
06-08-2012 - 20:45:16
Quote
personall

Да , хубаво е и телефоните да се знаят за сравнение.


От опит с покрива има нещо като неформална група с различни тел.номера и безплатни сайтчета, които са свързани като сиамски близнаци.

Появил се е и в нета.

ШПАКЛОВКА - 3лв/кв.м, боядисване - 2лв/кв.м, колоркидна шпакловка, вътрешна изолация и други услуги, гаранция за качество 0886/734607

[www.ourbg.org]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-08-06 20:48 от cubcubcub.
Re: Прецакване
16-08-2012 - 19:36:56
Quote
personall
Сори за неприятностите.
Има много такива като този.
Но не е яко прецакването.
Какво чудеса са ми разказвали наши клиенти, които са изгоряли с по над 20 бона от майстори.

да съгласен съм с колегата не си се овътрил много,но другия път гледай и внимавай какво късаш.
Re: Прецакване
22-01-2013 - 11:05:50
Някой ден -(майстора) ще си намери Майстора *black eye*
Re: Прецакване
28-01-2013 - 13:08:28
При цена на услугата 360лв. трябва двама човека да свършат работата за два дни. За да е качествена. Ако им отнеме повече от три - не им излиза сметката. Следващия път като се договаряте за цена питайте за срока на изпълнение, ако ви се види, че е много кратък да ви обяснят как си го представят, че ще стане и то качествено. Трябва да ви убедят, че е възможно. Ако ви се види дълъг и ще изкарат малко пари на ден значи, че се предполага ниско качество на услугата.
Евтино и качествено може да стане само и единствено при оптимизиране на времето за извършване на услугата, а не като се плащат ниски надници.
Важи не само за боядисване, а за всички услуги.
Конкретно за твоя случай е възможно ако не влзиза облепване и скеле, възможно е да се работи по цялата площ, всичко се боядисва в един цвят и се работи с машина за боядисване. Тогава евентуално може да се направи организация услугата да се свърши за два дни от двама човека, майсторът ще вземе 100лв. на ден, помощникът 50, 30лв. отиват за машината. Естествено това не е цена на фирма, по-скоро е сметка на себестойността на работата без включени административни и други разходи.
В твоя случай трябваше да напишеш преди да се спазариш за да разбереш, че няма как да стане качествено за тези пари от тези хора. И да си направиш сметка дали можеш да направиш компромис с качеството или трябва да търсиш други. Хората не са измамници, просто качеството на изпълнение не е това, което ти очакваш. Измамници са тези, които взимат парите и не идват на обекта.
Re: Прецакване
31-01-2013 - 01:05:51
avatar
Малко звучи като виц, но за съжаление това е тъжната картинка в България. Трябва внимателно да се отсяват майсторите и фирмите, да се проучват до колкото е възможно, за да знаем с кого работим. Добре е да се дават писмени оферти и то по възможност не написани на ръка. А не дошъл майстора и отсича, че ще струва толкова и толкова. И после, аз не съм казал това. Но често се случва така, когато само цената е водеща, както и липсата и на най-малка информираност относно строителните процеси и цени от страна на клиента.

www.npnconstruction.com
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход