Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

плосък покрив , без керемиди?

Публикувано от sacho 
Re: плосък покрив , без керемиди?
27-01-2009 - 21:08:59
avatar
Привет!
Може малко да се барне тази системка,но току що си идвам от София и съм адски уморен и не ми е до писане.....
Как ще положим плочките върху битумна хидроизолация - това е моят въпрос,моля обясни..... eye popping smiley *huh*

Чест и почитание
Abu
Re: плосък покрив , без керемиди?
27-01-2009 - 21:30:54
gogol, не е проблемът в лепенето върху битумната изолация - горният й слой е с посипка, за която много здраво хваща лепилото. Лошото на схемата на vlastoy е, че замазката върху хидроизолацията и върху топлоизолацията не е защитена от мокрене, а после и от замръзване. А и не изсъхва достатъчно бързо (задържа вода), така че в крайна сметка се стига до риск от напукване на покритието - плочки, грес или каквото е там плътно залепено... Не казвам, че 100% от плочките пропускат вода, но все пак фугирането не дава достатъчно сигурност, а пропусне ли надолу към замазката, няма бързо изсъхване, съответно повишен риск от замръзване и свързаните с него разширения.
Обърни внимание, че в детайла на обърнатия покрив за слоя над топлоизолацията дават материали, които не задържат вода или поне не са плътни като структура и замръзването им не води до разрушаване на слоя.
В обратния случай, когато замазката е над топлоизолацията, но под хидрото, не би трябвало да има такъв риск. Казвам "не би трябвало", но го има също, защото твърде често чрез паронепропускливи хидроизолации се запечатва много влага от мокрите процеси (плоча, лепене на топлоизолацията, замазка).
Re: плосък покрив , без керемиди?
28-01-2009 - 15:26:42
Гогол, чети по-внимателно за да не занимаваме колегите с глупости :g:
Re: плосък покрив , без керемиди?
28-01-2009 - 15:43:27
Абуу-у ако не бях сигурен за нещата които пиша-нямаше да го напиша.
Това е система съгласувана с проектанти и е наи- новото и добро на пазара в ммомента и мога да ти го покажа ако наминеш към Варна. И повярваи нищо не задържа и не измръзва нищо- може би защото са го правили качествени маистори а не теоретици от форуми. smoking smiley Има и други начини да се изпълни подобно нещо, но ти и за тях не знаеш нищо -както изглежда. *tired* *tired*
Abu
Re: плосък покрив , без керемиди?
28-01-2009 - 17:13:57
vlastoy,
Нямам за цел да споря с теб! По-скоро държа да обърна внимание на един съществен риск при дадения от теб детайл. Който както иска да си го тълкува, но смятам, че от четящите тук има и доста мислещи хора (без да са специалисти в изолациите) и сами могат да преценят как е редно да се изпълни.

ПП Може и аз да съм слабо информиран, затова, моля, дай линк към уважаван изпълнител или производител, който препоръчва тази система.
Re: плосък покрив , без керемиди?
28-01-2009 - 20:51:37
Абу, нямам линк, само мога да покажа на живо - фирмата е Планекс и аз съм и изпълнил част от покривите- дано ти говори нещо защото са във Варна и не знам колко са популярни по света. *beer*
Abu
Re: плосък покрив , без керемиди?
28-01-2009 - 20:55:07
ОК, признавам, че съм бил излишно мнителен. Само ми кажи, с Технониколь ли работиш или така ми се е сторило.
Re: плосък покрив , без керемиди?
28-01-2009 - 22:31:25
Сторило ти се е, не познавам Техноникол- или каквото е там.
Re: плосък покрив , без керемиди?
29-01-2009 - 18:09:01
avatar
Съществен проблем при лепенето върху битум с шисти се явява ,че :
- не се използват подходящи лепила - С2
- шистите са положени само повърхностно и лесно се отделят от битума в топло време
- линейните разширения - при битума са убийствени
- доста нисък клас използван битум в БГ
Не искам да се оказвам пророк,но след поправката на десетки покриви направени с битум,системата просто не я използвам,а и не я препоръчвам за под плочки.Битума правилно положен си е добър изолатор,но кой го прави като хората в днешно време?Трудности изпитват колегите и от факта ,че той трудно се формова,а ако имаме сифони и барбакани там тече вече си е сигурен.Залагам вече на двойна хидроизолация-под и над замазката,а ако има и средства гранитогреса ,лепилото и фугата също мога да кажа какви ще са.....
Уви все още за някои хора това е лукс изпълнение и рядко инвестират в нещо толкова важно.
Има архитекти и проектанти които все още описват хидроизолацията като водно стъкло а и препоръчват такова да се слага......
Язък ,че има техници които все още им се вързват..... :] *huh*

Чест и почитание
LKK
Re: плосък покрив , без керемиди?
29-01-2009 - 21:00:07
Май ще излезе, че използваемият плосък покрив е най-предпочитан от майсторите. :}

Там всеки майстор си има своя система и разбиране по въпроса и ако му се довериш проблеми няма. Ако много си чел, прави си го сам - отговорността си е твоя.
Във всички случаи /ако не е за продажба/ ти оставаш да живееш под него и да му вкусваш плюсовете и минусите. За гаранцията в БГ всички знаем колко струва.:]

А иначе спор няма, много съвременен вид има сградата с такъв покрив и клиентите му се лепят. Друго си е да гледаш отвисоко на нещата с чашка в ръка и само вятъра нежно да те гали. *drink2*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход