Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

плосък покрив , без керемиди?

Публикувано от sacho 
плосък покрив , без керемиди?
08-10-2008 - 16:00:52
Здравейте. Предстой ми проектиране на къща и мисля да направя покрива плосък , лятото да може да се излиза на него и да се ползва като тераса. Какво е Вашето мнение , зи и против и какви материали е хубаво да се използват за топло и хидро изолация?
Re: плосък покрив , без керемиди?
08-10-2008 - 16:23:18
avatar
За технологията не се притеснявай - всичко е измислено. Зависи от това, което искаш. Нужни са детайли, напр. как ще се излиза на покрива/терасата - с външна стълба ли или с люк?
Re: плосък покрив , без керемиди?
08-10-2008 - 16:27:12
Мисля да е с външна стълба от терасата на 2-рия етаж. Но естествено тек възниква въпроса за безопастността - имам малко деца а и ако някой от възрастните попрекали с питиетата... smiling smiley
Re: плосък покрив , без керемиди?
08-10-2008 - 17:04:14
Нещо ми се губи смисъла на тази тераса на покрива ако имаш двор. Аз лично не бих си пила там кафето и ракийката, а на верандата... но теб може да те кефи да правиш тигели по стълбите и да разнасяш чаши и чинии...
Арабите на правят покриви защото няма смисъл от тях, не вали нито дъжд, нито сняг простират си там хората.
Алпийските къщички са с най-стръмен покрив, ясно защо...

Така че единствения смисъл според мен е, защото ти харесва този стил и искаш такава да е и твоята къща winking smiley
Re: плосък покрив , без керемиди?
08-10-2008 - 17:15:46
Отговора на мнението ти е съвсем обикновен - по този начин ми се открива гледката към София и към Витоша! smiling smiley
Re: плосък покрив , без керемиди?
08-10-2008 - 18:34:46
avatar
Определено си има няколко вида строителство на този покрив-тераса и из нета има предоволно инфо за това, че даже и детайли. Понеже не могат да се обяснят нещата с две-три думи предлагам ( а то няма и как иначе) да се свържеш с проектанта ти (надявам се че няма да кажеш, че ще минеш без него) и понеже така и така ще му плащаш нека той да ти даде предложението и да ти разработи детайлите. След това сподели с нас и ние ще си дадем мнението, което, както разбираш, не можем да ти гарантираме, че е меродавно, а само мнение. А ти вече си взимай решението, за да си отговорен пред себе си. Ако не - каквото ти каже (и най-вече напише и се подпише) проектанта изпълни в точност и сетне ако не стане да знаеш кога да биеш по главата. Другото решение е да се обърнеш към специализираните фирми за хидроизолации и покривни системи и някои от тях може и да ти изпратят литература с тихата надежда да ги наемеш в бъдеще.

Дано съм бил полезен.
Re: плосък покрив , без керемиди?
08-10-2008 - 18:46:39
Е, въпрос на приоритети... може пък и от тераски да ги наблюдаваш winking smiley
Но ако това означава, че парцела ти е някъде в полите на Витоша, аз не бих рискувала с плосък покрив. Колкото и специалистите да твърдят, че може всичко вече... Виж на морето по може :]
A40
Re: плосък покрив , без керемиди?
08-10-2008 - 20:06:44
моята я направих с такъв покрив-защо ми е?-там ще си сложа джакузи,бар...за партита winking smiley стълбището продължава до горе,все едно е за трети етаж,отгоре има стая която го покрива и така излизам на моя покрив-тераса.иначе яка топлоизолация и под и над плочата,яка хидроизолация и всичко е ок.а как става това има много теми и специалисти във форума
Re: плосък покрив , без керемиди?
08-10-2008 - 22:41:58
avatar
Твърдо седя зад Вашата идея за плосък покрив който да можете непрекъснато да използвате....
Занимавам се точно с хидро на плоски покриви ,ако желаете насоки пишете ми едно ЛС.... clap: clap: clap: :]

Чест и почитание
Abu
Re: плосък покрив , без керемиди?
09-10-2008 - 07:30:54
Най-удобното решение е като при А40 - с вътрешно стълбище и помещение на нивото на покрива, в което при добро желание може да се обособи кухненска мивка и WC. Не повече от 10-15 м2, в които да се съхранява посуда, хладилник и масичка/столове. Ако е и ъглово - супер! Останалото е според къщата, но най-общо - комини и отдушници групирани около помещението за изход на покрива (най-добре да са му в стените), външно отводняване, борд околовръст, евентуално парапет, наклон 1-2 % и повече отводнителни полета, за да не стават големи денивелации. За джакузита, големи саксии и други тежести трябва да се помисли още при проектирането. Разните му солари, сателити, гръмоотводи - на по-високото тяло. Детайлът плоча-топлоизолация-замазка-хидроизолация-настилка може да се изпълни в много варианти и като стигнеш дотам, ще се намери съвет.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход