Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

плосък покрив , без керемиди?

Публикувано от sacho 
ozi
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 14:52:16
Според мен излиза по -евтино от класическия , а е и по- красиво и модернистично; дори и да не се ползва за тераса.
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 15:54:03
Зависи и от архитектурата на сградата като цяло !
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 16:09:56
avatar
Давай смело ,колега-и не се притеснявай за цената,при всички случаи ще ти излезе по-евтино от разчупен скатен покрив,за ппредимствата да не говорим.... clap: *drunk* *beer* Аз самият започвам да строя такава къща *ok*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 17:15:38
avatar
Мечтая си за плосък покрив/голям/,и да си пия кафето гледайки морето сутрин и вечер.....
Голям кеф....
Нищо ,че може да протече....
Щото отдавна такъв не ми е и протичал..... *drunk* *beer* *angel*

Чест и почитание
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 17:18:55
markk Написал:
-------------------------------------------------------
> Давай смело ,колега-и не се притеснявай за
> цената,при всички случаи ще ти излезе по-евтино от
> разчупен скатен покрив,за ппредимствата да не
> говорим.... Аз самият започвам да строя
> такава къща
>
> Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане
> глава не боли,но от избързване.......много.

Не бързайте толкова, не и преди да зададете въпроса на проектант - с какви точно материали ще бъде изпълнена топло и хидроизолацията?!
Отговорът ще ви накара да се разколебаете, и то доста- малко са проектантите, които имат някакъв опит и наблюдения върху тия материали, докато продавачите на какви ли не покрития са безбройни...
Само дето аз не съм видял плосък покрив да не създава проблеми. И това не е 3 месеца след направа на сградата, ще имате нужда да е сухо и след 10 години, а ако ме питате и след 20-30.
Дайте пример за всичко, което е над плочата. да видим за какво говорим. Мен тия неща ме рпитесняват до положение да не ща да видя дори тераса над жилищна стая- конденз, теч, тъмни цветове, проблемна топлоизолация и квот се сетиш

smiling smiley
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 17:54:53
Здравейте реших да се включа и аз защото моя покрив е плосък smiling smiley. Правих му два пъти хидроизолация защото първата се оказа фалшива. Та от втория път уж стана. Аз над плочата имам замазка за наклони после 3 слоя фибран 2 по 5 см и 1 слой от 3 см над дях е хидроизолацията два слоя vedag първия залепен директно на фибрана втория газопламъчно върху първия след което върху хидрото имам пак замазка около 5 см дебела армирана и над нея гранитогрес залепен с флексово лепило. Как ви звучи .... smiling smiley. Много ме е страх да не протече ама надявам се да издържи дълго. Уж все качествени материали са слагани.
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 18:00:47
avatar
Liminat,забелязвам известно противоречие в това,което пишеш.Веднъж,че трябва да се говори с проектант,втори път ,че проектантите нямали такъв опит,с какви материали,нямали наблюдения,докато продавачи много и т.н.Не виждам каква е разликата след колко време ще текне-3,10,20,30г.-или тече,или не.Има хиляди озеленени покриви по света-нима всичките текат??? smiling smiley .Темата достатъчно е коментирана и тук във форума и ако има интерес можем да отворим нова тема ,за да съберем всички мнения на едно място,макар че не виждам смисъл *book* *write* *huh*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 18:15:58
Съгласен съм Маркк ! smiling smiley А в мойта тема съм дал сайтове на фирми , които ми се струват доста сериозни по референтните обекти ! smoking smiley *book*
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 18:40:44
markk Написал:
-------------------------------------------------------
> Liminat,забелязвам известно противоречие в
> това,което пишеш.Веднъж,че трябва да се говори с
> проектант,втори път ,че проектантите нямали такъв
> опит,с какви материали,нямали наблюдения,докато
> продавачи много и т.н.

В една посока са насочени мислите ми- като запиташ проектанта ще ти стане ясно че не е много на ясно как точно да го изпълниш, повечето отговори ще са уклончиви, затова съветът ми е ако ще става дума за плосък покрив от там се започва- какви ще са материалите, технология на изпълнението, проверка на казаното с препатили и знаещи, убеждение, че проектанта не знае какво говори /дай боже да не е така/ и тогава вземане на решение и даване на пари за красотите, които иначе лесно се рисуват.
Като е за плосък покрив ми става криво още като стане реч за бетоните, с които се оформят наклоните... Наистина е хубаво да се споделят мнения, тук погрешното решение води до най-големи главоболия.

mtodorov Написал:
-------------------------------------------------------


> имам пак
> замазка около 5 см дебела армирана и над нея
> гранитогрес залепен с флексово лепило. Как ви
> звучи .... . Много ме е страх да не протече ама
> надявам се да издържи дълго. Уж все качествени
> материали са слагани.

Тук ми се струва, че трябва да се разсъждава, дали температурните разширения няма да доведат до разпукване на фугите м/у гранитогреса и замазката под него, знаеш, повечко цикли студ-топло до какво водят.

Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 18:53:41
Ами нали заради тези температурни разширения се създават еластични изолации . Аз бих комбинирал с водоплътен бетон на покривната плоча + качествената изолация = спокоен сън ! :] И като си говорим за удълължения - [domus-bg.com] И малко детайли - [www.carlisle-syntec.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-21 19:00 от MB2316.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход