Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

плосък покрив , без керемиди?

Публикувано от sacho 
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 19:05:02
avatar
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами нали заради тези температурни разширения се
> създават еластични изолации . Аз бих комбинирал с
> водоплътен бетон на покривната плоча +
> качествената изолация = спокоен сън ! И като си
> говорим за удълължения - И малко детайли -
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 01/21/09
> 07:00PM от MB2316.


clap: *book* *ok*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 19:07:33
Ако и в днешно време ревем , че ще ни протече ......
A40
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 19:14:53
ozi Написал:
-------------------------------------------------------
> Според мен излиза по -евтино от класическия , а е
> и по- красиво и модернистично; дори и да не се
> ползва за тераса.


да споделя от опит:плоския покрив със читава топло и хидро изолация излиза малко по-скъпо от нормален скатен,а оттам насетне трябва добър гранитогрес,качествено лепило,парапети.за мойто покривче само последните изброени струват колкото на съседа скатния покрив за същата големина на плочата.а иначе за предимства и недостатъци... *beer*
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 19:17:04
Ама нали ти така или иначе имаш плоча под скатния покрив !? Откъде идва скъпото ? Или скатния покрив го оставяш на ритловици !? :]
A40
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 19:31:41
плочата си е плоча,има я и на двете къщи.скъпото идва от:
1.топлоизолация(както и да го смяташ имаш доста като квадратура)
2.минимум 2 пласта хидроизолация(както и да го смяташ имаш доста като квадратура)
3.замазка с армировка и наклон(както и да го смяташ имаш доста като квадратура)
4.трябва да имаш нещо от което да излизаш на покрива-при мен е стая(врата,зидария,изолация от вън,изолация от вътре...)
ако имаш ориентировачни цени на тези мероприятия ще видиш голяма цифра
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 19:36:59
avatar
А дървения материал,керемидите и тенекиите да не би да ги подаряват някъде за скатния покрив???? *huh*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 19:41:10
Само чакам отговора за детайла на покривната градина , който е комплект и ще пиша за какво иде реч .
Върху плочата при скатен покрив няма ли да направиш замазка с топлоизолация ? Или тавана на долния етаж ще е един огромен темп. мост , направо като комин !? Не си прав човече . Ако кажеш 5% по-скъпо , няма да ме видиш в тази тема повече ! *beer*
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 21:30:25
A40 Написал:
-------------------------------------------------------

> 3.замазка с армировка и наклон(както и да го
> смяташ имаш доста като квадратура)

Точка 3 я разглеждай и като сериозна кубатура.
Мисля, че @A40 знае какво говори.
Също така е интересен въпроса, колко дебела трябва да е топлоизолацията, та да предпази от конденз при едни весели -20 градуси, които на доста места може да се получат без много напъни, поне за седмица. Окачен таван с някаква допълнителна над него, прихваната към плочата няма да е лоша идея, не че е без пари, де.
Иначе, премине ли веднъж под гранитогреса, представете си едни 30-тина см сняг, размърдан гранитогрес, процеси на замръзване и размръзване - надеждата вече е само в хидроизолацията, а до там май не бива да се стига.
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 21:31:34
Ае...бях тръгнал да пиша нещо...ма забравих да го публикувам ли...изтри ли го някой...
Е за това ми беше думата:






Това е Glass-Reinforced Plastic (GRP) Roof System.Превеждам си го като "фибростъкло"...или поне това е най-близкото до него.

Остава сега някой да се сети как се казваше системата,при която на покрива се полага :
топлоизолация,отгоре лека замаска,битумно лепило,гумени ленти (огромни,по 3м широки и повече),след това геотекстил,кварцова посипка и едни плочи....дето си имаха име като система....ползват се за паркинги,но не са тежки циментови,а от някакъв полимер...леки и много много здрави...(системата си имаше име...ма не мога да се сетя как беше)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-21 21:38 от salvador.
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 21:34:39
Усилено фибростъкло е това ! Да не говориш за дунапалови плочи ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-21 21:42 от MB2316.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход