Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Подпокривен ново строителство - студ и жеги ли е?

Публикувано от dmb 
dmb
Подпокривен ново строителство - студ и жеги ли е?
06-04-2012 - 13:52:51
Здравейте,

Харесах си един апартамент и почти съм решил да го купя. Апартаментът е първи подпокривен - отгоре има няколко тавана и един мезонет. Но е фактически част от покрива. Казаха ми, че такива апартаменти били по-студени зиме и по-топли лете. Въпросният апартамент е ново строителство и се интересувам по принцип не слагат ли някаква допълнителна изолация горе - под покривката на покрива, така че да се реши този проблем. Реално отгоре покрив няма. Той е излят от бетон и ако направо е сложено това дето е вместо керемиди - някакъв полимер, не му знам името, ако е така, наистина ще е пещ през лятото и фризер през зимата. Та да попитам някой има ли представа има ли такъв проблем в тези подпокривни апартаменти.

Предварително благодаря...
Re: Подпокривен ново строителство - студ и жеги ли е?
06-04-2012 - 14:48:45
Не знам как да го обясня...за това ще пробвам по най-простия начин: БЯГАЙ! Ама бягай БЪРЗО и НАДАЛЕЧ от подпокривни пространства ново строителство,освен ако не си наблдавал през цялото време строежа в тази му част.
Re: Подпокривен ново строителство - студ и жеги ли е?
06-04-2012 - 14:53:46
avatar
Quote
dmb
Здравейте,

Харесах си един апартамент и почти съм решил да го купя. Апартаментът е първи подпокривен - отгоре има няколко тавана и един мезонет. Но е фактически част от покрива. Казаха ми, че такива апартаменти били по-студени зиме и по-топли лете. Въпросният апартамент е ново строителство и се интересувам по принцип не слагат ли някаква допълнителна изолация горе - под покривката на покрива, така че да се реши този проблем. Реално отгоре покрив няма. Той е излят от бетон и ако направо е сложено това дето е вместо керемиди - някакъв полимер, не му знам името, ако е така, наистина ще е пещ през лятото и фризер през зимата. Та да попитам някой има ли представа има ли такъв проблем в тези подпокривни апартаменти.

Предварително благодаря...


Има ли АКТ 16 въобще?
Re: Подпокривен ново строителство - студ и жеги ли е?
06-04-2012 - 17:37:13
avatar
От 2,5 години живея в такъв и не виждам разлики....Въпроса е да проучите какви изолации са положени и ако са читави - НАПРЕД!!!

Чест и почитание
Re: Подпокривен ново строителство - студ и жеги ли е?
06-04-2012 - 20:55:00
Моето уважение къв Гогол, но спомням си че той сам си полага всички изолации над апартамента. А знаем човека си разбира от занаята.

Аз имах подобен апартамент, красота. Но ще се присъединя към Салвадор - бягай. Е, ако е наследство от тъщата биваwinking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Подпокривен ново строителство - студ и жеги ли е?
06-04-2012 - 23:16:18
това и аз имах предвид...ако не е стоял на главата на майсторите,да ги гледа как работят...бЕга с 200 и се кръсти три пъти да не го среща мечка.Че в сграда етажна собственост...срещне ли го мечката,вече е късно...
Re: Подпокривен ново строителство - студ и жеги ли е?
07-04-2012 - 16:27:22
avatar
Дай снимки ако е възможно,вярно - аз си полагах изолациите,но ако строителя е свестен - няма от какво да се плаши.Друго на ред е да се види какви са изолациите - най малкото ще изкарат 5 години за хидрото и поне 20 за топлото....Лично аз не се притеснявах едно на ръка,че изпълнител си бях аз и друго на ръка,че си направих детайла така,че ако протече сам да мога да си отстраня всичко без да ми трябват другите от сградата.Впредвид ремонтната дейност ще споделя,че ако имаш някой под ръка не е чак толкова скъпо да си отремонтираш всичко за твоя сметка без притеснение....

Чест и почитание
Re: Подпокривен ново строителство - студ и жеги ли е?
07-04-2012 - 20:41:52
Гогол, този човек нито е стоял да гледа какво са слагали на покрива, нито някой ще му каже истината за него, нито ще разбере. А за да ти е чиста съвеста и да спиш като праведник просто му кажи какво мислиш не като предптиемач, а като човек с опит.
Но от друга страна при този пазар на имоти със свръх предлагане и постоянно падащи цени ако цената е поне с 30% под тази на апартамент разположен на среден етаж то защо не*pardon*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Подпокривен ново строителство - студ и жеги ли е?
08-04-2012 - 19:05:49
avatar
Сега чисто човешки....
Това с полимера е тъпо и ако наистина се залага на този тип мембрана - бягай!
Ако се изпълни с керемиди - лично аз бих сложил газопламъчно под тях директно върху бетона - просто за всеки случай!
Иначе за студа ще свърши работа и една проста предстенна обшивка с вата отвътре!
Ако чупиш цената за да си направиш собствен ремонт и не постъпиш като пинтия и наистина си го направиш - ще е кеф да ти се идва на гости....
Но ако заложиш на мита - ще го направя когато протече - тогава ще имаш огромни проблеми....
Това от мен!
Чудно ми е какво ли са сложили за финиш - моля обясни ми го поне визуално,ако нямаш точното име!*bow*

Чест и почитание
Re: Подпокривен ново строителство - студ и жеги ли е?
08-04-2012 - 19:07:17
avatar
Между другото подпокривният ми апартамент е доста добре изалиран и отвън и отвътре....
Остава само да му направя тук там амбразури и ще си водя мини война......*ok*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход