Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

плосък покрив , без керемиди?

Публикувано от sacho 
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 23:54:18
Не се ли слагаше нещо като, филц ли му викаха, едни дребни камъчета, най-отгоре?
Re: плосък покрив , без керемиди?
22-01-2009 - 00:49:18
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Не се ли слагаше нещо като, филц ли му викаха,
> едни дребни камъчета, най-отгоре?
Това ще е било преди да се появят хидроизолациите с посипка, сега мисля, че посипката играе същата роля- да не грее пряко слънцето smiling smiley

Re: плосък покрив , без керемиди?
22-01-2009 - 08:57:56
avatar
Качете се при температура на въздуха 35-40 градуса на покрив с битумна изолация и ще видите защо са тия камъчета.....Температурните разширения при нея са убийствени-причина да не се занимавам изобщо с тях....
Да е жив и здрав тоя дето е измислил полиуретана и компонентите му! *bow*

Чест и почитание
Re: плосък покрив , без керемиди?
22-01-2009 - 15:01:12
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Тя А40вата лесна - платил каквото платил, ама вече
> е готов. Ами на теб къде ти е въпросителната? За
> ЖСК-то ли нещо ще питаш или просто така? Тия
> мембрани на firestone не съм убеден, че ще ти
> свършат работа, но може и нещо да не съм доразбрал
> за проекта ти...


С радост бих те "изчел" отново , относно използваемия покрив ! Мембраните на Firestone , не съм ги дал като пример за моя проект . Просто ей така в темата . Нали ставаше въпрос за линейни температурни удължения и затова .
Моля те за детайл на използваем покрив (тераса) над стая/и . Сподели опит ! *bow*
Abu
Re: плосък покрив , без керемиди?
22-01-2009 - 20:39:24
МВ, мога да споделя как бих го направил за себе си в най-общ случай - естествено, зависи и от конкретния проект, и от бюджета, и от сроковете...
Покривна плоча, наклони с армирана замазка, хидроизолация, топлоизолация, фолио пароизолация, пясъчна възглавница, мозаечни или тротоарни плочи.
Тука няма голямо значение дали топлоизолацията е под замазката и хидрото или над тях. И в двата случая изкуствените материали са защитени от слънцето и няма причина да не доживеят предвиденото от производителя.
Вариант, който все още не съм изпробвал (първо бих го направил на моята къща, че тогава да го пробутвам на хората):
Плоча, метални профили за наклон, захванати с дюбели (затова не става върху хидрото), топлоизолация върху профилите, фолио, армирана замазка, хидроизолация, търкана мозайка, шлайфан бетон или подобно.
Повдигането на топлоизолацията чрез профилите мисля ти е ясно защо го искам. Захващането на панелките за релсите не съм го дообмислил, но имам някои идеи - остана да видя как става на практика. Хидрото е по избор, материали колкото и каквито искаш, както и технологии за полагането! Важното е да има грапава повърхност, за която да хване мозайката/бетонът. Не пречи и плочки да се лепят, но на мен не ми харесват лъскавите екстериорни решения, а и ще се затрудниш да откриеш нехлъзгави в мокрото греси и теракоти.

Re: плосък покрив , без керемиди?
22-01-2009 - 20:44:48
Мислех си за настилките , най-отгоре дали да не са от някакъв ..... "техно" материал , нещо от сорта на индустриалните подове , които отговарят на много изисквания сам знаеш ! Дори си мисля , че и хлъзгането ще се преодолее !?
Какво мислиш ?
LKK
Re: плосък покрив , без керемиди?
22-01-2009 - 20:57:56
Най-отгоре може и скара от екзотична дървесина. :]
Около 80 лв за м2 идва материала, ама е супер.
Re: плосък покрив , без керемиди?
22-01-2009 - 21:00:31
Да ама после ти ще идваш да чистиш отдолу ! :]
LKK
Re: плосък покрив , без керемиди?
22-01-2009 - 21:07:40
Кво да правиш, няма пълно щастие на този свят. *drink1*
Затова пък, ако имаш някакви проблеми с хидрото вдигаш скарата и решаваш проблема без да къртиш.

П.С. Някой чувал ли е нещо за тези готовите плоскости за топлоизолация и даване на наклон?
При наклони от 1%, 1.5% или 2%, новите плочи за скатен покрив Austrotherm ЕPS® предлагат проста за изпълнение топлоизолационна система.
Abu
Re: плосък покрив , без керемиди?
22-01-2009 - 21:10:38
Ами щом стават за пътна настилка, що да не стават за обитаем покрив? Виждал съм дори асфалтово покритие (асфалтобетон), ама не го беше минавал валяк, та малко се ронеше...
Честно казано, аз не бих залагал на нещо много скъпо, щото при тая подложка нямам представа как ще се държи "техното" при студ и жега. А и не всички индустриални подове са годни за навън. Тука имаше специалисти за шлайфан бетон с топинг против хлъзгане- те да кажат какво е изискването за основата и за устойчивостта му на атмосферни влияния. За мен мозайката е добър избор, като се има предвид, че мозайка не е само камъчета и цимент - рецепти и декоративни решения много!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход