Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

плосък покрив , без керемиди?

Публикувано от sacho 
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 21:51:27
salvador Написал:
-------------------------------------------------------


> Това е Glass-Reinforced Plastic (GRP) Roof
> System.Превеждам си го като "фибростъкло"...или
> поне това е най-близкото до него.

То ако не се предвижда движение по покрива като че има повече решения, но нали това е целта на плоския- да зяеш нанякъде докато те пържи слънцето, е освен че изглежда красиво.
Иначе на 240 кв. м. кооперация на времето изляхме над 30 куб м. бетон за наклоните.









Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-21 21:51 от Liminat.
A40
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 21:53:49
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------

> Върху плочата при скатен покрив няма ли да
> направиш замазка с топлоизолация ? Или тавана на
> долния етаж ще е един огромен темп. мост , направо
> като комин !? Не си прав човече . Ако кажеш 5%
> по-скъпо , няма да ме видиш в тази тема повече !

по принцип не съм специалист,за сметка на това имам много прясна практика-от лятото на 2008г.значи с един приятел строихме две абсолютно еднакви къщи с единствената разлика че мойта е "кабрио",неговата със стандартен скатен покрив.цената на грубия строеж от фирмата,която ги строи, е с разлика от 5000лв между неговата и мойта.неговата е по-скъпа,но завършена с плоча,дървена конструкция,обшита с ОСБ,керамични керемиди,метални олуци.Моята приключва с етап груб строеж с плоча и една стая върху нея,от която се излиза на плочата.та оттам насетне:топлоизолация с каменна вата(18лв/м2),пароизолация(малък разход-500лв),замазка с наклон и армировка(17лв/м2),хидроизолация 2 пласта(25лв/м2),размер на плочата 120м2.изолацията на стаята е около 50м2(60лв на м2).не съм описал всички разходи,само най-основните.смятай че аз съм алергичен към калкулатора вече.А плочата под скатния покрив е най-добре да я изолираш отдолу,не отгоре(за чии х... да топлиш бетона на тавана).аз така или иначе също имам 10см каменна вата и под плочата,затова не ги и смятам в разликата,те се слагат без значение какъв е покрива.Сигурно някой ще се изцепи че няма нужда от тях,ама ще помоля да си замълчи,защото изолация под 25см за такъв тип покрив не е препорачителна

A40
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 21:57:59
за тази пролет съм оставил полагане на гранитогрес 120м2,парапет 50м,другите няма да ги изреждам че са си чисти изгъзици,но за да се ползва покрива тези са задължителни
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 22:07:52
A40 Написал:
-------------------------------------------------------

аз
> така или иначе също имам 10см каменна вата и под
> плочата,затова не ги и смятам в разликата,те се
> слагат без значение какъв е покрива.Сигурно някой
> ще се изцепи че няма нужда от тях,ама ще помоля да
> си замълчи,защото изолация под 25см за такъв тип
> покрив не е препорачителна

И аз съм на мнение, че не догониш ли общо дебелина около 50 см /плоча, замазка за наклон, топло и хидроизолация все ще се зададе конденза някой хубав ден.
Замазките за наклони не е зле да са леки бетони- перлитбетон, та да спомогнат от една страна на топлоизолацията а от друга да облекчат товара.


Abu
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 22:15:32
Човек се учи докато е жив! Тук научих например, че наклони се правят с бетон, че замазката е върху хидроизолацията, че покривната плоча се топлоизолира двустранно, че плоският покрив е по-скъп от скатния... Аз си мислех, че разбирам от покриви, ама почнах да се съмнявам в себе си - то да беше едно нещо, дето не съм съгласен, че да коментирам, ама явно грешката е у мен!
В такива случаи казвам "Абе, оправяйте се някак!"
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 22:15:51
Нещо равностойно на 25 см вата няма ли ?
A40
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 22:28:26
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Човек се учи докато е жив! Тук научих например, че
> наклони се правят с бетон, че замазката е върху
> хидроизолацията, че покривната плоча се
> топлоизолира двустранно, че плоският покрив е
> по-скъп от скатния... Аз си мислех, че разбирам от
> покриви, ама почнах да се съмнявам в себе си - то
> да беше едно нещо, дето не съм съгласен, че да
> коментирам, ама явно грешката е у мен!
> В такива случаи казвам "Абе, оправяйте се някак!"


аз определено не разбирам от покриви,знам колко съм платил.
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 22:35:12
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Човек се учи докато е жив! Тук научих например, че
> наклони се правят с бетон, че замазката е върху
> хидроизолацията, че покривната плоча се
> топлоизолира двустранно, че плоският покрив е
> по-скъп от скатния... Аз си мислех, че разбирам от
> покриви, ама почнах да се съмнявам в себе си - то
> да беше едно нещо, дето не съм съгласен, че да
> коментирам, ама явно грешката е у мен!
> В такива случаи казвам "Абе, оправяйте се някак!"


Абе какво пишеш пък ти ! :] :] :] Ще стане объркване ! *beer*
Abu
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 22:53:04
Тя А40вата лесна - платил каквото платил, ама вече е готов. Ами на теб къде ти е въпросителната? За ЖСК-то ли нещо ще питаш или просто така? Тия мембрани на firestone не съм убеден, че ще ти свършат работа, но може и нещо да не съм доразбрал за проекта ти...
LKK
Re: плосък покрив , без керемиди?
21-01-2009 - 23:23:53
Не че разбирам от плоски покриви но попрочетох това-онова

[building.dow.com]

важна е функцията и последователността на слоевете, а материалите според зависи.
Погледнете и горната тема "обърнат плосък покрив"

Разбрах, че наклона можеби се прави и по-елегантно, отколкото с бетони и замазки.
[bgremonti.com]

Долният текст е извадка от статията.
При наклони от 1%, 1.5% или 2%, новите плочи за скатен покрив Austrotherm ЕPS® предлагат проста за изпълнение топлоизолационна система.

Плочите за скатен покрив се произвеждат в следните размери: 1000ммх500мм, 1000ммх1000мм, 1000ммх1250мм. Стандартната дебелина е 50мм. В зависимост от механичното натоварване се предлагат продуктите Austrotherm ЕPS® А20, А25, А30.

В съответсвие с чертежа, ще Ви бъде изготвен план за поставяне. То е твърде лесно: положете първо стандартните Austrotherm ЕPS® плочи, а върху тях (както е показано на Вашия план) новите Austrotherm ЕPS® плочи за скатен покрив.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-21 23:51 от LKK.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход